O věrohodnosti těchto výsledků CVVM mám silné pochyby. Pro odborníky - srovnejte počty tazatelů a termíny sběru dat porovnávaných výzkumů. Kdy se od CVVM dočkáme nějakých aktuálních a spolehlivých výzkumů na energetickou politiku státu, válku na Ukrajině, uprchlíků, životní úroveň obyvatel? To je zřejmě nezajímavé...
Ministr zahraničí Jan Lipavský se v červenci chystá opět na Ukrajinu. Chce ukázat jasnou podporu České republiky zemi napadené Ruskem a hovořit se svým protějškem Dmytrem Kulebou o další možné pomoci. Lipavský to uvedl ve vyjádření pro ČTK po projevu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského k Parlamentu ČR. Na cestu dříve upozornila Česká televize.
Paní socioložka se neobtěžuje zvážit jinou ekonomickou realitu, jak říká francouzský sociolog Emmanule Todd: "Je to čistý cynismus, když necháte dolní vrstvy, které jsou postiženy existenčními problémy, platit daně na výuku dětí vysokých úředníků." V našem případě budou platit i naše zchudlé rodiny s dětmi na integraci jejich ukrajinských spolužáků, o ekonomických poměrech jejichž rodin nevíme vůbec nic.
Zdá se, že o tom, zda u nás Ukrajinci zůstanou nebo ne, budou rozhodovat oni sami, ať již jsou to ekonomičtí migranti nebo uprchlíci z ohrožených oblastí. Máme si myslet, že vláda není schopna - za pomoci řady poradců - jak tyto dvě skupiny rozlišit a odeslat domů (po ukončení bojů) ty, kteří azyl a blaho integrace ve skutečnosti nepotřebují? A panu sociologovi: pro úspěch vaší hypotézy je zde tolik závažných podmínek a předpokladů, že tento hazardní sociální experiment, k němuž vládě radíte, je předem odsouzen k neúspěchu, jehož zátěž ponese domácí obyvatelstvo. Což takhle zohlednit jeho mínění? Na to jste jaksi, pane sociologu, zapomněl.
Dvě poznámky: 1. Možná by si naše vláda by si mohla uvědomit, že dodávkou zbraní na Ukrajinu přímo podporuje vznik ozbrojeného konfliktu. Čím větší jejich koncentrace, tím větší je riziko (či chuť) je použít. 2. Vznik válečného konfliktu vždy vyvolá emigraci domácího obyvatelstva do zahraničí. Jde o emigraci legální - a tu bychom museli u nás chtě nechtě také přijmout - v množství spíše větším než v malém, když už jsme jí podporu předtím projevili vojensky.
Jde o takzvanou privatizaci veřejného prostoru: někdo si zabere pro své čistě finanční zájmy kus prostoru, který tam prostě je a není důležité, zda jej někdo využívá nebo ne. Vytváří totiž pocit volnosti a možná i jisté sounáležitosti s místem. Ovšem je převládá názor, k čemu je obyvatelstvu tato volná plocha, když je přece třeba se zavděčit někomu úplně jinému... Úbytek volného prostoru není věc jen obyvatel Prahy 1, týká se všech Pražanů, a nejen nich!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Doplňuji chybějící informaci: Inflace v Německu v červnu klesla na 7,6 % ze 7,9 % v předchozím měsíci.