Pýcha a pád zoo v USA. Truchlí nad ztrátou pštrosa, který se rozmnožuje v kde jaké zoo a na farmách, ale nevšimnou si, že jim ze zoo mizí každý rok ohrožené druhy, protože nikdo tam nechce vést programy na jejich chov a každé druhé zvíře kastrují. Navíc ředitelé tam jsou ekonomové a né zoologové jak u nás, zvířata jim jsou jedno, znají jen ty základní. Pak to dopadá takto, smrt pštrosa je neštěstí, ale zmizení antilopy, která možná vyhyne a ten chov ji mohl zachránit je netrápí...
,,vy, co pracujete v zoo, se o zvířata staráte pro peníze, je to vaše práce a obživa. Ale já se o ta zvířata starám, protože je miluju a chci, aby jim bylo dobře." Říci o někom, že v zoo se stará o zvířata za peníze je směšné, ano, ti lidé za to mají zaplaceno, ale tak málo že k tomu mnohdy potřebují ještě alespoň jednu práci, aby vůbec dokázali zaplatit nájem, energie a jídlo. Kdyby nemilovali zvířata více jako on, by to nedělali (někdo kdo vědomě týrá své zvíře ho nemiluje).
Navíc nerozumí tomu co je zoo, zoo primárně nevystavuje zvířata, ale chrání ohrožené druhy. To ten jeho chov rozhodně nedělá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odkaz 1
Odkaz
A nebo si radši, než číst ty žvásty, přečtěte tady články pana Pluháčka, který problematice rozumí tisíckrát více, jak zmíněná paní a na rozdíl od autorky umí pracovat s dostupnými informacemi. (V jedné diskuzi mi nedávno autorka tvrdila, že kočkovité šelmy nelze vrátit do volné přírody, když jsem ji vypsal, jak se na Kavkaz vrací levharti perští, jak sr na šumavu vraceli rys ostrovid, tak si dále povídala to své...)
1 odpověď