Nechápu, co na takové knize může být tak sporného. Je třeba upozorňovat na fakt, že rozhodnutí změnit pohlaví je velmi závažná věc, to není jako dát si nastřelit náušnici.
Před každou operací lékař seznamuje pacienta s riziky, toto je přece podobné, a každý, kdo třeba jen uvažuje o změně, by měl vážně rozmýšlet, jak moc, a hlavně za jakou cenu to chce.
Naopak mi přijde zrůdné, že se z trans problematiky začínají vylučovat rodiče, zatím snad ne u nás, ale za louží už ano. Tam škola neřekne rodičům, jak se genderově identifikuje jejich dítě. A pak v tom toho nezralého člověka podporuje a utvrzuje, až ho docela zblbne.
Že vydání této knihy bylo u nás problematické, je varováním.
Zapomněli jsme sledovat přírodu a číst v ní. Je dobré se to učit.
U babičky se před deštěm "potily" schody, jako děti jsme z toho byli udivení, jak to funguje. 🙂
Od jedné staré paní vím, že po úplňku se mění počasí, tak se to už roky snažím sledovat.
Když jsou slyšet brzy ráno auta ze vzdálené silnice, když má měsíc kolo, co znamenají červánky... je toho hodně, co nám napoví o počasí.
To je dost, že si uvědomujeme vzácnost vody.
Tím hůř lze vnímat, jak nám naši vodu, naše národní bohatství prodali. Kdo? Naši volení zástupci, které si našich daní platíme, aby jednali v našem zájmu.
Díky Radkovi Novotnému se to pomalu dostává na veřejnost, držím palce, aby to dovedl k dobrému výsledku!
Článek nepokrytě vyzývá k cenzuře. To je podle vás v pořádku? Až sem jsme od listopadu 89 došli? Smutné. Když ve zmíněné době Jiří Menzel řekl cosi o cenzuře, málem by ho lynčovali, tak vzácná nám byla svoboda slova!
Vážně dnes musíme mít všechno zkontrolované a předkousané, což nemáme už vlastní mozek a vlastní názor?
Kdosi moudrý řekl: "Čti Bibli, Korán, Mein Kampf, ale přemýšlej sám." O tom je, jak soudím, svoboda. Nikdo nemá právo říkat, co si mám myslet. Není to ale zadarmo, musíme se učit, zjišťovat, studovat, hledat zdroje, to je poněkud pracnější než ta "předkousanost".
Odkvetlé trvalky obecně stříhám, aby ještě zakvetly to ano. Ale u šalvěje, když vám jde o léčebný účinek, sklízejte PŘED KVĚTEM. To košťátko, co si slečna nesla domů, už nemá valnou cenu (leda vydrolit na svůj záhon, aby tam vyrostly mladé rostlinky šalvěje) Léky v poslední době moc nejsou, musíme se začít něco učit o bylinách, pěkně s respektem. :-)
Svatojánský čas, už i toho se chytá komerční šaškárna... Jak to kdo cítí, ale být sám s přírodou, projevit vděčnost a všechno v klidu procítit, k tomu nepotřebuji stánky s trdelníky nebo ohňovou show.
Sama teď hodně chodím na byliny, dnes si možná natrhám třezalku, zajedu (tak blízko to zas není 😉 ) k lesní studánce pro úžasnou vodu, opláchnout si tvář, posedět v lese, slavit v srdci.
Třezalka je úžasná. Olej z třezalky je na spáleniny, po slunění (na slunce se s ním nemá chodit, někomu to může vadit), na bolavá záda a klouby, na popraskané ruce nebo paty. Známá s ním vyléčila "zimní lišej", co mělo dítě kolem pusy. Více nejen o třezalce: Odkaz 1
To je hrozný diletantizmus, ta paní nemá ani základní pojem o bezpečnosti, kde jsou rukavice a další ochranné pomůcky? Jde přece o práci s louhem (i když tomu zdejší překladatelé říkají soda - další důkaz slabého a dokonce nebezpečného článku!) Paní po nakrájení ani nedělá test bezpečnosti, opět je bez rukavic, a ještě si s tou věcí rovnou mydlí ruce!!!
Mýdlo se nedá dělat bez přesné váhy, znalosti saponifikačních hodnot použitých tuků, teploměru, ochranných pomůcek, hlavně ale bez pořádného nastudování.
Spousta našich babiček a prababiček jistě vařila mýdlo z použitých tuků, ale chybí tu návaznost, ty ženy se řídily zkušeností, léta předávanou.
Dnes nám jde o jiná mýdla, pleťová, na prádlo, do dílny na ruce od oleje, pro citlivou pleť, pro malé děti...vše se dá doma udělat. Ale z tohoto článku si, prosím, příklad neberte.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nemilují?! Jen kdyby byla dostupnější, hlavně divočák, mňam...