Kdo chce tuhle balkonovou fotovoltaiku, ten si ji může koupit. Pokud ji dotyčný zájemce bude následně provozovat v ostrovním režimu, je to jeho věc. Pokud ji ale dotyčný zájemce chce připojit na veřejnou rozvodnou síť, tak ať se napřed podílí na nákladech s tím spojených. Proč bych se na zvýšených nákladech měl podílet i já, odběratel elektrické energie bez fotovoltaické elektrárny?
Můj výplatní termín důchdu je 23. den v měsíci. V průběhu roku to ničemu nevadí. Na přelomu roku je situace jiná. Podle zákona mám dostat důchod na 7 dnů v poměrné výši podle nároku v probíhajícím roce a na zbývajících 30 dnů v poměrné výši podle nároku v následujícím roce. To bohužel stát neumí (nebo nechce - výsledek je stejný) a proto mi vyplatí důchod podle "starého" roku a zbytek dostanu v následujícím měsíci, v "novém" roce.
Každý, kdo platí daň z nemovitosti, musel někdy v minulosti podat daňové přiznání, ve kterém si na základě uvedených údajů sám vypočítal výši daně. Na základě přiznání vydává finanční úřad (FÚ) předpis daně. S ním se může každý vlastník v dostatečném předstihu seznámit a případně předpis reklamovat. Daňové přiznání se podává jenom pokud nastanou změny stavu nemovitosti, které mají vliv na výpočet daně. Když nejsou změny, platí pořád stejné přiznání. Předpis daně se vydává každý rok. Složenky na zaplacení daně posílá FÚ taky každý rok. Kontrolu, jestli je suma na složence shodná s předpisem daně, uz si musí každý udělat sám.
To, kolik platíte za vaši nemovitost, nezávisí na libovůli úředníka FÚ, ale je to dané zákonem. A kdo přijímá zákony určitě víte.
Rád bych se na změnu připravil, ale vlastně nevím na co.
Důchod mi chodí v závěru měsíce (kolem 23. dne). To znamená,. že podstatná část patří do následujícího měsíce. Jak by mohl vypadat přechod mezi datumy výplaty?
1) Poslední termín "po staru" dostanu důchod v plné výši. První termín "po novu" dostanu důchod opět v plné výši - to by znamenalo, že na některé dny dostanu důchod 2x. Tuhle možnost nepředpokládám
2) Poslední termín "po staru" dostanu snížený důchod jenom na dny do konce měsíce. První termín "po novu" dostanu důchod v plné výši. To znamená, že čím je pozdější termín výplaty, tím menší částku dostanu. Účetně to bude v pořádku, nikdo nikoho neokradl, akorát si to musím uvědomit.
3) Poslední termín "po staru" dostanu plný důchod. První termín "po novu" dostanu důchod snížený o to, co jsem dostal v předcházejícím měsíci "dopředu". Účetně to bude opět v pořádku.
4) Bude zvolen ještě nějaký jiný způsob, který bude ukrývat nějakou "kulišárnu". Tohle nevíme, proto by bylo potřeba vysvětlení, jak konkrétně bude důchodová správa postupovat.
Pamatuju Olomoucké tvarůžky vyráběné před rokem 1989. K dozrání stačilo nechat balení 1 týden při pokojové teplotě. Syrečky byly zralé v celé hmotě, na povrchu mazlavé a intenzivně zapáchaly. Současné syrečky se mi do stejného stavu nedaří připravit, poslední pokus skončil tím, že hmota začala sesychat. Jednoho "úspěchu" ale výrobce dosáhl - sýr už nezapáchá. Jenom nevím, jestli to je fakt úspěch.
Stačí 1 návštěva u optika. Pokud nemáte spcielní požadavky, tak vám je sestaví do cca 2 hodin. Pokud si vymyslíte např. odlehčená bifokální nebo multifokální skla a další specialty, optik si to objedná, sestaví a pošle poštou na Vaši adresu. Dodací lhůta cca 1 týden. Jediná "nevýhoda" je to, že musíte zaplatit při objednání. Brýle přijdou kvalitně zabalené, v ceně je ochranné pouzdro a čistící hadřík z mikrovlákna. Mám s tím osobní opakovanou zkušenost (za 10 roků 6x brýle).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Spousta zákazníků si účtenku u pokladny nebere. Takže úleva pro obchodníky v tom, že budou mít povonnost vydávat účtenku na vyžádání je v pořádku. Obchodník by měl mít v tom případě povinnost vydávat úvčtenku s čitelným textem s trvanlivostí min. 5 let - to pro případ, že je nutné účtenku archivovat např pro účetnictví nebo prodloužené záruky. Pozn. : není pravda, že se účtenky nedají recyklovat - nejmenovaný řetězec se na účtenkách chlubí tím, že je jeho termocitlivý papír je vhodný pro recyklaci.