Přesně. Náš dědeček, který prošel první i druhou světovou válku, říkal, že to byli vraždící zlodějové.
Můj otec, který zažil druhou sv. válku to říkal také na tento způsob. A můj děda, který prožil i první sv. válku říkal totéž. Nějací historici co se k tomu vyjadřují mě absolutně nezajímají. Já jsem pravdu slyšel na vlastní uši od přímých svědků. Hrozně mě mrzí, že jsem si to otcovo povídání nenahrál. Smrt fašismu !
Vraťme se zpátky do první republiky, kdy stačil jeden pochůzkář, který se objevil na ulici a všichni zalezli. Ano policajt měl respekt. Dnes jsou lovci peněz, kteří místo aby pomáhali a chránili hledají každou maličkost za kterou by vybrali pokutu. Vybírejme pokuty za závažné přestupky to ano, ale neměla by se do tohoto systému zatahovat státní policie. Stačí to co dělají ještě s větší vehemencí městská policie. To je už úplná ubohost.
Do první republiky se to nikdy nevrátí. Ani ne do roku 1992, kdy ten respekt jakž takž ještě byl. Nemyslím u toho respektu slušné lidi, ale darebáky. Protože ten policajt, pokud by se tak choval jako tehdejší pochůzkář i třeba z toho roku 1992, by neměl dlouhou životnost. Dnes by ho v době mobilů a sociálních sítí zavřeli. Dříve se to řešilo různou formou a podotýkám vážně - opravdu ke spokojenosti všem. Veřejný pořádek byl zajištěn. A ty pokuty? To je hodně stará záležitost.
Práce u policie je hezká, vyberu TOP 10:
1/ noční služba 12 hod. (nepočítaje, že leckdy je z toho 16 hod., bez proplacení přebytku).
2/ nedoděláš práci na jednom oznámení a jedeš na další dvě
3/ nedáš si oběd ani večeři
4/ celý volný víkend max. 2x do měsíce
5/ po noční se nemůžeš vyspat, protože další den jdeš na ranní a pokud budeš spát moc, v noci budeš vzhůru
6/ bolest zad z autosedaček po 10 letech jistotou
7/ přátelé tě mají za méněcenného ačkoli pracuješ intenzivněji než oni, což to nijak nevadí, ale ta černá karta tam někde je
8/ nepravidelné směny, nelze si plánovat vlastní život na delší období než je jeden služební plán
9/ byrokracie
10/ i když dostaneš kolegu, o kterém celé oddělení ví, že z něj nikdy polda nebude, musíš s ním jít i do extrémní situace (hlídáš skoro jak dítě), dříve řešeno, že mladí jen tak sami nikam nemohli, maximálně pěší hlídka
TOP 3 proč:
1/ výsluha
2/ občas zajímavá práce
3/ stane se vám, že zachráníte lidský život, sice to nikdo neohodnotí, ale Váš život je tím alespoň trochu naplněn, že ta práce nebyla zbytečná
Proč mi vadilo občanské vnímání PČR:
Polda byl pro většinu lidí trouba co dává pokuty a fláká se, aby nakonec dostal výsluhu. To je tak povrchní, ale bohužel. Pomohl jsem spoustě lidí, zachránil několik životů, dostal do basy desítky bastardů, abych při výjezdech slyšel od spoluobčanů, už jsou tady blbečci.
Tak to je ta skvělá práce v pár bodech.
Nakonec člověk vyhoří a jde dál, to se stává všude. Akorát jsou profese, kde ti jedinci zatnout drápy a odvádějí mizernou práci. Hodně to vidím ve školství.
Hotovo : D.
Ještě bych přidal do prvních TOP 10 velmi reálné riziko nákazy, žloutenka, mononukleóza a jiné lahůdky. Pracování s různými tělesnými pozůstatky v různém stádiu. Byly někdy i chvíle, kdy třeba bunda nešla pomalu vyprat. Dále systém starý sto let a jiné věci. No, nyní je mi to už jedno a mohu popřát sloužícím, či nově nastupujícím - hodně štěstí a držte se. Ale asi bych šel zas, bavilo mě pomáhat lidem a člověk se snažil pro tu společnost něco dobrého udělat. Což postih kriminality a darebáků bezesporu je. Pokuty mě nebavily. Pořád na tu službu vzpomínám a špatné jsem již zapomněl. Zůstalo to dobré, byl to zajímavý kus života. Každopádně práce u policie je náročná (není těžká pouze fyzická práce) a nikdy nebyla doceněna, protože není vidět. S tím člověk tak nějak musí počítat, když chce toto dělat. Buď chci, nebo ne. Běžní lidé se ve většině případů setkají s policajtem, když dává pokuty. Ale zbytek je jaksi za neprůhlednou oponou. Na druhé straně jsou lidé, kteří si práce policie váží, snad i ví, co to obnáší a ví, že policie je potřeba. Není to všude jen o negativismu. Je také potřeba si uvědomit při občanském pohledu, že řadový policajt je jedna věc a ten kdo mu velí a jak mu velí, je druhá věc. To také občanský pohled nevidí a na konci článku je vždy ten obvoďák, nebo dopravák, který pracuje s lidmi. Bylo by to vše na román, kterému by stejně lidé asi nevěřili, i když by byl pravdivý. Lidé si třeba dělají si srandu z "pomáhat a chránit". Když nám to napsali tenkrát na auta, neznám řadového policajta, co by z toho jásal.
