To bych zase neřekl. Jako zaměstnanec uděláte za měsíc práci za 80 tisíc a dostanete 40 (průměr). Zaměstnat bych se už nikdy nenechal.
To byla ironie... Skutečně si myslíte, že uděláte za měsíc práci za 80 tisíc a dostanete (čistá mzda) za ni 40? Koukal jste se někdy na svou výplatní pásku, kolik procent (bývalé) superhrubé mzdy činí odvody zaměstnavatele? Z vaší (bývalé) superhrubé mzdy (čili kolik za vás zaměstnavatel zaplatí) celých 40 % jde státu! Z těch peněz vy nikdy jako zaměstnanec neuvidíte ani korunu! A který zaměstnavatel vás bude zaměstnávat, aniž by na vás vydělával? Žádný. Fakt je ten, že z toho, za kolik zaměstnavatel prodá vaši práci, vy dostanete cca 20 %.
Tak on každý má tu hranici jinde, o tom to je. Někdo je miliardář a je mu to málo, nebo bydlí v 1+botník v nájmu, počítá každou korunu a i přes to je spokojený. To je právě ta věčná otázka. Jde o to vnitřní nastavení, kdyby se každý spokojil s málem, tak nikdy ničeho nedosáhnete, stejně tak společnost by stagnovala. Chtít ale zdravě víc, je přirozené, spokojit se s "ničím" je spíše rezignace.....
Možná vás bude zajímat hnutí Nerůst. Stagnace je slovo, které spoustu lidí děsí. Ale lze stále růst? Ve fyzicky omezeném světě nikoliv, pokud chceme tuto zemi předat v žitelném stavu dalším generacím. Mám zato, že i když se člověk spokojí s málem, může zůstat báječně činorodý (možná o to lépe to pak jde, když se nemusí každý den stresovat a má tím otevřenější mysl). Může svou energii věnovat např. do veřejně prospěšných projektů apod. Aneb, aby práce přinášela skutečné uspokojení, musí, podle některých, mít vyšší smysl, od pomoci druhým až po rozvoj např. re-use center.
Nesouhlas , pán má naprostou pravdu, to kolečko pro křečka nám nastavují politici, banky a další instituce abyste šlapal.... . Oni se složenky prostě sami nezaplatí a i když budete chtít žít v lese na stromě, tak vám pořád běží minimálně zdravotko a nebo buzerace z nějakého úřadu...
Více volného času znamená možnost realizovat svá přání a sny.
,,na spoustu snů nejdřív musíte někde sehnat love, který vám prostě ničí řízená inflace" někdy neřízená i když... ( dokonalý otrokářský systém, největší level)
Nebo příležitost trávit mnohem více času s blízkými lidmi. Jinými slovy rozhodovat o tom, jak s časem naložit opravdu za sebe a dle své vlastní vůle.
Viděl jste film Matrix? Každý z nás je do takového systému zapojen a každý z nás si to do určité míry uvědomuje a chce se z něj zase osvobodit.
Ono nejde o práci samotnou,ale spíše o prostředí ve kterém tu práci děláme... například stres,buzerace,marná snaha vyjít se svými kolegy atd.Za mě čím méně lidí tím jsem šťastnější.😀O práci samotnou už tolik nejde,tedy v mém případě.Ta mě celkem i uklidňuje.
Ano ano, marnou snahou vyjít s kolegou už jsem si také prošel. A byla to poslední kapka na cestě k rozhodnutí, že si stanovím v budoucnu pevný bod, kdy se s firmou rozloučím. A v mezičase si začínám budovat zadní vrátka, abych ve firmě neskončil "s holým zadkem".
Víte, oni ti vstřícní kolem nás jsou také, jen je jich méně, proto je potřeba je pečlivě hledat.
Něco změnit je fajn, ale za pár týdnů až měsíců člověk zase spadne do rutiny, která ubíjí. Proto je důležité si uvědomit, že v celé naší lidské existenci vždy převládalo zajištění přežití.
Jak říkám, záleží, jestli si na přežití vyděláváte prací, která vás nebaví, anebo si najdete činnost, která vás naplňuje a kterou posléze přestanete nazývat "prací".
A ohledně rutiny - rutinního pocitu se zbavíte tehdy, jestliže budete KAŽDÉ ráno vstávat s tím, že si náplň práce něčím okořeníte a že si ji prostě nenecháte znechutit. Jinak je cestou, jak jsem naznačil, nějaká změna...
Tento článek by si měli přečíst hlavně zákonodárci. A po více než půl století konečně aspoň trochu zkrátit pracovní dobu. Je ostutda, že za více než půlstoletí se nijak výrazně nezkrátila. Takže by se mělo přestat uvažovat o rušení státních svátků a naopak využít technologický pokrok k tomu, aby především zaměstnanci získali alespoň trochu volného času navíc.
