Spousta zákazníků si účtenku u pokladny nebere. Takže úleva pro obchodníky v tom, že budou mít povonnost vydávat účtenku na vyžádání je v pořádku. Obchodník by měl mít v tom případě povinnost vydávat úvčtenku s čitelným textem s trvanlivostí min. 5 let - to pro případ, že je nutné účtenku archivovat např pro účetnictví nebo prodloužené záruky. Pozn. : není pravda, že se účtenky nedají recyklovat - nejmenovaný řetězec se na účtenkách chlubí tím, že je jeho termocitlivý papír je vhodný pro recyklaci.
Kdo chce tuhle balkonovou fotovoltaiku, ten si ji může koupit. Pokud ji dotyčný zájemce bude následně provozovat v ostrovním režimu, je to jeho věc. Pokud ji ale dotyčný zájemce chce připojit na veřejnou rozvodnou síť, tak ať se napřed podílí na nákladech s tím spojených. Proč bych se na zvýšených nákladech měl podílet i já, odběratel elektrické energie bez fotovoltaické elektrárny?
Můj výplatní termín důchdu je 23. den v měsíci. V průběhu roku to ničemu nevadí. Na přelomu roku je situace jiná. Podle zákona mám dostat důchod na 7 dnů v poměrné výši podle nároku v probíhajícím roce a na zbývajících 30 dnů v poměrné výši podle nároku v následujícím roce. To bohužel stát neumí (nebo nechce - výsledek je stejný) a proto mi vyplatí důchod podle "starého" roku a zbytek dostanu v následujícím měsíci, v "novém" roce.
Každý, kdo platí daň z nemovitosti, musel někdy v minulosti podat daňové přiznání, ve kterém si na základě uvedených údajů sám vypočítal výši daně. Na základě přiznání vydává finanční úřad (FÚ) předpis daně. S ním se může každý vlastník v dostatečném předstihu seznámit a případně předpis reklamovat. Daňové přiznání se podává jenom pokud nastanou změny stavu nemovitosti, které mají vliv na výpočet daně. Když nejsou změny, platí pořád stejné přiznání. Předpis daně se vydává každý rok. Složenky na zaplacení daně posílá FÚ taky každý rok. Kontrolu, jestli je suma na složence shodná s předpisem daně, uz si musí každý udělat sám.
To, kolik platíte za vaši nemovitost, nezávisí na libovůli úředníka FÚ, ale je to dané zákonem. A kdo přijímá zákony určitě víte.
Pro Vaši informaci, zábrzdná vzdálenost je až 1km. I kdyby jel zde pravděpodobně předepsaných 40 tak by s tím stejně nic neudělal.
Zábrzdná vzdálenost pro 40 km/hod je 400m. Je to vzdálenost, na které vlak (nebo samostatné vozidlo) spolehlivě zastaví. Při rychločinném brždění je vzdálenost menší, někdy dost podstatně.
Strojvedoucí musel utéct z kabiny před srážkou, jinak si přežití neumím vysvětlit. Což trochu snižuje pravděpodobnost, že příčina byla zdravotní indispozice. Uvidíme. Snad se nedíval místo na navestidlo do mobilu. Kromě živáku by měl strojvedoucí mít tlačítko,které zmackne jako potvrzení, že ví o červené, když ne, tak by to jako u nezmacknuti zivaku zastavilo vlak...
Pokud je v místě, kudy zrovna vlak jede, traťová část zařízení pro přenos návěstního znaku na hnací vozidlo (lokomotivu), tak tlačítko tzv. "živák" je tam právě proto, aby ho strojvedoucí zmáčknul když chce jet proti červené, bez zmáčknutí vlak automaticky zastaví. Říká se tomu kódování do kolejí. Pokud kódování není, lokomotiva "neví kde je* a jede plně jen podle strojvedoucího. Ten, když obsluhuje živák, může vrazit do jakékoliv překážky, pokud nezačne včas brzdit.
Nevidím jediný důvod, proč, by nemohlo být otevřeno pondělí až pátek, sobota, neděle a svátky vše uzavřeno, včetně obchodních center, krom čerpacích stanic. Já při 110 hodinách týdně v práci si nakoupím úplně v pohodě a nikam o víkendu nemusím. Takže nějací úředníci, kteří mají dost času si nakoupit předem a nejsou toho schopni mně vůbec netrápí.
Vy jste workoholik, nebo kecáte.
(110 / 7 = necelých 16 hodin denně)
Rád bych se na změnu připravil, ale vlastně nevím na co.
Důchod mi chodí v závěru měsíce (kolem 23. dne). To znamená,. že podstatná část patří do následujícího měsíce. Jak by mohl vypadat přechod mezi datumy výplaty?
1) Poslední termín "po staru" dostanu důchod v plné výši. První termín "po novu" dostanu důchod opět v plné výši - to by znamenalo, že na některé dny dostanu důchod 2x. Tuhle možnost nepředpokládám
2) Poslední termín "po staru" dostanu snížený důchod jenom na dny do konce měsíce. První termín "po novu" dostanu důchod v plné výši. To znamená, že čím je pozdější termín výplaty, tím menší částku dostanu. Účetně to bude v pořádku, nikdo nikoho neokradl, akorát si to musím uvědomit.
3) Poslední termín "po staru" dostanu plný důchod. První termín "po novu" dostanu důchod snížený o to, co jsem dostal v předcházejícím měsíci "dopředu". Účetně to bude opět v pořádku.
4) Bude zvolen ještě nějaký jiný způsob, který bude ukrývat nějakou "kulišárnu". Tohle nevíme, proto by bylo potřeba vysvětlení, jak konkrétně bude důchodová správa postupovat.
Peníze na důchody má stát,vládě nic neplatíte.bohužel vláda hraje nebezpečnou rošádu nejen s penězi daňových poplatníků ale i se životy občanů ČR.proto takovou vládu musíme svrhnout a dohnat jí k odpovědnosti za defraudaci peněz se kterými pracuje.sami si přidaly cca 30 tisíc měsíčně, když to spočítáte tak za rok to je cca 60 miliónů navíc že státního rozpočtu.v ČR je momentálně na 2,17 milionů důchodců a to znamená že kdyby si ti zločinci ve vládě nepřidaly tak by každý důchodce dostal o 2300 kaček měsíčně více ale oni raději pomohou sobě (i když mají peněz více než dost) než aby pomohli lidem ke kterým by mněli mít úctu a né je okrádat!!!
60 000 000 Kč : 2 170 000 důchodců - 27,65 Kč/rok
27,65 : 12 - 2,30 Kč/ 1 důchodce měsíčně
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tento stát by potřeboval ozdravný balíček na úřadě by stačil výkladový bankomat místo 300 úředníků jen 30 zbytek poslat manuálně pracovat. Bylo by kyselých pohledů ale zase by jim vymyslela s tváří ta arogantní povýšenost a nadutost
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Vážený autore, buď si vypněte automatické dokončování slov, nebo si texty po sobě čtěte. A nebo mi prosím prozraďte, jaký (jistě úžasný) stroj je výkladový bankomat, a kdo (nebo co) by "vymyslela s tváří..."