Její babička si čte? Tak to má holka ještě dobrý... Až bude na úrovni "Babi, co je to za zvířátko, dělá haf, haf" a babička bude bez odpovědi tupě zírat, teprve pozná dno:-(
Ano, přijde mi také, že toto je popis lidí, kteří mají počáteční stavy nemoci. Bohužel my máme už za sebou i ten konec, který byl nejvíce náročný. Moje matka před pěti lety zemřela po dvaceti letech nemoci.
A už jste Oldřiško, byla v Bulharsku třeba nemocná? Vážněji? Ne, že bych Vám to přál, ale asi byste změnila názor. Pracujete tam za jejich plat nebo za plat české cestovky? Vážně máte dojem, že ty jejich nevzhledné paneláky okolo měst jsou výkřik moderny? Taky jsem bydlel v novém hotelu uprostřed moderní hotelové čtvrti na břehu moře, kde na fotkách z googlu před sedmi lety tam těch hotelů byla polovina.
Přes léto bydlíme v Bulharsku a letos jsme byli nuceni vyhledat lékařskou péči a to i nemocniční. Musím říci, že nemáme co vytknout. Přístup lékařů, ale i sester byl naprosto v pořádku. Řekla bych i někdy lepší než zde v ČR. Pokoje neoplývaly sice nejnovějším vybavením, ale lidský i profesionální přístup jsme zde od personálu měli. U nás jsou také čtvrti, které nejsou nádherné a často u nás také není nejčistěji. Je jen potřeba v ČR si sundat růžové brýle a podívat se jak i nás mohou vnímat turisté.
Tak článek, který si opět protiřečí..... V nadpisu a úvodu...... Půjčují si nikoliv kuli dovolený.... V textu.... Po tom co vše utratili v létě musi na podzim pro půjčku....
Přitom je to většinou schované za finanční negramotnost a strachu ze sociálního vyloučení..... Příklad telefony..... Děti střední třídy..... Normální telefon do 10 k (za své) ..... Děti se strachem ze sociálního vyloučení.... Apple, vyšší třída Android (na půjčku)
Zkuste se podívat kolik stojí příměstské tábory a táborové pobyty. U nás to běžně dělalo i 15 tisíc za prázdniny. Pak to začala obec dotovat a bylo to méně, ale ne v každé obci či městě to tak mají. To je má připomínka k těm výdajům v létě ještě před školním rokem. Věřím, že pro někoho, kdo musí být v práci i o prázdninách je to významná částka.
Není tam uvedeno že sazba d45d platí pro celý bungalov (dvacet hodin nízkého tarifu denně). Žehlení, vaření, ohřev vody, televize, lednice v nízkém tarifu udělá poměrně velkou úsporu na platbě elektřiny. Člověk za elektřinu v lepším tarifu zaplatí s topením o málo víc než bez topení. Autorka neví o čem píše.
Já nevím jak to máte vy, ale my už tři roky máme v ceníku úplně stejnou cenu za vysoký tarif a za nízký tarif. Není tam rozdíl. To bylo dříve. Tudíž jediné, že nám nízký tarif přepínají na 4 hodiny denně na vysoký tarif. Tím byla zrušena výhoda, že topíte za nižší peníze těch 20 hodin.
No jako hezké, ale proč se tam nikde nepíše o ceně?
Protože tohle, je sice účinné, ale o dost dražší a to dokonce víc, než ty krbové kamna a ještě k tomu musíte mít ten prostor na kouřovod.
Když to shrnu, tak za nákup a práci mě stačit půl melounu nebude.
Máme finská kamna již 10 let, cena se odvíjí od váhy kamen (nás to tehdy stálo asi 120 tisíc), materiálem je mastek. My máme kolem 1 tuny, existují i kamna lehčí, ale i těžší. Systém se natápí 2-3 hodiny a topí 24 hodin. Splňujeme emisní limity. Firma nám před instalací dala parametry komína a také požadavky na usazení (máme externí přívod vzduchu). Jako doplňkové topidlo je systém ideální.
