Není někde informace, kde se ty tuny biomasy budou brát?
Protože pokud se bude biomasa uměle vytvářet a dovážet z velkých vzdáleností, jen aby se uživily kotle elektrárny, je to ekologie postavená na hlavu...
Navíc biomasa obecně patří do půdy, kde z ní vzniká humu, který je nezbytný nejen pro úrodnou půdu, ale také pro vsakování vody a její zadržování v půdě.
Spalování biomasy by se mělo omezovat a ne podporovat.
Ale co konkrétně. Pravda je, ze ze studena najede plynovka rychleji. To ze se na víkend bežně odstavují uhelky je taky fakt, bežně to dělají Chvaletice a Počerady, občas Tušimice nebo Prunéřov.
Co je ovšem také pravda, je to, že uhlí máme vlastní, ale plyn je třeba dovážet.
Pokud nastane nějaký výkyv (jako, že nastane), tak na plynu vykrvácíme, zatímco v uhlí jsme soběstační.
Z toho vyplývá, že je třeba soustavu stavět tak, abychom občasné zdroje energie (OZE) pokryli stávajícími pohotovými zdroji a zbytek opřít o to, co máme doma.
Ano za to může Rusko (sssr)... Hitler a Stalin měli dohodu rozdělit Svět mezi sebou... Proto na Ukrajině byl hladomor.... Všechno obilí putovalo do Německa.... A k tomu benzín, nafta... Ale Hitler Stalina podvedl...
To obilí putovalo prakticky výhradně do USA. Spojené státy odmítaly platbu za úvěry ve zlatě, nebo surovinách a vyžadovaly výhradně obilí a to samé požadovaly po ostatních obchodních partnerech SSSR.
Jen by mě zajímalo na základě čeho se tvořila nová hranice mezi obsazeným Polskem Němci a obsazeným Polskem Rusy. Nemělo to z pohledu Rusů nějaký historický důvod?
Jednalo se o tzv. Curzonovu linii, tedy linii, kterou britské ministerstvo zahraničí stanovilo jako západní hranici sovětského Ruska v roce 1919.
Byla to jediná mezinárodně uznaná hranice, která byla v té době k dispozici a mimochodem platí fakticky dodnes. Jenom s tím rozdílem, že tehdejší polská, československá a rumunská území dnes drží Ukrajina a částečně Bělorusko a Litva.
„Při zpívané mši svaté, při níž čtení a evangelium zaznělo latinsky, se četlo následně i česky. Bylo to na základě povolení Benedikta XV., který už ve 20. letech minulého století vyšel vstříc požadavkům, aby ve mši svaté mohlo být čtení v mateřském jazyce. Jako ministrant si pamatuji, že takový zvyk byl třeba na půlnoční,“ ohlíží se P. Soukup a doplňuje: „Někteří kněží začali ještě před koncilem kázat v průběhu mše sv. po evangeliu. Odložili ornát, protože se to bralo jako přerušení mše svaté, a vystoupali na kazatelnu, odkud hovořili. Jinak se kázalo vždy buď před mší svatou, nebo po ní,“ ozřejmuje P. Soukup. Odkaz 1
Jenže v Příčovech jde pouze o malou kapli a ne kostel.
Vejde se tam pouze několik málo zájemců a tak mši zdvojili.
Pro laika je zajímavé, když si může porovnat starý a nový způsob.
A proto střílel člověk z jejich vlastní strany....
To je chyba překladu. To, co naši novináři popisují jako 'členství ve straně', je v USA zpravidla pouze voličská registrace. V USA se lidé mohou zaregistrovat jako voliči Republikánů, nebo Demokratů a to jim umožňuje hlasovat ve stranických primárkách.
Zneškodnit se dá i tak, že ho postřelí, ale mrtvého již nelze vyslechnout ! A tak...?
Rád bych vás viděl, jak přemýšlíte, kam střelit člověka, který to z pušky šije do davu lidí.
Odstřelovači v takových případech míří na hlavu a je to tak správně.
Jiná situace je v případě šílence s pistolí na prázdné ulici, tam se dá mířit na nohy a sázet na to, že postřelený už nikoho dalšího nezasáhne.
😁😁😁je to usměvne.....ale budu se snažit vysvětlit ne cyklistiku ale fyziognomii lidskeho těla......tak jak třeba v kulturistice,gymnastice(sporty ktere extremně zatěžuji pohybovy a svalovy aparat) tak i v cyklistice(extremni vytrvalost) rozhoduje genetika až pak talent......ostatni sport jako hokej,fotbal tak rozhoduje ve velke miře talent........cyklistika:diky genetice je jedinic jako pogačar schopny zregenetovat rychleji a připravit se neuvěřitelně na dalši den.muj nazor jako člověka pohybujiciho se ve fitness prostředi(trenink,strava,regenerace) už od 17let.je mi 45. Přiklad z meho protředi:steroidy bere po celem světě desitky milionu lidi ale jen cca 50lidi se muže připravit na Mr. Olympia...kulturistika=100%genetika. Zavěr=povahove vlastnisti sportovcu jsem nepřipominal šlo mi je o fyzyognomii.
Tak a teď vysvětlete, jaký je rozdíl mezi genetikou a talentem :-D
množivé reaktory jsou již ověřené provozem a zvládnuté.
Množivé reaktory mají dva problémy.
to by nejspíš nevadilo, zaplatily by se výrobou nového jaderného
paliva a zároveň by likvidovaly vyhořelé palivo
Jinými slovy neměly by tyto reaktory provozovat státy, které dosud nemají jaderné zbraně.
Předesílám, že jsem celoživotní nekuřák, cigarety mi smrdí a s kuřáky jsem si vytrpěl svoje, když jsme v dřívějších dobách jezdili na závody a museli se stravovat zahulených restauracích čtvrté cenové, protože jiné často nebyly. Kouřilo se běžně ve vlaku, v autobuse a dokonce i v zaměstnání.
Ovšem proto vidím jasný pokrok za poslední roky. Procento kuřáků klesá a už se nekouří prakticky nikde, kde se tomu nelze vyhnout (zastávky MHD, balkóny činžovních domů atd.)
Nechal bych to vývoji, kouření postupně vymizí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nejčastěji to je dřevní štěpka a zbytky rostlin, kukuřice na polích je převážně krmná, klasy na krmivo a ten zbytek může být použitý jako biomasa. Jinak to mohou být i pelety a vlastně veškerý odpad z polí.Jasně, pořád to je spalování, ale nezničí se kvůli tomu krajina jako u těžby uhlí. V kombinaci s plynem by to mohlo trochu pomoci i regionu s kvalitou ovzduší.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ta biomasa patří zpět do půdy, kde tvoří humus. Naše krajina má problém s tím, že ze zemědělské půdy děláme anorganický substrát a rostliny pěstujeme pouze díky masivním dávkám umělých hnojiv.
Taková půda nezadržuje vodu a při větších srážkách odtéká z polí i s vodou.