Lépe by bylo, kdyby lidé vzali svůj rozum do hrsti a svůj život do vlastních rukou a řekli si, jestli 5 dní z týdne do práce chodit chtějí. Možná by přišli na to, že ne a že si na nadřízeném chtějí vydupat zkrácený úvazek - jsou dnes zase o něco podporovanější než dříve.
Velká smůla českého národa je ta, že se spoléhá na vůli shora - že zákonodárci něco změní. Ale vůle často přichází a musí přijít zdola, aby se něco pohnulo. Aktivní občanská společnost dokáže divy.
Ale jak se říká, lepší je stěžovat si ve Ferrari, než v autobuse 😄......
"Jak se říká, lepší je stěžovat si..." Kdo to, prosím, říká? Není to náhodou jasný důkaz mentality na všechno si stěžovat a nic proti tomu nedělat? Naopak ve Ferrari nemůžete číst, psát si poznámky a přemýšlet, to v autobuse jde báječně ;)
V pátek ráno ten článek docela ujde..ale číst to v pondělí?? by bylo na vývrtku...ovšem o funkčnosti lze celkem pochybovat, kdo chce dnešni dobou projít už tu snahu za majetkem musí pustit.. nejde pořád zvyšovat výkon, lepší je najít cestu jak vyjít s tím co mám.
Možná právě přečtení takového článku v pondělí navede člověka na myšlenku, jestli to vše nejde změnit a proč vlastně pondělí bývá v očích mnoha nejhorší den. Proč se vlastně netěším na práci, kterou budu dělat? Možná proto, že mě nebaví? Stejně jako 9 z 10 lidí? Pak je možná na čase něco změnit...
Stát je marnotratný a nemocný!!! Jen doufám že se to jednou změní a začneme se v prvé řadě starat o výchovu další populace která bude mít morální odpor k zneužívání postavení a dravcování státu. Těch pár slušných a logicky myslících jedinců je málo aby se s tím dalo něco dělat. Náš stát potřebuje generální servis a důkladnou prohlídku. Je to jak s marnotratným partnerem či partnerkou ať domů donesete 30 či 50tis pořád to bude málo.
Já se moc omlouvám, ale "začneme se v prvé řadě starat i výchovu další populace" - staráte se vy osobně o výchovu další populace? Protože napsat něco do internetové diskuze je prd platné, pokud člověk nezačne sám činit kroky.
Abych obhájil tento svůj komentář, vidím velikou špatnost ve školním systému (vyrábí roboty, kteří budou umět tak akorát poslouchat rozkazy - něco jako vojenský výcvik, ale jakákoli tvůrčí aktivita je brutálně zašlapána) a proto zakládám skupinu dětí, u jejichž výchovy se budou střídat jednotliví rodiče a nebudou je "učit", nýbrž doprovázet ve smyslu "teto, co to je a k čemu to slouží?" a teta odpoví.
Bohu díky, člověk už kolem sebe vidí takovéto iniciativy, ale je jich zoufale málo.
No vida, komunismus neumřel. Perestrojka se asi podařila... Dnešní Evropa je opravdu prolezlá komunisty.
Rád bych se zeptal, v čem je komunismus principiálně špatný, když si odmyslíme jeho totalitní verzi, která v minulém století panovala v naší zemi. V podstatě máte všechno, co potřebujete, nic vám neschází, a společnosti se odvděčujete tím, že děláte dobře to, na co máte nadání.
Vše je naplánováno. Great Reset,Green Deal,
patnáctiminutová města anebo C40
Ekologičtí fašisté se pod rouškou klimatu snaží nesmyslnými opatřeními omezovat naší mobilitu a tím i naši svobodu. Oni to nezakáží,to by se mohlo říci, že to neni demokratické,ale oni poženou ceny do takových výšek,že si to budou moci dovolit jenom ti vyvolení. Máme se na co těšit,to je teprve začátek.
Bude se vám dýchat snadno a bude vám vzduch "chutnat", kdybych vás postavil za proudový motor nebo výfuk? Myslím, že moc ne. A lidé, kterým jen trochu záleží na tom, aby se i našim pravnukům dýchalo dobře, si svou mobilitu omezí třeba i sami a dobrovolně.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ale to uz budu starej 😉 a uz mi to bude vlastne lito …
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To je ovšem velká mýlka! Dítě už se dá od cca 1 roku vychovávat tak, aby postupně přebíralo zodpovědnost za chod domácnosti (vysávání, ukládání myčky, věšení prádla...), za sebe samého i za lidi kolem sebe. Syn ve 4 letech už zvládne zaplatit jízdné v autobuse a nákup v obchodě.
1 odpověď