Máte pravdu, ale to, co píše pisatel, jako stromečky s červenými jablíčky a ořechy obarvené na zlato nepamatuji, Na stromečku byly bonbony z kolekce a elektrické svíčky. A to jsem se narodila v roce 52.. To co píše pisatel, tak platilo na začátku 20 století, na to vzpomínala moje babička a ta se narodila v roce 1900. A jako dárky jsme dostávali většinou, co jsme potřebovali. Svetr, pyžamo, lyže, panenku na hraní, a hlavně knížky.. Můj zesnulý manžel říkal, že bez svetru nejsou vánoce. A protože těch věcí bylo méně a muselo se na ně ušetřit, všichni z nich měli velkou radost. Jinak si pamatuji hlavně klid, pohodu, návštěvy prarodičů, kteří přinesli taky nějaký dárek, protože to ježíšek spletl a donesl k nim. Jako malá jsem si přála přejíst se banány a nesplnilo se mi to. Teď, když si je mohu koupit kdykoliv je vlastně ani moc nekupuji.
:
Návštěvy prarodičů:
Ještě pamatuji druhou polovinu osmdesátých let, kdy nádraží byla před Vánocemi plná dědečků a babiček s kufry, kdy jezdívali na návštěvy vlakem. Dnešní důchodci jsou generace, která má již auta, resp. měli je již v sedmdesátých a osmdesátých letech. I tento každoroční kolorit na nádražích vymizel. Mělo to takovou vánoční atmosféru.
Autor článku nebere v úvahu, že bez ohledu na tehdejší politickou situaci se rodiče vždy snažili vytvořit dětem krásné Vánoce. Tyto svátky tehdy voněly mandarinkami, pomeranči a banány – vůně, které byly neodmyslitelnou součástí atmosféry. Dnes máme tyto plody k dispozici celoročně, a proto už pro nás nemají stejné kouzlo a často je na Vánoce ani nekupujeme.
Stát se stane dovozcem elektrické energie. Snížení objemu vyrobené elektrické energie na trhu povede k vyšším cenám, což se nevyhnutelně promítne do všech oblastí. Zároveň hrozí, že za několik let nemusí být elektřina k dispozici ke koupi, protože v důsledku možných změn politické situace a nedostatku mohou ostatní státy odmítat její export, jak je vidět například na případu Norska. Ukončení využívání uhlí v České republice se přitom v globálním měřítku zřejmě nijak výrazně neprojeví.
Péťa, se svým dnes již nepřekonatelným populismem, není pro slušného člověka volitelný. Jeho volba by mohla naznačovat, že jsme naletěli na jeho nereálné vize. Nezbývá tedy než hledat jinou stranu.
Přitom byl Péťa tak nadějný. Pravda, některé jeho názory, jako například "Bohatí mají mít své zlato a chudí svou víru," budí trochu rozpaky.
Tak to mate spatne, ja mam 67 prede dvermi, pracuji naplno, naplnuje me to a bavi me to. Nefnukam, nic me neboli, netrapi.
Delam fyzicky, podnikatel. Vse okolo domu a bytu, stavby, vetsinou sam a nikdo se tomu vubec nepodivuje.
Já se domnívám, že JÁ to také zvládnu. Jenže JÁ nemyslím jenom na sebe. Jsou tu ženy, které pracují fyzicky a nemohou za to, že po menopauze jim sil ubývá. Každému navíc není geneticky dáno.
Dětství jsem prožil ještě v období socialismu. Bylo to krásné dětství. Měli jsme příbuzné na Západě, takže jsem pod stromeček dostával hračky i z NSR. Právě ten nedostatek vytvářel touhu a následnou radost z naplnění. Asi každé dítě si říkalo, když mu zachutnala nějaká čokoláda nebo něco jiného, že až bude velký, koupí si té čokolády hodně. Jenže to "hodně" omrzí, přejí se toho. V přebytku opadají touhy. Není po čem toužit. Co koupit dnes dítěti, když má vše? Na jednu stranu je dobře, že Vánoce už nejsou tolik o materiálních hodnotách, ale jsou ještě o něčem jiném? O navštěvování se?
Je přirozené, že některé děti, které zažily i Vánoce za socialismu, na ně nedají dopustit. Zbyly jen krásné vzpomínky na Vánoce, které se pochopitelně nikdy nevrátí.
Prosím o přesné vysvětlení toho, co je to procentní bod. Děkuji
Procentní bod je označení pro jednotkovou změnu v procentech. Zatímco procento vyjadřuje část z celku ve vztahu k 100, procentní bod ukazuje rozdíl mezi dvěma procentními údaji, které oba vycházejí ze stejného základu. Například pokles nezaměstnanosti z 10 % na 9 % není poklesem o procento, ale o procentní bod.
To není o imponování, je to jen obyčejná připos..nost..v duchu co bude, kdyby náhodou rus olizoval jejich hranice.
Ano i to. Také jsem to tam chtěl dopsat, že to také může být i zbabělost, kdy se zbabělec přidá ze strachu na stranu utlačovatele než utlačovaného.
U Maďarů je to složitější. Oni se dodnes nesmířili s Trianonskou mírovou smlouvou z roku 1920, kdy Maďarsko přišlo o dvě třetiny území, kde každý čtvrtý Maďar se ocitl na území cizího státu. Rusko žádná původní maďarská území nevlastní, zatímco Ukrajina ano.
35
Sledujících
0
Sleduje
35
Sledujících
0
Sleduje
"Souhlasili byste s tím, aby český premiér jednal s Putinem?"
Je to ostuda. Dát se na stranu agresora (zaostalého Ruska), který znásilňuje a vraždí děti, ženy a další, kvůli "žrádlu", je tou nejhorší vizitkou. Nelze to omluvit "hladem".