Jak je zde v diskusi několikrát psáno, to fungovalo běžně a byl to zavedený a fungující systém. Každá fabrika měla svůj učňák a zde si "vyučila na míru" svoje zaměstnance. Někteří sice odešli jinam, ale většina jich zůstala. Podnikům se tento systém vyplatil. Po 89 to bylo komplikované, vše se likvidovalo a tam byl odchod čerstvě vyučených velký právě z tohoto důvodu.
Zase ty dezolátí kecy, co? Hlavně že když se před povodněmi varovalo, takoví jako vy vřískali, že "fialová vláda" straší, šíří poplašné zprávy a odvádí pozornost. Je mi z vás špatně 🤢
Paní Dlouhá napsala pouze svůj názor. Nic víc. Nikoho neurazila, nikomu nevyhrožuje a pravděpodobně píše i pravdu. Proč ji označujete za dezoláta ? Jakým právem urážíte druhého člověka za jeho názor? Vaše reakce mi vcelku připadá silně asociální.
Tak běž pracovat třeba jako svářeč a za několik let budeš mít zdraví v kýblu.Zrušit výsluhy je nutnost,a pak teprve nastoupí garda odpovědných zaměstnanců u policie.Ani komouši si nedovolili dát tak nehorázné výsluhy.
"Civilní" zaměstnání a služba u policie se nedá vůbec srovnávat. To jsou dvě neporovnatelné položky. Samozřejmě že jsou některá "civilní" zaměstnání obzvláště těžká. To nikdo nikomu nebere. Dělat svářeče není určitě procházka růžovým sadem. Já osobně si těchto lidí, kteří vykonávají těžkou práci vážím. Ale napíši to takhle. Svářeče může dělat prakticky kdokoliv, kdo se to naučí. Policisty však nemůže dělat každý. Výsluhy jsou z určitého důvodu, nebudu to zde rozepisovat. Ale věřte mi, že pokud by se zrušily výsluhy, žádná garda zodpovědných by rozhodně nenastoupila. Tak to nefunguje. Bez urážky, nemáte vůbec ponětí co taková služba u policie obnáší. Protože pokud by jste měl, nikdy by jste takhle nemluvil. A GIBS? To je kapitola sama pro sebe a kdo o tom něco opravdu ví, tak také ví za koho, kdy a hlavně proč tenkrát vznikla.
Přemýšlel jsem co jaký svůj názor vůbec napíšu, protože těžko na to asi reagovat slušnými slovy. Tento člověk se úmyslně dopustil velmi závažných činů, kdy hrubým způsobem útočil přímo na to nejcennější, co na světe je. Což je lidský život. K čemu jsou potom soudy, které by měly být respektovány, když sami podkopávají svoji důvěru rozsudky, které na první pohled jsou naprosto nespravedlivé. Protože odsoudit člověka k podmíněnému trestu - což je dá se říct trest nejnižší, který opakovaně, brutálně a úmyslně napadne, způsobí tak velmi těžkou újmu na zdraví, téměř i smrt, to je naprostý výsměch celé společnosti, naprostý výsměch všem slušným lidem a "voda na mlýn" darebákům. Ale co je nejhorší a na čemž si názorově stojím, toto je jasný důkaz nedůvěryhodnosti soudů. Toto nemá se spravedlností nic společného. Jak máme věřit systému soudů, když někdo někoho přizabije, způsobí to opakovaně a je soudem přesto potrestán minimálním trestem. .
80 není žádný brzdič, 90 je maximální povolená ne povinná rychlost. Pokud to někoho vytáčí je psychicky labilní a nemá na silnici co dělat, obzvlášť když jak sám píšete reaguje na takovou situaci agresivně.
Myslím to samé. 80 je běžná rychlost. Časový rozdíl mezi 80 a 90 je naprosto zanedbatelný. Bohužel zde se rozmohla taková hloupost, že kdo nejede 90, tak je brzdič provozu. Takovým doporučuji přečíst silniční zákon, kde zjistí, že pokud jede někdo rychlostí 80 na devadesátce, ničeho se nedopouští a je to zcela v pořádku. Takže se nerváci hoďte do klidu a raději vyjeďte dříve a neohrožujte ostatní například lepením se na vpřed jedoucí auto, či motocykl. Jízda s jakýmkoliv zdravotním handicapem - myslím si, že je to takhle: Proč ne, ale je to o zodpovědnosti jedince. Každý by měl sám vědět na co má a na co ne. Protože na silnici může zabít a to by si měl uvědomit.