Divím se, že tuto terapii ještě vůbec ještě někdo podstupuje. Mně nikdy nepomohla, ba 2x až k anafylaktickému šoku a pobytu na JIP. Vyšší efekt má to, že člověk najde pro své tělo tu nejlepší životosprávu a vyvaruje se potravin, které alergii podporují. Jde to těžko, efekt se dostaví za měsíce či roky, ale stojí to za to hledat.
Mám stejnou zkušenost. V dětství jsem několikrát podstoupila léčbu na alergii a nezlepšovalo se to. Od 15ti let jsem se začala učit s alergií žít a dnes ji mám dost zvládnutou. Spolužačka z mládí na léčbě jede už přes 30-40 let a je na tom stále hůře. Je dobré zkusit hledat. Klíč je opravdu v potravinách.
av době, kdy veřejná doprava není všude dostupná, jak by se lidi dostávali do práce? Vždyť dnes dojíždějí desítky kilometrů.,.
To nikoho nezajímá. Dříve nemuseli na vesnici všichni jezdit autem, protože existovalo autobusové spojení s oblastmi, kde pracovala většina lidí. Pamatuji si, že i linky měly různé trasy, aby propojily i rozdílné městské části při dojezdu do města. Dnes, když dítě skončí školu a nastoupí do práce musí mít řidičák a k tomu nějaké auto, aby se tam vůbec dostalo. To většina lidí z města nepochopí.
Problém nastaveného systému. Kde vezmete člověka, který by vám pracoval řekněme 5-9 a pak ještě 18-22? I na vesnici jsou náklady na energie jako jinde a 5-22 těžko bude mít někdo otevřeno...
To ani neočekávám. Jen píši jak to na vesnici chodí a proč to nefunguje i pro pracující. Nenakupujeme jinde z důvodu, že chceme, ale protože nám nic jiného nezbývá. Dříve více lidí pracovalo v místě. Dnes tu práce není a všichni musí někam vyjíždět za prací. Proto i nutnost více aut v rodinách apod.
Pokud lidi v malých vesnicích nakupují většinu ve městě, pak se nemůžou divit, že tam všechno zkrachuje.
Ráno, když odjíždím do práce je obchod ještě zavřený. Večer, když se vracím je už zavřený. I kdyby byl, pochybuji, že bych koupila nějaké pečivo, čerstvé ovoce, zeleninu apod. U nás je obchod jen pro lidi, kteří buď v místě pracují (což je minimum) nebo pro důchodce. Nezbývá mi nic jiného než jet nakoupit do města, když se vracím z práce. Tím, že to nemám po cestě zabíralo mi to více než hodinu (myslím i s nákupem). Proto pro velkou část lidí je přijatelnou alternativou internetový prodejci jako rohlik.cz, kosik.cz. Hodně lidí to tady využívá. Přijede večer a víte, že budete mít co jíst večer a co dát dětem druhý den ke svačině. Pořizujeme takto i víkendové nákupy.
Zkus si ten test udělat,za 70 minut 16 příkladů.A ve stresu,že když to podelas,ovlivní to Tvůj budoucí život.Mimo rozhodně nejsem,ale dívám se na věc reálně, ne jak většina " dokonalých" zde diskutujících,která v kůži těch děcek nebyla.Takze tak hochu
.
Navíc tyto děti měly dva roky online výuky a učivo dohánějí ještě teď. Syna čekají zkoušky za rok a sama jsem zvědavá jak dopadne. Myslím, že spousta tady diskutujících online výuku nezažilo. Mě to stačilo z pohledu rodiče a obdivuji děti, že to zvládly. Bylo to opravdu hodně náročné.
Článek se mě velmi dotknul, chtěla bych znát redaktorku, která takto uráží naše ženy a dívky.
