Zdrženlivost v kritice Fica považuji za nezbytnou. Je to suverénní země a náš nejbližší přítel, neměli bychom je mentorovat a nota bene v tak citlivé oblasti. Nikdo neví, jak válka skončí a zda nakonec nebudou pod palbou ti, kteří ji pomáhali udržovat mnoho let v chodu. Tady bych jenom podotkl, že TOP09 se opět vyznamenalo, je to klasický bolševismus (tentokrát pravicový): Já všechno vím nejlíp a všechny budu kádrovat.
Já to naopak považuji krok slovenského premiéra za správný, podle mě nejde vůbec o žádný obrat na východ, jde pouze nahrazení blokového vidění světa, který nyní na západě převládá, za vícesměrný pohled, který se neomezuje pouze na spolupráci v rámci bloku, ale usiluje i o spolupráci mezi bloky navzájem. To je nesmírně důležité právě nyní, kde se svět pohybuje na trajektorii ke globální konfrontaci. Tuto trajektorii je potřeba opustit a krok Slovenska jde touto cestou. Já tomu fandím.
Je to možná v Česku horší než jinde v postkomunistických zemích, to nevím, co ale vím, je, že tyto postoje pramení v Česku z neúcty k vlastní minulosti, to vede k neúctě k sobě samým. Z toho pramení neúcta k tomu, co by nás mělo spojovat a to je především důvěra ve vlastní stát. Ptám se, co čeká takový národ? Odpověď: Nic dobrého.
Podle mého názoru by měla penzijní reforma cílit na oslabení státního pilíře a posilování individuálního spoření na penzi. Cestou by mělo být pozvolné snižování zásluhovosti omezováním vyšších penzí a současně s tím snižování sociálního pojištění především zaměstnanců. Případné rozdíly mezi výběrem peněz a objemem vyplacených penzí by mohlo sanovat vyšší DPH. Určitá zásluhovost by měla cílově zůstat, ale podstatně menší než nyní. Cílem by mělo být, aby lidé, kteří si to mohou dovolit, tedy středněpříjmoví a vyšší, by si sami dobrovolně spořili na penzi a ti nízkopříjmoví by se mohli spolehnout na státní pilíř. Současně si též myslím, že zvyšování věku odchodu do důchodu je nezbytné, tak jak se prodlužuje doba dožití. Doba dožití ve zdraví by v tom roli hrát neměla, to je věcí každého z nás, věcí zdravého životního stylu.
Je to konflikt, který probíhá všude ve vyspělém světě, jde o konflikt mezi konzervativci a liberály, který je umocněn tím, že z liberálů se stávají revolucionáři, kteří chtějí měnit zaběhlé pořádky závratným tempem. A to naráží na odpor konzervativní části společnosti. Tento konflikt je nyní ještě významnější než rozdíl mezi pravicí (tedy zastánci menší porce veřejných služeb) a levicí (zastánci větší porce veřejných služeb).
Zdražení nových aut se spalovacími motory v situaci, kdy nejsou dostatečně vyřazována stará auta, povede pouze a jedině k tomu, že se nadále bude prodlužovat stáří aut se všemi negativními dopady na emise. To je potřeba vzít v úvahu při nastavování regulačních omezení. Ta by měla zajišťovat vyšší prodej elektromobilů, nikoliv stárnutí vozového parku.
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já mu to jeho novou zahraniční politiku nemám za zlé.