Soudruh a soudružka se ukázali v pravé podobě. Pokud vím tak Funkce Manželka v Česku není funkcí placenou
Jasně a seskupení slov "první dáma" je pouze jakýsi termín, která nemá ani oporu v zákoně. Je to pouze jakýsi název, který byl převzat zřejmě z USA. Pavlová nemá funkčně co společného s českou republikou, nevykonává žádnou funkci pro ČR. Můj názor je: Pokud nemá Pavlová na oblečení, tak může jít dělat někam za kasu do obchodňáku, nebo někam na brigádu. Jak to dělá každý běžný občan této země. Lidem vzala voda domy, majetky, mají "holé zadky", jsou odkázáni převážně na dobrovolníky, dobrovolné sbírky (díky moc za ně) a tito jen spekulují jak by si ke svému, vysoce nadstandardnímu příjmu ještě v teplíčku přihamounili. To je hnus. To by jim člověk dal korunu. Je mi z těch dvou, tím myslím Petra Pavla a jeho manželky zle. Byla obrovská chyba, že komunisté, co měli nějakou vyšší funkci v KSČ a svým hlásáním podporovali zločinecký režim, různí politruci, atd, neskončili v 89 za katrem.
Pravděpodobně šlo o takzvané Orlí hnízdo. Dnes dostupné autobusem a výtahem. Samozřejmě lze i po svých. Toto místo prý Hitler příliš často nenavštěvoval. Jeho rezidence byla v Obersalzbergu, Tam přijímal návštěvy. Byla zničena armádou USA a je v místech kde není možné spadnout do rokle.
Ten článek mě připadne trochu zmatený. Co se týká Orlího hnízda, máte pravdu, Hitler tam byl pouze minimálně, snad dvakrát, ač bylo pro něj postaveno. Neměl totiž rád výšky. Veškeré zvrácené plány plány se spřádaly právě na Berghofu. Proto byl po válce také zničen. Ale kopec je celý podkopaný, snad je to dnes přístupné. Kousek vedle byla chata, ze které jsou dnes již základy a tam právě psal tu svoji knihu, než koupil dům, ze kterého postavil Berghof. Nedaleko od Berghofu byla také vyhlídka, kam chodil se svými "návštěvami". U vyhlídky byl také "čajový domek", ze kterého je dnes také jen pár kamenů. To jen v krátkosti.
Tam byl třecí zapalovač, žádný inicializační mechanizmus to nemělo. Nesmyslná evakuace.
Jenže ten zapalovač je skoro uvnitř (podle fotky asi St.Hgr. 24) a ne v té uhnilé dřevěné rukojeti. V rukojeti byl jen špagát. Třecí zapalovač u tohoto granátu obsahuje nejen samotný třecí zapalovač, ale i zpožďovač a hlavně rozbušku, která uvnitř granátu již je. Což se dá nazvat souhrnně jako iniciační mechanismus. Ta rozbuška je pravděpodobně právě ten problém, protože může být nestabilní a proto se věci děly, tak jak se děly. Tady ty granáty, či zejména puškové granáty, samozřejmě i jiná munice - když je to rezavé a nalezené po těch letech, to je pěkné svinstvo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Takže si to shrňme. Dva boxeři zmlátí člověka. Nehledě na to, že jeden boxer na místě aktivně bránil ostatním lidem, kteří chtěli poskytnout oběti první pomoc. Ale tato "drobnost" soud asi nezajímá, to je v pohodě. Oběť dva útočníky nijak fyzicky nenapadala, ba naopak byla plánovaně vylákána ven před klub a tam úmyslně a velmi brutálně fyzicky napadena tak, že to vypadá, jako by jí přejel přes obličej parní válec. Ten člověk musel dost fyzicky trpět, málem přišel o zrak jednoho oka a předpokládám, že se nemohl potom ani pořádně najíst. Mimo to bude mít celoživotní trauma z tohoto zážitku. Bude ho stát ještě moc energie, času a financí, než se dá trochu dohromady. Pochopil jsem to správně, nebo jsem napsal něco špatně? A na toto naše justice vyřkne verdikt podmíněné tresty pro pachatele a pár drobných jako nemajetkovou újmu. Nechce se mi to hledat. Ale takový trest - což je všeobecně známo, obvykle dostanou zloději, když vykradou někde dům. Pro naši justici má tedy lidský život a zdraví oběti srovnatelnou cenu jako pár ukradených věcí v domě ? Nebo je to vše jinak, justice si cení o trochu více zdraví a lidského života oběti, než hodnoty pár ukradených šperků v domě a zasáhly do případu jiné vlivy ? Já opravdu nevím, netvrdím nic. Pouze se ptám, protože mě to připadne divné. Jestli ti dva za někoho boxují, nebo jsou v nějakém klubu, tam to tedy musí vypadat. Ještě začněte mlátit ženský, hrdinní boxeři a bude to všechno.
1 odpověď