Docela by mě zajímalo jak a kdo přišel na to, že každodenní nošení soukromé zbraně v civilním životě by nikomu jen tak neprošlo. Držení, nošení a použití soukromé zbraně řeší zákon ze dne 8. března 2002 o střelných zbraních a střelivu a o změně zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů a o změně zákona č. 288/1995 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o střelných zbraních), ve znění zákona č. 13/1998 Sb., a zákona č. 368/1992 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, (zákon o zbraních)
Mimo jiné se tam hovoří o tom, že zbraň musí být nošena skrytě. Takže by se vlastně vůbec nikdo neměl dozvědět, že dotyčný je vlastníkem zbraně, a že ji má u sebe, pokud to sám vlastník neoznámí.
Skoro to samé je ztvárněno v jednom starém českém filmu, TŘI MUŽI VE SNĚHU, Odkaz .
Zjišťovat něco takového, takovým způsobem je nesmysl. Člověk ve "fraku" by mezi bezdomovci taky vypadal divně.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Otto Skorzeny měl s osvobozením Mussoliniho společné jen to, že zjistil kde je momentálně Mussolini držen, a následně si přivlastnil všechny zásluhy za tuto operaci, které se oficiálně zúčastnil jako pozorovatel. Jinak celou operaci naplánoval major Luftwaffe Harald Mors. Kdo by se chtěl o této operaci dozvědět všechna pravdivá fakta, doporučuji knihu Marco Petricelliho "Osvoboďte Duceho!" Tento italský historik čerpal z archivních materiálů, a z rozhovorů s pamětníky, mimo jiné i přímo s Haraldem Morsem, který byl celý život znechucený lživými informacemi, které šířil Otto Skorzeny, a odmítal po desetiletí poskytovat jakékoliv rozhovory na téma operace Dub.
1 odpověď