Před devadesáti lety na svátek sv. Petra a Pavla v roce 1933 byl položen základní kámen ke stavbě druhé prostějovské fary u sv. Petra a Pavla. Kámen přivezený ze Svatého Hostýna byl položen a posvěcen ve střední části pozemku poblíž stejnojmenného kostela.
Hudební svět přišel o svou divu – Tinu Turner. „Byla ztělesněním emancipace na pódiu a rockerkou, která dokáže všechno,“ shrnuje její život publicista Honza Vedral. Jaké úspěchy i pády ji k tomu dovedly? Dozvíte se v 5:59.
Na písních Ivety Bartošové vyrůstala. Zpěvačka Elis Mraz (28) tak byla poctěna, že může jeden z jejích hitů na vzpomínkovém koncertě zazpívat. Do pražské Lucerny nedorazila ve velké róbě jako některé její kolegyně, ale zvolila proklatě krátké mini.
Některé pamětnické filmy dávno zapadal prach, jiné naopak nestárnou, a řadí se k vděčným televizním stálicím. Jednou z nich je komedie Ten svetr si nesvlíkej (1980), která patří k tomu lepšímu, co u nás za normalizace vzniklo. Příběh, jak malé omyly způsobí v jedné rodině velké zmatky, natočil Zdeněk Míka (✝80) podle divadelní hry Blanky Jiráskové Domov v havárii, která tehdy slavila velký úspěch v pražském Divadle na Vinohradech.
Jeden z nejoblíbenějších českých herců Viktor Preiss v pátek slaví 73. narozeniny a zatímco mnoho jeho kolegů i o dost starších v tomhle věku stále ještě tvrdě dře, on sám už profesi pověsil na hřebík. Čemu se věnuje a čím si srdce diváků získal nejvíc?