Stát se stane dovozcem elektrické energie. Snížení objemu vyrobené elektrické energie na trhu povede k vyšším cenám, což se nevyhnutelně promítne do všech oblastí. Zároveň hrozí, že za několik let nemusí být elektřina k dispozici ke koupi, protože v důsledku možných změn politické situace a nedostatku mohou ostatní státy odmítat její export, jak je vidět například na případu Norska. Ukončení využívání uhlí v České republice se přitom v globálním měřítku zřejmě nijak výrazně neprojeví.
Péťa, se svým dnes již nepřekonatelným populismem, není pro slušného člověka volitelný. Jeho volba by mohla naznačovat, že jsme naletěli na jeho nereálné vize. Nezbývá tedy než hledat jinou stranu.
Přitom byl Péťa tak nadějný. Pravda, některé jeho názory, jako například "Bohatí mají mít své zlato a chudí svou víru," budí trochu rozpaky.
Dětství jsem prožil ještě v období socialismu. Bylo to krásné dětství. Měli jsme příbuzné na Západě, takže jsem pod stromeček dostával hračky i z NSR. Právě ten nedostatek vytvářel touhu a následnou radost z naplnění. Asi každé dítě si říkalo, když mu zachutnala nějaká čokoláda nebo něco jiného, že až bude velký, koupí si té čokolády hodně. Jenže to "hodně" omrzí, přejí se toho. V přebytku opadají touhy. Není po čem toužit. Co koupit dnes dítěti, když má vše? Na jednu stranu je dobře, že Vánoce už nejsou tolik o materiálních hodnotách, ale jsou ještě o něčem jiném? O navštěvování se?
Je přirozené, že některé děti, které zažily i Vánoce za socialismu, na ně nedají dopustit. Zbyly jen krásné vzpomínky na Vánoce, které se pochopitelně nikdy nevrátí.
"Měřeno v paritě kupní síly oproti průměru Evropské unie - o 33 procentních bodů, Litva o 38 procentních bodů. U České republiky to bylo jen 19 procentních bodů."
Stát je vždy nejhorším hospodářem, alespoň v našich končinách. Údajně však v severských zemích mohou státní podniky fungovat, což bývá přičítáno odlišné mentalitě Seveřanů. U nás je to prakticky nemožné, jak ukazuje příklad bývalé polostátní letecké společnosti ČSA. Není tedy překvapivé, že dotace jsou u nás často zneužívány. Opravdu by někdo očekával opak?
Po odstavení uhelných elektráren se i Česká republika stane dovozcem části elektrické energie. Uhlí bylo dlouho klíčovým bohatstvím státu. Je přirozené, že země, které mají vlastní zdroje ropy, zemního plynu a uhlí, jsou bohatší. Ty, které energii (ropu, zemní plyn a uhlí) musí dovážet, musí za ni zaplatit – vývozem zboží.
Uzavření německých jaderných elektráren vedlo k nedostatku vyrobené elektřiny na trhu, což způsobilo růst její ceny. Podobně uzavření uhelných elektráren v Česku povede k poklesu celkové produkce elektřiny na trhu. I v tomto případě lze očekávat nárůst ceny, i když méně výrazný než v případě uzavření jaderných elektráren v Německu.
"Rusové pálí obličeje zabitých Severokorejců."
Rusové odnepaměti kolektivně popírají vše, co by je mohlo poškodit, ačkoli si o nich nikdo iluze nedělá. Je to dáno povahou Rusů, kterým záleží více než jiným na tom, co si o nich druzí myslí. Tento osobní charakter pak přenášejí na stát, a tak svorně popírají cokoliv. Rusko tak připomíná nejzlobivějšího žáka ve škole, který zároveň úzkostlivě dbá o svou dobrou pověst.
"Ruský vůdce Vladimir Putin si protiřečí v otázce sériové výroby nových raket středního doletu Orešnik."
Rusům je to jedno. U Rusů převládá kolektivní myšlení ještě z pohanských dob. V zájmu vlasti budou vždy kolektivně lhát o čemkoliv. Individualista je tam někdo, kdo nabourává jednotu národa. O ruském hnoji budou bez mrknutí oka říkat, že je to ráj.
35
Sledujících
0
Sleduje
35
Sledujících
0
Sleduje
"Čeští politici k Ficově návštěvě Putina: Nemravné, zrada, šílené, je to žebrák."
Jsou lidé, kterým ruský hnůj a násilí může imponovat. Dále to může být z důvodu - strach, zbabělost, vypočítavost, úplatek atd.
10 odpovědí