To je ale úplně jedno. Pistolových ráží do průměru střely 7,62mm (předpoklad aby střela prošla hlavní) není mnoho. A ty které existují mají nábojnici dlouhou typicky kolem 20-22 mm, takže pokud by byly zasunuty do komory, neexistuje možnost že by úderník dosáhl na zápalku která iniciuje hoření střelného prachu. Další věci jako tvar nábojové komory versus nekompatibilní nábojnice ani nezmiňuji...
Ja nejsem lesník, ale zkuste si dohledat ty informace, kdy se stromky z dánských plantáží (ty co jdou do prodeje do hobby marketu) řežou. Tuto informaci mám od blízkého člověka z Mountfieldu, ale nebudu jmenovat a ani webové informace se nerozchází. Ten taky zmínil, že je u těchto stromů zbytečné čekat na koupi až před Vánoci, protože jsou uříznuté už v říjnu a jestli je někdo koupí v listopadu nebo až v půlce prosince nehraje roli.
Zde je skutečně výhoda v českých stromcích, ale ty aby člověk pohledal a zpravidla jsou i dražší. Jinak čerstvý strom vydrží dlouho i bez stojanu s vodou, ty “ležáky” ani přes oříznutí už moc vodu nepiji ani ze stojanu se zásobníkem.
Ale to já nerozporuji, já věřím že je řežou v říjnu. Já jen nesouhlasím s tím že by byly ty stromky tak suché, aby jednoduše vzplály do prskavky a že podle mně šlo o stromek umělý. Nebo o obrovskou náhodu. Protože kdyby byly suché tak na sobě neudrží jehličí a nekoupil byste si ho. Ono totiž to že nejsou "čerstvé" v podstatě nevadí, pokud jsou skladovány venku. Na podzim se totiž všechny stromy snaží vody ze sebe co nejvíce zabavit aby zabránily promrzání. Shodí listí, jehličí buď prořídne nebo také opadá (modřín) a strom je v klidovém období. V takovém období uříznutý stromek vydrží v chladu opravdu hodně dlouho beze změny a ublíží mu až vyšší pokojová teplota. A z toho plyne další věc kterou zmiňujete - dávat do stojánku vodu je nesmysl který prodejci sice doporučují, ale nejspíš proto že jen nemají tušení a pletou si stromek s květinou. Tím se mu život opravdu neprodlouží.
Adolf Hitler též vyhrál demokratické volby a následky jeho suverénní politiky zná celý svět.
To že někdo vyhraje volby neznamená, že nebude za špatné činy kritizován.
Co se týče Israele a Ruska, srovnáváte hrušky a jabka.
Ukrajina Rusko nenapadla.
Israel je ustavičně napadán teroristickými organizacemi, tudíž se brání.
Pro vás je to ovšem jen důvod ospravedlňovat Putina.
S první polovinou příspěvku souhlasím, s druhou už nikoliv. Samotný Izrael vznikl násilně, kdy Židé páchali teroristické útoky aby donutili svět jednat o vzniku Židovského státu.
Stromky pro hobbymarkety se řežou už na podzim a vy máte chybnou představu, že je čerstvý. A suchý strom opravdu hoří neskutečně, si najdete videa na YouTube, i ja mám jedno (kde byl teda už extra suchý z čarodějnic) a to byl plamen tak 4-5 metru. Nikdy víc.
Možná mám chybnou představu o stromcích od hobby marketu, protože jsem lesník a nikdy jsem v ruce stromek z hobbymarketu neměl. Ale prozradíte mi tedy jednu věc? Jakto že ty stromky na sobě mají jehličí když jsou suché? 😉😆
My prskavky na stromečku zapalovali až na štědrý večer, ale od té doby, co nám kus prskavky propálil dárek, tak už je na stromek nedáváme.. Je to 30 let.
Přijde mi ale neuvěřitelné, že čerstvý stromeček začne takhle rychle hořet a zničí celý dům během několika minut...
