Mám pocit, že spousta z Vás asi žila na měsíci se svými pravdami. Takže žena elektrikář s nočnimi směnami měla v každé době vždy menší plat než muži. V podnicích to tak bylo nastavené, žena nemůže mít stejný plat i kdyby dělala to samé co muž. A pokud to nikdo nevíte, tak jste asi opravdu z jiné planety. A z toho přesně vyplývá , že tento článek je o lži a nevědomí pisatelky tohoto članku. A to opomenu starost o dítě a rodinu před odchodem do prace i po ní. Žila jsem aktivně v době, kdy neexistovaly pracovní úřady a pracovat bylo povinné. To co je v dnešní době za pracovní morálku si snad ani nedovedu představit, ale důchody dnešních důchodců jsou tvrdě odpracovány dřinou a né sezením u počítačů. Měli by jste se zamyslet komu tady chcete spílat .
Nemáte pravdu. Celý život (přes 42 let) jsem pracoval na dráze. Tam byly (a jsou) profese zařazeny do jednotlivých tarifních tříd. A podle té třídy dostávají plat bez rozdílu zda se jedná o ženu či muže.
Záleží na tom, jak která firma má nastavený pracovní řád.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Dnešní maturita z češtiny a angličtiny je po 14 letech výuky jen absurdní výsměch lidské logice, invenci a úsudku. I kdybych nasílu přiznal, že se žáci učí pro život zásadní a užitečné znalosti, že se učí to, co opravdu chtějí a vyžadují, že celkový obsah učiva není přeplácaný a přebujelý a že žáci přes 95 procent učiva v řádu měsíců nezapomenou, což ale není vůbec pravda, tak drtivá většina informací se dnes dá najít dle potřeby do několika sekund na webu nebo v aplikacích kdykoli a kdekoli.
A přesně tak to ta dívka dělala. Dokonce dostala za jeden úkol jedničku.
Takže číst a psát umí.
A to co chcete zavést, se u nás již děje. Výsledkem jsou vysoká procenta neúspěšných maturantů. Neumí totiž samostatně používat mozek. V praktickém životě jsou pak nepoužitelní.
"To jsou hlavní zjištění z evidence, kam museli od letošního července zaměstnavatelé hlásit všechny dohody o provedení práce. Seznam Zprávy mají k dispozici první podrobnější data o dohodářích."
xxxx
🍀
A já myslela, že Babiš a Schillerová měli celých 8 let toto v pořádku a ono vida, vida, vida ... 🙂
-----
Musela na to přijít až vláda Petra Fialy a jejich odpůrci budou stejně řvát, že nechtěj, aby platil zdravotní a sociální každý...
---
Nebo platit každý, ale až na to přijde sám pan Babiš 🙂
Tenhle paskvil zavedl Fiala a Stanjura, dvě ekonomické nuly.
Superhrubá mzda to nevyřeší. Když si odečtete děti, důchodce, OSVČ a státní zaměstnance, kteří prakticky státu nic nevydělávají, naopak celý plat jim jde ze státních peněz, tak si nijak zásadně nepomůžete. Fakt to tady nemůžou vše táhnout jen zaměstnanci soukromého sektoru.
Výnos superhrubé mzdy před jejím zrušením byl cca 100 miliard Kč.
Když se řekne A, musí se také říci B.
V USA není zdravotní pojištění povinné. To budeme za každou návštěvou lékaře platit? Pobyt v nemocnici nás finančně zruinuje. V USA jde matka do nemocnice rodit, nejdříve platí poby sobě a když se dítě narodí, platí se i za ně.
Již teď chybí peníze nejenom ve zdravotnictví.
Co takhle zavést zpět superhrubou mzdu a výtěžek z ní použít pouze na zdravotnictví a školství (bylo by dané zákonem). Jejich služby či péči totiž využívá každý.
Standartní výše spropitného v restauraci je 10%. To platí po celé Evropě. Jen tady mnozí lidé ustrnuli u dýška pár korun do celé desítky.
Můžete platit hotově a dát dýško dle libosti, nikdo vám v tom nebrání. A taky ušetřit čas, když ten blábol zkrátíte na desetinu.
A je to někde stanovené zákonem? Záleží pouze na mé vůli zda a v jaké výši spropitné dám.
Kdo se nespokojí s málem, není hoden velkého. Staré české přísloví. Tam, kde berou karty, dávám spropitné v hotovosti dle spokojenosti ve výši 10-50 Kč.
Tam, kde karty neberou, nedávám nic. Nejsme v USA, u nás platí jiné zákony. V padesátých letech se u nás také objevily snahy nahradit Ježíška dle sovětského vzoru dědou Mrázem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Námět dobrý, ale to zpracování. Ochotníci z Horní Dolní by to zahráli lépe. Po čtvrthodině se na to nedalo dívat, tedy poslouchat.