Tyhle články analytiků uhlobaronů se snaží tvářit odborně, ale jsou jen tendenční.. A většina jim ještě tleská🙂 Věta že v 20h mám prázdné baterky je vtipná.. ano mám, ale až tak na podzim.. Navíc jaksi zapomněli, když ty miliardy vyčíslují, tak jsme řádově úplně jinde, než při předchozím solárním boomu, kdy byla a stále je podpora za každou vyrobenou kWh.
Může mi někdo vysvětlit "běžný spotřebitel odchylku nevyvolává", "kdežto solárníci jsou nepředvídatelní a je potřeba nakupovat přesně na každou čtvrthodinu".. Aha, takže solárníci co mají 15minutové elektroměry jsou nepředvídatelní a rodinka na vsi s mechanickým elektroměrem, odečítaným jednou za rok žádnou odchylku nezpůsobuje.. když se třeba půl dne řeže dřevo, tak s tím dodavatel přesně počítal...
Tak samozřejmě.. a co dělali mezi lety 1994 až 2007, kdy nebrali ani jedno zlato a 2002 dostali kouř i od Slováků?.. Ale chápu, že to ty obyčejný mrzí, že místo na MS jsou někde v zákopu.. Odkaz 1
V článku: „Je prostě třeba řešit, zda mají zmíněné miliardy platit všichni občané, či jen viníci s vlastními fotovoltaikami.“
Morálně je situace jasná. Pořízení fotovoltaiky je dostupné jen pro movitější část populace. Tedy pro občany, kteří mají vlastní nemovitost s vhodnou střechou a kteří si mohou dovolit několikasettisícový výdaj. Na pořízení solárů se jim přitom částečně skládají méně šťastní spoluobčané"..
Tady něco hooodně smrdí. EGÚ už je taky zaplacená, že plodí takové bahno?..
Co si pak myslí o těchto klucích? Odkaz 1
A kolik pak přispívají na provoz sítí velké elektrárny, ty je pořád zatěžují nejvíce :D
Pokud jsme dneska schopni průběhově měřit po 15minutách a jako snad jediní v evropě i po fázích, tak pro rozůčtování snad není potřeba datové centrum. Zvládne to i excel, tak to snad zvládnou i současné systémy.
Možná při troše snahy by šly propojit(vyčítat) i elektroměry pro sběr dat a zjednodušit si řízení celé komunity. Takže je to spíš o výměně elektroměrů, tam kde bude potřeba a vhodných technických řešení na straně komunity. Tak aby šlo využít její flexibilitu případně decentrálně umístěná uložiště.
Fráze " zájem o elektrárnu s možností sdílení je malý" je docela zavádějící. Pokud sdílením myslíme fyzický jev, kdy výroba z FVE spotřebována v bytovém domě, tak je stále nejlepší systém co už tu byl - sloučení odběrných míst. FVE klidně s odpovídající akumulací pro celý dům si sdílení krásně vyřeší sama - je to pak jen o tom si to férově rozůčtovat. Naopak teroretické "sdílení" jak je definované a platné od začátku roku má víc nedostatků než pozitiv. Část energie vyrobená a spotřebovaná v domě se stejně vykáže jako přetok a akumulace může být pouze pro vůdčí odběrné místo(tedy zase pro jedno) a nejde ji tak rozumně využít.
To srovnání na konci ale "experta", ale dooost zhazuje.. jakoby jadernou elektrárnu nikdy neviděl.. 2 ha je plocha, kterou zabírá tak jedna chladící věž.. Areál dukovan má 126 ha ( 1,26km2 ) k tomu by se mohlo započítat ještě dílo Dalešické přehrady, počítat ho nebudu... Dnešní fotovoltaika, která je potřebná pro roční výnos cca 15TWh (výroba dukovan), zabere cca 100km2... Takže Celkově nám expert podsunul chybnou informaci lišící se od reality asi 500x 🙂 I když proti jádru nic nemám, tak by si tihle experti, v tom co pouští do světa, měli udělat pořádek(pokud to nedomotal redaktor).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Diskuze je tu opět veselá 🙂 Je vtipné, jak je většina lidí ohledně elektromobility mimo realitu. Na jednu stranu je to pochopitelné, ten vývoj je dramaticky rychlý a z velké míry se neodehrává v evropě. Většina lidí ani nezaregistrovala, že některé modely dosáhly cenové parity se spalováky už letos. S dojezdy je to stejné.. A většina lidí žije snad v tom, že jsme ropná velmoc 🙂
Mimochodem, za EU dotaci si tak mohli pořídit elektromobily např. i sociální služby Odkaz
2 odpovědi