🙁
Já jsem přesvědčen že šlo o umělý stromek. "Živý" stromek opravdu jen tak nezapálíte a kdo někdy pálil v lese klestí tak ví, že od malého plamínku chytne jehličí, ohoří, ale větve ne a ne chytnout...
My, Husákovy děti, jsme se naučily poslouchat, plnit úkoly...
Není v tomto případě důležité jak se generace nazývá, ale o kom píše. Píše o své generaci, tedy je to pravopisně špatně. Není ale divu, onehdy byl na internetu článek kde se autorka snažila lidi přesvědčit, že se to píše tak jak je to v tomto článku - tedy špatně.
Hezký den.
Dobrý den. Smím se zeptat v jakých okolních zemích se dodržuje rychlost? Z mých zkušeností to totiž rozhodně není Německo, Polsko, Slovensko a s výjimkou dálnic a silnic pod dohledem kamer ani Rakousko. Děkuji za odpověď.
Mračit se umíte vážení 😄
Jen nechápu proč. Nesouhlasíte snad? Máte jiné zkušenosti, nebo spíš jen máte pocit že za hranicemi je vše lepší ale pořádně jste tam ani nebyli? 😉
Kdykoliv přijedu do ČR z ciziny, hned poznám, dle chování některých řidičů , že hranice již byla. V okolních zemích se rychlost dodržuje. Osobně se rychle stylu přizpůsobím
Dobrý den. Smím se zeptat v jakých okolních zemích se dodržuje rychlost? Z mých zkušeností to totiž rozhodně není Německo, Polsko, Slovensko a s výjimkou dálnic a silnic pod dohledem kamer ani Rakousko. Děkuji za odpověď.
Onen pán Ziegrosser (jinak velice kontroverzní místní postava) hrad zachránil v tom smyslu, že přesvědčil p. Kovačičina, aby se toho ujal. Nebýt spolku p. Kovačičina, tak je tam dnes jen halda kamení.
Nicméně stylový program je fajn, ale celá léta tam byl i hudební program a vypadá to že s tím se nepočítá, což je hrozná škoda.
Ano, to je to jméno.
Mnohokrát Vám děkuji za reakci a za osvětu 👍
Celou tu ruinu dával přes dvacet let dohromady spolek vedený panem Kovačičinem z ČB. Odpracovali tam bezplatně spoustu času, postavili i tu původní vyhlídkovou plošinu a sehnali na to vše i peníze. Nikdy jsem neslyšel ani nečetl, že by do toho obec Přední Výtoň jako vlastník něco zainvestovala. Pak přišlo nové zastupitelstvo a nový starosta, spolek byl shledán nežádoucím a skončil. Mouřenín splnil úkol, mouřenín může jít.
Před hradem jsem četl příběh o tamějším lesníkovi, který hrad v podstatě zachránil. Jméno si bohužel nepamatuji...
Tak já jsem o 30 let starší, r. 59, takže tu vojnu jsem zažil a tři cvičení coby záložák. Z radiospojaře mě předělávali na signalistu pro železniční vojsko. Zábřeh, Pohořelice a na závěr Liptovský Mikuláš a Bohumín. To byly ty cvičení. Ten kanón, jsem si téměř jist, že to bylo čtyřče. Povídalo se, že na sestřelení jednoho letadla to spotřebuje několik metráků munice. Ráži si samozřejmě nepamatuji.