Jsem již stará, ale když si oatřuji jakýkoliv kousek oblečení tak zkusím jako pes. Z důchodu mi mnoho nezbývá a proto nemohu vydávat obrovské částky tak si vždy šetřím. V obchodech naleznu v tom co by se mi hodilo a líbilo jen velikosti 36, 38 ,40 to bych si vybrala, ale mám velikost 42 (XL)a to je potíž. Většinou jde o zahraniční vlastníky a když se ptám proč nemají tuto velkost dostanu odpověď, že jich posílají málo a jsou vyprodané. Trvá velmi dlouho než narazím někde na to co chci a co se bude hodit k mému stylu. Odmítám nosit děravé kalhoty. A i když například navštívím obchod KARA a chci hezkou zimní bundu bratru od 10 tisíc více správnou velikost nenajdu a střihy nic moc. Nesedí většinou délka rukávu, délka a má to podobné mínusy. Na náš trh není dodáváno oblečení, které by ženám vyhovovalo a bylo hezké, funkční i praktické. Zajímavé je že si vždy a na jednu dvě návštěvy opatřím oblečení v Budapešti nebo v jiném městě v Maďarsku. Tak do nás paní redaktorko takto nerýpejte a hledejte hlavní příčinu a to jsou peníze a místní obchodní možnosti.
Je to tak jak píšete. Když chci něco kvalitního musím si často hodně připlatit. V obchodech jsou často malé velikosti a i kdyby náhodou byly v mé, tak často zpracování a kvalita materiálů je hrozná. Pak co se týká otázky jak se obléci, mne v minulosti dost šokovalo, že někdo je schopný jít rodinnému příslušníkovi na pohřeb v teniskách a džínách. To je něco co nechápu. Určitá etiketa by se měla dodržovat. Bylo to neuctivé.
Je to tak, když si vezmu moje rodiče. Máma na tom nebyla dobře už od padesáti, pracovala do 58 let a měla mozkovou příhodu a byla ráda, že je v důchodu a nemusí do práce. Táta dělal do 68 let (odcházel do důchodu v 60ti letech), ale jeho život se smrsknul na jít do práce, najíst se a jít hned spát, o víkendech naspával, aby mohl vydržet zase celý týden a v 68 letech usoudil, že už nemůže. Zemřel dva roky nato a myslím, že to bylo tím, že tak dlouho chodil do práce a nešetřil se. Vnímám, že každý to má jinak, ale my vlastně často nemáme porovnání u lidí, kteří jsou od 56 let v důchodu a vypadají dobře i v 90ti letech, ale nikdo neví jak by to bylo, kdyby žili dnes a pak ještě pracovali třeba o 12 let více. Možná, že už by ani nebyli.
Co to zase je za blbost? Mám dítě v sedmé třídě a domů se nikdy kvůli známkám nebála. Tam kde se děti bojí protože pak rodiče zuří se stejně nic nezmění protože bude špatné slovní hodnocení. A když se něco změní začnou se bát ve čtvrté třídě. Nebo by se tak mohlo hodnotit i na střední ne? Úplně vidím jak učitel posílá na školu kam dítě chce padesát stránek s hodnocením.
Vysvědčení asi taky bude na deset stran. A mě jako rodiči to neřekne vůbec nic o tom jak to teda dítěti ve škole jde
Máme syna v osmé třídě a známky jaké nosí nijak nekomentujeme. Jen vždy zjišťuji, zda nepotřebuje s něčím pomoci, zda není něco co by potřeboval dovysvětlit. Důležité je pro nás, že je spokojený a vyrovnaný. Každý nemusí být inženýr. Někdy má pěkné známky, někdy také ne. Byla bych pro úplné zrušení známek a byla bych raději, aby učitel např. zkoušením případně vyhotovením nějaké školní práce vyhodnocoval co má ještě dovysvětlit. Zjistit co dětem uniká při výuce. Nevěřím, že některé děti jsou hloupé, ale spíše potřebují jiný přístup od pedagoga, tak aby je výuka zaujala.
Ve Švédsku a Norsku se o důchodové fondy starají odbory a ty také hlídají aby lidé z fyzicky náročných profesí mohli po šedesáti letech vykonávat méně namáhavé práci. Dělník z ropné plošiny třeba školníka nebo hlídače v muzeu. Jen u nás to nejde - vrchní odboráři mají vyšší cíle..
