To když slyším "...tady je to pivečko", případně "kávička", "řízeček" a podobně, tak je mi více méně jasné, že je to podmírák, špinavá sklenice či hrnek, nebo šlachovitá flaksa. To si dotyčný číšník nebo servírka takovým úlisným tónem zkouší pojistit, že si nebude host stěžovat, když mu přece tak pěkně a ochotně nesu, co si objednal.
Když jsem četl úvod, tak mi v hlavě šrotovalo: kdo z naší rodiny ten článek psal? Přesně tak jsem to znal z dětství. P.S.: Ještě bych doplnil, že v druhé půli osmdesátých let přišel na trh Top Topic v parádní zelené třetince a se skvělým bílým logem. Ten mi babička kupovala pokaždé, když jsme k ní měli přijet na návštěvu.
Jak už jsem reagoval na jednoho pána níže: nevím, čím to je, ale lidé naprosto nesmyslně vykládají oblíbenost a popularitu vlády jako důkaz toho, že vláda pracuje špatně. Zaprvé, pokud je země ve špatné ekonomické a hospodářské situaci, navíc delší čas, je potřeba ji z této situace vyvést. A to se velmi často neobejde bez nepopulárních opatření, která se samozřejmě na poklesu oblíbenosti projeví. Jako když otec vysedáváním po hospodách a hraním automatů zadluží rodinu a manželka mu pak, aby situaci jakž takž zachránila, mimo jiné třeba zamezí v přístupu k financím. To ji pak taky nebude mít rád a bude na ni mezi svýma nadávat a dštít síru. Zadruhé, pokud ovládáte nejčtenější noviny v zemi, včetně jejich internetových stránek, k tomu celoplošnou rozhlasovou stanici a máte vliv na velké komerční televize v zemi (skrz reklamu, sponzoring), můžete z vlády udělat lháře, zloděje a vyžírky levou zadní, byť se ministři snaží sebelíp.
Kdyby to tam zařadil, tak má téměř jisté hlasy 90% personalistek (či personalistů) ze soukromých firem. A tím nemyslím různé "HR managery", ale řadové kancelářské pracovnice, které mají každou chvilku těžkou hlavu z toho, když přijmou člověka, který pracuje týden a pak "musí jít marodit", protože se mu to tak prostě hodí a s neschopenkou a nějakou prací načerno je na tom líp.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Stejně tam jel s estébákovým vědomím. Akorát že když se v tom začali novináři šťourat, tak musel Bureš ukázat tvrdý postoj a tvrdit, že "se na to podívá".
1 odpověď