Ke spotřebě ZILu. V družstvu byly tři ZILy a vejda. Přístroják (radioreléový spoj, cca 11 tun), antéňák (poskládaná, třicet metrů vysoká parabolická anténa), zdroják, kde byly dvě elektrocentrály 7 kW, motory Moskvič, spotřeba na hodinu cca3l, v provozu se střídaly. Spotřeba ZILů byla ve skutečnosti, podle podmínek, léto do 45 l/ 100 km, zima asi o deset víc. Záleželo také na pilotovi. Na delších trasách, například Nové Město nad Metují (kasíno) - Klínovec nebo Praha - Cháby to bylo výrazně nižší. Normy spotřeby byly také mnohem vyšší. Co se dělo s ušetřeným benzínem Vám asi nemusím vysvětlovat. Například lampasáci měli všichni auta na benzín.😃 Spotřebu u těch hasičů bych odhadoval tak na 75 l. Rychlé výjezdy, krátké a náročné trasy. To je jasné. Jízda na silnici - perfektní, jako v kočáře, to Rusové dobře okopírovali od Američanů - dodávky aut za II. sv. války.
Tak to jste měl ještě tu "poctivou dlouhou" vojnu. Já vyrůstal ve vsi kde byla kasárna, takže vojáky i techniku jsem vídal denně. Pamatuji si, jak jsme jako malí kluci žebrali u vojáků odznaky 😄 A taky jsem si pak od obce koupil byt v paneláku plném lampasáků v důchodu, kde jsme se ženou asi šest let bydleli než jsme ušetřili na dům, takže historek a vzpomínání jak se měli jsem slyšel nepočítaně 😄
Já nevím jak moc u kolosu typu ZIL záleželo na hmotnosti, obzvlášť když motor fungoval v podstatě na principu náhodných detonací, ale ona ta hasičská cisterna něco váží. My na Tatře měli osm kubíků nádrž na vodu, tuším že kubík na pěnu a spoustu serepetiček okolo, takže si myslím že samotná naplněná nástavba měla určitě 12-13 tun. Kolik ale na sobě vozil ten ZIL, to nevím... Pamatuji si z něj jen tu nepochopitelnou kulisu řazení a neuvěřitelně bytelný podvozek - aspoň teda na pohled...
Aha, jestli si dobře vzpomínám, jako čapalák, ve Svazarmovském časopisu Zápisník byl vyobrazen, coby čtyřče, jestli je to ono. Vejtřaska je skvělé vozidlo do terénu ještě stále. Kam se na ni mnohde hrabe Tatra, z vojny ZIL, tak na silnici. Jak to vidělo mokrou trávu, tak to nejelo ani na všech šesti.
Já si to z vojny nepamatuji, jsem ročník výroby 88, na svět přiveden 89. Takže jsem vojnu o pár let ani nestihl. Jen jsem velký fanda do starých strojů a V3S je jeden z mých nejoblíbenějších, tak jsem si na tu ještěrku vzpomněl. Myslím ale, že to byl dvoukanón - zda bylo i čtyřče si nejsem jistý.
Ano, skvělé vozidlo to bezesporu je... A u toho ZILu - dva měli ve službě dobrovolní hasiči z jedné malé vsi kousek od Mariánských Lázní, tak jsem si z nich vždy dělal srandu že obecní rozpočet utratí za benzín. Byl jsem ale ujištěn, že spotřeba není "sto na sto" jak se všude říká, že prý po silnici s lehkou nohou se dá jet i za sedmdesát 😆
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Má to logiku, co píšete. Nemohl tam mít rusak nějaký forychtung?
Našel jsem Tokarev. 7,62 délka 25
Dokonce jsem našel samopal ppš-41Špagin, který je na stejné náboje jako Tokarev.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Samopal ano, ten je na pistolové náboje. Mimochodem jeden z nejznámějších je náš Škorpion.
Lidi dokážou ledacos, ale takový přípravek aby to šlo si já osobně neumím představit... Už z toho důvodu, že pistolový náboj je válcový, kdežto puškový má tvar řekněme láhve - tedy náboj pro AK 47 je dole širší než jeho střela. Nevím o kolik, nechce se mi teď běžet ho změřit, ale určitě o dost širší než pistolový, takže by pistolový náboj nedržel v podavači uprostřed a opět by úderník netrefil zápalku.
1 odpověď