To už mělo být dávno, nevím proč někteří mladí lidé jsou na málo náročných místech a někde stará ženská nebo chlap dělá na těžké pozici až do 65 let.
Ano, mé dítě také nechodilo téměř 2 roky do školy a online výuku psaní a čtení opravdu nemůžete srovnávat s výukou ve škole. Děti jsou pozadu stále, navíc jim nebylo umožněno vytvořit si správné návyky. Na dětech se to velmi negativně podepsalo.
Je to tak, můj syn nebyl ve škole od 11.3.2020, celý školní rok 2020/2021 - online výuka, kterou když jsem viděla tak si myslím své, ve školním roce 2021/2022 chyběl téměř stále od září do února, protože byl neustále stahován do karantény kvůli pozitivním spolužákům, kteří byli očkovaní a nemuseli do karantény a náhradní forma výuky nebyla školou poskytována, protože víc jak polovina dětí ve škole byla. Prospěch se mu výrazně zhoršil a nedohonil to co mu chybí dodnes. Nechápu jak někdo může říci, že se nic nedělo a na dětech se to nepodepsalo.
No pěkně... po absolutní nemožnosti sehnat zubního lékaře nebudeme mít ani pediatry. Jak to za těch komunistů sakra dělali, že jsme tyhle problémy neměli? Nastálo by za to podívat se na ten jejich systém, spolknout nabubřelost a pýchu a snažit se udělat něco pro občany státu a poučit se od nich?
Mému synovi je 14 let a nemá svého dětského lékaře od 3 let. Náš pan doktor uzavřel ordinaci v 78 letech, stále čekal, že ho někdo nahradí. Syn chodí v případě potřeby do okresní nemocnice, lékaře jsme nesehnali, dětské oddělení poskytuje lékařskou péči a prohlídky. Postupem času tam přibývají další a další děti od jiných končících lékařů. Nechápu proč to někdo vytahuje až teď, když je to problém pro mnoho dětí už dlouhou dobu.
Dobrý den, dříve byly poplatky za vedení účtu a transakce běžným standardem a není výjimkou, že klienti bank, a to nejen České spořitelny, platili desítky korun měsíčně za věci, které jsou dnes zdarma.
My v České spořitelně nabízíme klientům už několik let bezplatné účty i služby s nimi spojené a k tomu poskytujeme i slevový program Moneyback. Naši klienti tedy mohou mít nejen bezplatné účty, ale i odměny za používání platebních karet.
Jiřina Jančíková, Česká spořitelna
Navíc jsem zjistila, že slevy vracené z platební karty platí jen pro někoho, když jsem se dotázala na Vaší zákaznické lince, bylo mi sděleno, že má platební karta nebyla na slevu u určitého prodejce zařazena. Jestli to nebude tím, že u toho prodejce nakupuji a spořitelna by mi musela vyplatit moneyback. Je to jen vše naoko a neplatí to pro všechny zákazníky spořitelny. Chování banky není úplně v pořádku.
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Po dvaceti letech? To je strašné... Mamka má demenci osmým rokem, dostat ji na patřičné vyšetření jsem mohla až letos - proč, to píšu tady, kdybyste si to chtěla přečíst (pochopitelně nemusíte): Odkaz . Teď je pořád v té léčebně, přestala chodit, je na plenách, v podstatě už neumí komunikovat (nerozumí, co jí říkám, a sama není schopná říct nic smysluplného). Nedovedu si představit, že by takhle živořila dalších 12 let...
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hezký den, přečetla jsem a něco podobného jsme si také prožili. Bylo to nekonečné a já se styděla, že přeji, aby to skončilo. Její stav na konci nemoci se nedalo už považovat za žití. Jen kosti potažené kůží, krevní výrony po jakémkoliv polohování. Posledních pár let nám pomohlo zařízení se speciálním režimem, ale to není řešení. Nemocný se trápí a žije či spíše nežije. Je to hrozná nemoc. Odešla a tím skončily ty roky nežití. Myslím na Vás a posílám hodně sil. Budete je potřebovat.