Pokud chtějí doplnit stavy, tak jen v ČR, Polsku a Německu by těch bojeschopných mladých mužů získali víc než sto tisíc. Pokud je tyto tři země nebudou deportovat na Ukrajinu, pomáhají tím Rusku. Pokud ne, jsou veškeré výroky vůči Rusku a na podporu Ukrajiny pouhým pokrytectvím.
Pokud někdo nechce bojovat, tak prostě bojovat nebude.
Evropa by měl využít rozmachu elektromobilů v Číně k mnohem většímu zastoupení těchto automobilů na evropském trhu. To bude generovat tvorbu infrastruktury a zpětně tak podporovat i evropské výrobce. Zavádění cel je naopak ranou pro rozvoj elektromobility. Bohužel krátkodobá řešení opět převažují nad strategickými.
Byty byly 1.) statni 2.) podnikove a 3.) druzstevni. … Kdo chtel a nebyl liny, tak sehnal parcelu a levne si postavil domek. … Nebyl takovy vyber materialu, byl problem sehnat nejake veci, takze si clovek nemohl moc vybirat, ale bydleni bylo dostupne. … Co bylo velmi drahe, tak byla elektronika - barevna TV, automaticka pracka atd. … Spotrebni zbozi je dnes nasobne levnejsi vuci prumerne mzde, ale bydleni je mnohonasobne drazsi a dnes jiz pro vetsinu nedostupne. Dnes na hypoteku na 3+kk potrebujete v Praze dvojnasobek prumerne mzdy, protoze jsou vysoke ceny nemovitosti a vyssi uroky u hypotek. Za socialismu jste bydlel za 10 - 20 % prumerne mzdy. … Takze za socialismu zalozit rodinu a mit deti bylo vyrazne snadnejsi a bylo to podporovano - novomanzelske pujcky, bezurocne pujcky. Skola zdarma, zdravotnictvi zdarma (1 Kc za recept). Dnes platite skoro vsude. Rovnatka pro deti 40 az 70 tisic. Doplatky na vse mozne. … Kazda doba ma sve vyhody a nevyhody, ale dnes je mimoradne spatna pro zalozeni rodiny a mit deti. Odmitat to videt a snazit se to hodit na priority neni OK.
Těžkosti byly vždycky. Dnes se mají lidé podstatně lépe než za socíku, ale děti buď nechtějí nebo jen jedno nebo to odkládají. A důvodem je to, že prioritně se nejdřív chtějí mít co nejlépe to jde a teprve potom myslí na děti. Ten, kdo něco chce, tak hledá způsoby, ten, kdo něco nechce, hledá důvody. Tak to bylo vždy a tak je to i dnes. A ještě jeden postřeh: Čím je společnost bohatší, tím více si lidé na pohodlí zvykají a každé nepohodlí je pro ně problém. Výsledkem je, že bohatnoucí společnost se stává společností umírající. Bohužel.
Aha, takže vy netušíte co je strukturální deficit. O. K.
Jistě že vznikl v době covidu, prostě proto, že populista Babiš naděloval i tam, kde to vůbec nebylo potřeba. A spolu s ODS tomu dali korunu tou chybně zrušenou superhrubou mzdou. Jestliže se přidávalo za covidu více, než se mělo, bylo by logické buď přestat tyto peníze vyplácet a nebo pro ně zvýšit daně a to tak, aby za ony 4 roky se stal rozpočet vyrovnaným. Jenže populisti nejsou pouze na straně ANO, populisti jsou dnes úplně všichni a proto tak tak u nás vypadá.
Každá žena ale třeba nemá vlohy pro práci s dětmi. To, že je něco historicky dané, ještě neznamená, že se to nemůže změnit. Taková Marie Curie měla taky na něco vlohy, ale kdyby jen míchala kašičky a utírala nunátku záď, nedostala by Nobelovu cenu. Já taky můžu pracovat jako uklízečka. Že to nedělám, je třeba otázka vzdělání. Akorát že tu péči o domácnost musíme nějak skloubit s vyděláváním peněz 🙂.
Ale jistě, každá ne, ale rozhodně v průměru mají ženy pro péči o malé děti větší vlohy než muži. Jak jsem psal, je cca 20% žen, které to takto nemají. To je v pořádku. A dále, jsou a budou rodiny, kde v péči o malé dítě zastoupí ženu muž. Ale takových rodin prostě nikdy nebude mnoho, může to být třeba až každá pátá rodina. Víc jistě ne.
Strukturální deficit zděděný po vládě toho velkouzenáře 25085 činí 200 mld. ročně.
Strukturální deficit vznikl době covidu. Ten už tady není, tak není důvod v tom pokračovat. Snížení daní všem zaměstnancům bez výjimky o 5% a to na dluh byl naprosto populistický a krátkozraký čin, kterým se podle mě zprofanovala jak ODS tak ANO.
Nemate pravdu.
Užívání státního bytu bylo z dnešního pohledu téměř zadarmo. Metr čtvereční bytu se na začátku šedesátých let účtoval za dvě koruny a padesát haléřů. Tato cena navíc zůstala prakticky neměnná až do roku 1989.
Prostorný byt o rozloze 75 metrů čtverečních tak například vyšel pouze na 187 korun a padesát haléřů. Tato sazba na metr čtvereční byla navíc jednotná pro všechna města. Je však třeba připomenout, že v porovnání s dneškem byly o mnoho menší mzdy. Pro příklad, na konci roku 1989 byla průměrná měsíční mzda v Československu 3 170 korun hrubého
Zdroj: Odkaz 1
Ano, byty byly levné a proto vůbec nebyly k mání, získat byt byl jako výhra v loterii.
