Předesílám, že jsem celoživotní nekuřák, cigarety mi smrdí a s kuřáky jsem si vytrpěl svoje, když jsme v dřívějších dobách jezdili na závody a museli se stravovat zahulených restauracích čtvrté cenové, protože jiné často nebyly. Kouřilo se běžně ve vlaku, v autobuse a dokonce i v zaměstnání.
Ovšem proto vidím jasný pokrok za poslední roky. Procento kuřáků klesá a už se nekouří prakticky nikde, kde se tomu nelze vyhnout (zastávky MHD, balkóny činžovních domů atd.)
Nechal bych to vývoji, kouření postupně vymizí.
Všem, kdo se tak vehementně rozčilují, by prospěly základy logiky.
Pokud má zkušenost, že v určitých skupinách je nadproporční podíl pedofilů, tak protiargumentem musí být relevantní analýza a ne rozhořčené výkřiky.
Neznám konkrétní čísla, ale řekněme, že v populaci je 0,02 % pedofilů a pokud by jich mezi homosexuály bylo 0,03 % pak by to znamenalo, že jich je nadproporčně více, ale zároveň to ZDALEKA neznamená, že každý homosexuál je pedofil.
Je pravděpodobné, že pedofilové jsou nadproporčně zastoupeni mezi učiteli, skautskými vedoucími, nebo trenéry mládeže.
To ovšem neznamená, že by tyto kategorie byly a priori problematické. Pouze to znamená, že bychom si měli dávat pozor na to, s kým se děti setkávají, ale to je snad samozřejmé.
V článku naprosto chybí role Velké Británie.
Ta od opiových válek, kdy si vynutila 'právo' prodávat číňanům opium, dominovala celé oblasti. Japonsko pomáhala vyzbrojit jak přímými dodávkami lodí, tak moderních námořních technologií.
Pro Japonsko byla Británie vzorem, ostrovní námořní velmoc dominující světu.
Britové se do značné míry podíleli i na katastrofě Baltské flotily, protože jí pod záminkou válečné neutrality zakázali přístup do všech jimi kontrolovaných přístavů po cestě a ruské lodě tak byly nuceny si vézt veškeré zásoby samy.
Přetížené lodě byly tedy u Cušimy snadným terčem i proto, že jejich konstrukční čára ponoru byla hluboko pod hladinou a s ní i zesílené pancéřování trupů.
Každopádně bylo pokračování plavby Baltské flotily do japonských vod hrubou strategickou i taktickou chybou. Problém byl nejspíš převážně politický, protože se v Rusku tehdy nenašel nikdo, kdy by byl ochoten za stažení flotily nést politickou odpovědnost.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pan Durčák má pravdu.
Ddovoz elektřiny se rozhodně vyplatí!
Jenom nám zapomněl upřesnit komu...