Včera jsme se byli podívat za hranicemi v Německu na vánoční atmosféru. Pochutnali si na klobáse, popili svařák bez zálohy za hrníček a zašli i do místního kostela. Pak jsme se šli ještě podívat do Kauflandu, abychom zjistili, co v tom Německu prodávají a Češi tak rádi nakupují. Pár věcí jsme koupili a za jeden igelitový sáček si účtují 0,01 euro.
Nechci vás strašit, ale pusťte si nějaké to video z Madeiry v prosinci a uvidíte, připravte se raději na všechno. Je to i o štěstí a tepleji je hlavně na jihu. Byli jsme tam již 4x, ani květen až červen nebyl každý den velká sláva, pak jen v červenci. V létě žádná vedra jako u nás, jsme ale hlavně turisté. Je to ostrov věčného jara, ne léta. Tak přeji hodně štěstí.
Také se mi líbí tato zábavná forma psaní. Na Madeiře jsme byli několikrát, tak vím o čem paní píše, ale my jeli pokaždé za turistikou, tak nás žádné zklamání nečekalo. Stejně může být někdo zklamán i při pobytu na Kanárských ostrovech, když si nevybere vhodnou část ostrova. Letos jsme zažili několik zklamaných na severu Tenerife, kam jsme se jeli na přelomu srpna a září ochladit a oni opalovat a koupat.
Tak nevím, jestli je tady všechno úplně dobře. Manžel pobíral důchod vždy 8. den v měsíci. Zemřel shodou okolností také osmého, ale důchod byl odebrán a nikdo se mnou o tom nediskutoval. Manželův důchod chodil na můj účet a bylo mi jen suše sděleno, ať na ten jeho důchod nesahám, že si ho ČSSZ stáhne. Když jsem se ohradila, že nemají právo sahat na můj účet, bylo mi řečeno, že oni můžou a taky to udělali. Jen tak, bez jakékoliv snahy o dohodu. A v konečné fázi byli tak úžasní, že další měsíc poslali manželův důchod znovu a znovu si ho bez jakéhokoliv upozornění stáhli zpět. Ale je to už nějakou dobu zpět, tak asi už platí jiná pravidla.
Rozhodující je datum výplaty důchodu stanovené ČSSZ na rozhodnutí o přiznání důchodu. Často je ale důchod vyplácen i o několik dní předem.
Ferraty, o kterých je článek, jsou ovšem poněkud jiná obtížnost, než Masca, kde pokud si pamatuji je jediný úsek, kde je třeba se otočit čelem ke skále. btw. v Masce jsou jednou viděl i tlustou Němku v sandálech. Ale i ta se nakonec svalila až k moři. V Samarii mají oslíky, kteří podobné "turisty" svezou dolů. A celkově si myslím, že dospělý člověk, který si nárokuje volební právo, by se měl by schopen rozhodovat sám (získat si informace) a nést za své rozhodnutí odpovědnost. Jediné trestné by mělo být, kdyby ho někdo úmyslně uvedl v omyl, případně ho napadl/strčil.
Masca byl jen příklad odpovědnějšího přístupu toho průvodce ke své práci. A Samaria je schůdnější, ale delší.
Jsme již turisté v důchodovém věku, ale víme, na co máme. Před pár lety jsme šli s německým průvodcem soutěsku Masca na Tenerife a vzpomínám si, že před zahájením sestupu nám byla zkontrolována obuv a kdo neměl vhodnou, byl poslán do půjčovny. Jednu turistku pak dokonce průvodce vrátil, když viděl její pohybové schopnosti. Zvládli jsme to všichni a zatím zvládáme s rozumem i další cesty.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pokud vím, tak si cestující v letadle NESMĚJÍ svévolně měnit místa. Je to s ohledem na možnost leteckého neštěstí.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přesně toto mě napadlo. To asi zde nikdo z diskutujících neví.
1 odpověď