Máte to pomotané. Muž plodí, žena rodí a kojí. Tam jsou jejich role opravdu nezastupitelné. Všechny ostatní práce mohou dělat i muži. Zajímavé je, že se oháníte tím, že ženy se v minulosti staraly o děti, ale už neřeknete, že je muži živili. A taky to, že si osobovali právo o ženách rozhodovat. Jenže současná žena není domácí nebo rodinná služka. Bez zdravotních sester by vás neměl kdo ošetřovat v nemocnici, rovněž spousta žen je lékařek, prodavaček, učitelek. kdyby všechny zůstaly doma s dětmi, tak se položí zdravotnictví i školství a třeba i zásobování potravinami, protože by nebyly prodavačky.
Ale jistě že mohou, já mohu pracovat na stavbě stejně jako sedět za počítačem a programovat. Jenže jedna věc je co můžu a druhá věc je pro které práce mám nejlepší vlohy.
Dobrý den, v 70 letech by šel někdo ta tento titulek do vězení, dnes můžete mít svůj názor a veřejně ho prezentovat, což je v pořádku.
Někomu se nelíbi Fico, někomu Fiala, a je to v pořádku. Kdysi v 70 letech
Museli soihlasit s ksč, jinak měl problémy. Proto mým názorem je že nelze tuto situaci srovnavat s dnešní dobou. Ano Slovensko si může dělat co chce, tak to je
Jen brát plyn z ruska a nemít minimálně dalši zdroj plynu
Je nebezpečné, může vás vydírat, když se začnete kamarádit s někým jiným. Viz začatek války, kdy putin zavřel kohouty a myslel si že za ním někdo připlazi, raději budu v zimě než klanět se vrahovi, který první vyslal vojáky, rakety na ukrajinu. On to začal, ukrajina nezačala bombardovat rusko. Jsme ve středověku kdy si země brat uzemí? Tak mi se vzdáme rakousku, protože dříve jsme byli součástí rakouska uherska?
Ano, to máte pravdu. Já jen poukazuji na určité tendence ostrého až černobílého vidění světa. Ty jsi náš a ty jsi náš nepřítel. Takto ovšem začíná totalita, to bychom měli vědět. A co se týče toho středověku, tak já jsem podobné pocity měl, když jsme vstoupili do Iráku v rozporu s mezinárodním právem a na základě toho došlo ke statisícům lidských obětí, miliónům vyhnaných lidí, totální devastaci kulturního dědictví lidstva. Jistě, my jsme to všechno nevykonali, ale stali jsme se spouštěčem toho nejhoršího, co je v lidské duši. A nám to nestačilo, údery na Libyi způsobily devastaci této země úplně stejně, podpora mudžáhedínů v Sýrii opět způsobila naprostou zkázu této kdysi prosperující a tolerantní země. Bohužel středověk nezažíváme pouze ze strany Rusů, v mnohém ho způsobujeme sami.
V soucasne dobe je bydleni temer nedostupne a to je primarni duvod. Ze jsou deti na tretim, patem nebo desatem miste je hloupost. Socialisticka generace se tak snazi okecat sve selhani, ktere detem pripravila.
Výmluvy nejsou řešením. Problémy s bydlením byly vždycky, neznám žádnou dobu v tisícileté historii toho území, kdy by lidé měli snadno dostupné bydlení, přesto se rodilo dětí více než dnes. Všechno je vždy o prioritách a dnes děti na prvním místě prostě nejsou.
Ještě naši prarodiče mívali běžně 3 - 6 dětí. A nebyli to žádní boháči. Dnes? Více dětí mají především politici, soudci, sportovci, herci, zpěváci apod. Zdá se, že jsou přeplácení. Lidé, kteří drží naší zemi a vytvářejí hodnoty si více dětí nemohou dovolit.
Já bych neřekl, že si více dětí nemohou dovolit. Mají prostě jiné priority, chtějí se mít především dobře, být materiálně lépe zabezpečeni, mít pohodlný život. A děti jsou až na třetím, pátém, desátém místě. Takto to ale dlouho pokračovat nemůže, pokud tento přístup k životu nezměníme, budeme nahrazeni někým jiným.
Za největší neúspěch této vlády považuji schodek v řádech stovek miliard korun a to i na konci svého volebního období. To je neodpustitelná chyba a je mi jasné, že podobně by končila i Babišova vláda, pokud by tu ty 4 roky vládla. Vzhledem k tomu, že rozpočet počítá s růstem 2,7%, tak by měl být vyrovnaný!
Já si naopak myslím, že Evropa si už 30 let zahrává se svou bezpečností a nikoliv nyní Slovensko. K problematickým činům řadím bombardování Srbska, okupaci Afghánistánu, invazi do Iráku, útoky na Libyi, podporu mudžáhedínů v Sýrii a nakonec i rozšiřování NATO na východ. Všechny tyto kroky podkopávají bezpečnost Evropy a zdá se, že si toho nikdo nevšímá. A potom se všichni diví, když vypukne válka na Ukrajině.
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Cenu povolenek určuje Brusel množstvím, kolik jich vydává. Pokud jich vydá víc, cena poklesne. Cena povolenky je tedy přímo v rukou Bruselu.
1 odpověď