Nejsem si jist, jestli se Stalin tak hrnul do války Německem jak autor popisuje. Musel vědět, že wehrmacht byl tehdy velmi silný a výsledek války tudíž nejistý. Naopak je známo, že Stalin do poslední chvíle doufal v porážku Velké Británie, protože měl zálusk na její kolonie na Blízkém východě, především Irák. Tam by se mu po porážce VB v Evropě válčilo mnohem snáze a kořist by byla bohatší.
Jinak prvotní Hitlerova chyba byla právě v tom, že VB nedokázal porazit a to proti němu stála více jak rok úplně sama. Už to naznačuje, že neměl nárok válku vyhrát.
Celkem přesný popis až na několik malých nepřesností jako že anno dazumal se píše se dvěma n a do Polska se smělo cestovat jen na pozvání nebo s organizovaným zájezdem. Po zavedení výjimečného stavu v roce 1980 bylo i to obtížné a uvolněno bylo až koncem 80. let. Normální (na komunistické poměry) cestování bylo jen do NDR, Maďarska, Rumunska a Bulharska.
Co mě ale překvapuje, že dotyčný a jeho okolí dostalo tolikrát devizový příslib. Já i moje matka jsme žádali o příslib mnohokrát a nikdy jsme nic nedostali. Až se mamka náhodou seznámila s jistým lékařem z SRN a ten nás pozval oba. Výjezdní doložku ale dostala jen mamka, mně byla zamítnuta přesně stejnou formulací jaká je ukázána v článku. Další žádosti o příslib opět končily zamítnutím.
To je obecný problém demokracie. Rovnost hlasů bez jakéhokoli omezení. Za první republiky nevolili příslušníci armády a policie. Podle mého názoru by stačilo zavést volení cenzus, řekněme 1000,- Kč. Nebylo by to dokonalé, ale omezilo by to nakupování hlasů a různým nemakačenkům by ta tisícovka byla jistě milejší než volby.
Pan Atkinson je velmi inteligentní a charakterní člověk. Jeho inteligenci mimo jiné dokazuje i to, že úspěšně vystudoval elektrotechniku. Proto se také může (na rozdíl od zelených svazáků) kvalifikovaně vyjadřovat k elektromobilům. O jeho charakteru pak svědčí jeho angažovanost v záležitostech svobody slova. Pravý Brit klasického ražení se smyslem pro humor. Škoda, že se neangažuje přímo v politice. Myslím, že by z něj byl skvělý premiér.
On to Arnold má opravdu v hlavě v pořádku. Jako guvernér Kalifornie se osvědčil, ví jak funguje ekonomika a zná cenu peněz. Je celkem málo známo, že než se chytil jako herec, investoval celkem úspěšně na burze.
Bohužel se narodil mimo USA a tak nemůže kandidovat na prezidenta, což je při pohledu na ty dva dnešní šašky celkem škoda.
Tohle není jen ve Švédsku. Pobýval jsem delší dobu pracovně v USA poblíž Bostonu. To je univerzitní město, Harvard, MIT a asi 15 dalších univerzit. Do univerzit přijedou studovat mladíci 19-20 let ze všech koutů USA. Jsou poprvé bez dozoru, chtějí si něco užít, ale oficiální věk pro požívání alkoholu je tam 21 let. Takže jim to někdo starší koupí a oni se s tím někam schovají a vypijí to co možná nejrychleji, aby je přitom nikdo neviděl. Tím se ožerou tak, že nevládnou a to rezultuje v různé nehody a průsery. Ty se pak dalekosáhle probírají v místních médiích a je to důvod ke zpřísňování protialkoholních opatření, čímž se cyklus uzavírá.
Členství v EU má jistě své výhody. K nim patří jednotný trh a volný pohyb osob i kapitálu. Můžeme připočíst i tu standardizaci a omezení některých praktik velkých korporací. Problém je v tom, že tyto základní atributy jsou stále více osekávány a to dotacemi, regulacemi a nařízeními, které nejsou vedeny racionální úvahou, ale rudozelenou ideologií, která velmi vyhovuje některým korporacím napojeným na zelený byznys. Rudozelení vládci EU slouží jako (slovy Lenina) užiteční idioti pro záměry těchto korporací.
Nejhorší je zemědělská politika do níž tečou ohromné dotace a je svazována nesmyslnými zákazy (omezení GMO a jiné) a Green Deal, který hrozí (pokud se uskuteční jak je plánován) drastickou redukcí průmyslu v Evropě, uvrhne miliony lidé do bídy a nezaměstnanosti, likvidací mobility lidí, blackouty a elektřinou na příděl. To způsobí sekundárně mj. i omezení dostupnosti lékařské péče a nepřímo předčasnou smrt milionů seniorů.
Korunu tomu nasazuje nekontrolovaná migrace muslimských primitivů, která je opět účelově podporována. Rudozelení vládci si tímto způsobem tvoří elektorát nevzdělané na státu závislé masy lidí, kterou lze snadno ovládat a tím si zajistit trvalou vládu v Evropě.
Dens už bych pro vstup do EU nehlasoval. Ona totiž většinu těch pozitiv lze dosáhnout bez členství v EU. Stačí ESVO a dvoustranné dohody, viz země jako Švýcarsko.
Autor zapomněl ještě jeden hypotetický scénář, kdyby Franz-Josef řekněme v roce 1898 k 50. výročí vlády abdikoval a předal trůn Františku Ferdinandu d'Este. Ten měl v plánu de facto zrušení dualismu a federalizaci říše. Také by pravděpodobně nenechal R-U zatáhnout do války. Byl jejím odpůrcem a několikrát varoval F-J před náčelníkem rakouského gen. štábu Conradem von Hötzendorf, který císaře prakticky ignoroval, jezdil si pro instrukce přímo k Vilémovi II do Berlína a připravoval válku. Toho by jistě propustil a politika R-U zejména na Balkáně by byla jiná.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nabízí se jiná otázka. Proč, když se zjevně dopouštějí protizákonných činů a nelze je deportovat, je neodsoudí a nezavřou.