Základem je dostupné bydlení. Co v tom udělala vláda? Možná něco ano, ale výsledek je záporný, dostupnost bydlení se zhoršila. Zjišťuje vláda, proč je nedostatek bytů? Zjišťuje vláda, kolik je bytů neobsazených? Zjišťuje vláda jak složité je postavit bytový dům? Zjišťuje vláda, co by se mělo legislativně zlepšit? Nevím, ale výsledek je žalostný.
Evropa se musí postavit na nohy, musí se stát subjektem mezinárodního práva, musí se stát geopolitickým hráčem a potom teprve může hájit své zájmy. Zatím je to jen konglomerát různých států a to jak je vidět k prosazování evropských zájmů nestačí. Strategickým cílem ovšem nemůže být vytvoření železné opony na hranicích Ruska, tímto cílem musí být získat Rusko na evropskou stranu.
Všichni kolem toho chodí jako kolem horké kaše: Evropa se musí postavit na nohy, musí ve světě více znamenat a musí být schopna lépe hájit své zájmy. Ale to bohužel nepůjde bz větší integrace států Evropy. Je úplně jasné, že aby měla Evropa ve světě silnější hlas, musí mít jednu zahraniční a jednu obrannou politiku a nejlépe i jednu armádu. Nemusí to být zrovna hned Spojené státy evropské, ale větší integrace je nezbytná.
Já nevím, ale podle mě už toho bylo opravdu dost. Nyní je potřeba přestat válčit a dojednat nějakou dohodu s Rusy. Odevzdat jim nějaké území a vytvořit nějakou novou realitu. Co se dá dělat? Válčíte s jadernou mocností a podle toho to taky vypadá. Nikdo vám tam další vojáky nepošle. Přece si nenecháte rozbít celou zemi. Kdo to pak bude dávat dohromady? Zase spoléháte na Evropu, na její peníze? Opravdu, už je potřeba s tím něco udělat.
Jak to, že pravicová strana přidala lidem další peníze, na které si musela vypůjčit? Zaměstnancům přihodila cca 7% příjmu navíc a většinu peněz si k tomu musela vypůjčit. Kde jsou ty slibované úspory na dotacích a chodu státu? Kde jsou, když je i v letošním roce deficit 250 mld? To není pravicová politika, to je populismus par excelence. Pokud by tady vládla skutečná pravice, dnes jsme měli vyrovnaný rozpočet, pokud vezmeme v úvahu navýšení obranných výdajů na 2%, tak by byl deficit 50 mld, ale 250 mld? Kde to jsme?
Problém je v tom, že současný způsob dekarbonizace je ekonomicky velmi náročný, takže ho skloubit s větší konkurenceschopností je nemožné. EU by měla emitovat více povolenek, aby jejich cena klesla. To je nyní potřeba udělat. Postě postupovat v dekarbonizace pomaleji v souladu s technologickým pokrokem.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jenomže mají pravdu. Evropa je skutečně slabá, málo významná, není schopna hájit své zájmy.