Těžko soudit Slováky. Markíza je soukromá televize a může si vyhazovat koho chce. Otázkou je, zda změny ve slovenské legislativě vedou k závislosti slovenských veřejnoprávních médií, nebo naopak k jejich nezávislosti na jedné politické ideologii. Veřejnoprávní televize nepatří jejím zaměstnancům.
Vzhledem k tomu, že většinovou část vedení dosazuje přímo ministerstvo kultury, tak opravdu není nezávislá
Češi plaťte. Máte jen 2 typy věcí: ty co jsou jinde levnější v přepočtu k platům, no a ty, co jsou levnější i bez takových přepočtů. Zvolili jste si vládu, co z vás udělala galeje pro zbytek evropy, tak teď plaťte.
Panebože Vy budete zase další bezmozek...vláda nemá na výši úrokových sazeb žádný vliv...
Dobrý den, tenkrát se to jmenovalo myslím, sdružené pojištění. Ten produkt již asi zmizel do nenávratna. Pro naší rodinu je to ale memento - jakékoli spoření na dlouou dobu nemá smysl, ukládáte vyšší hodnotu, než dostanete.
To je velmi krátkozraké tvrzení. Většinou ho slyším od lidí, kteří finančním produktům vůbec nerozumí.
U spoření závisí na hodně faktorech.. kolik chcete spořit, jak dlouho chcete spořit, výše rizika které chcete podstoupit apod...
Pokud vyberete správný produkt tak si vytáhnete víc než dáte a to o velký kus.
Když se zaměříme třeba na nejdlouhodobější spoření u nás - doplňkové penzijní spoření: při dokládání 1000/měs (což bych řekl, že je něco na co si muže většina lidi sáhnout) máte zhodnocení 23% za rok (a to záměrně opomíjím % zhodnocení z fondu, do kterého do dáte)
Pokud tedy nebude dlouhodobá inflace víc jak 23% tak Vám peníze přibývají.
To co píšete není pojistka, ale spoření schované pod pojistnou smlouvou, kde jde možná 80 procent na spoření a skoro nic na pojištění. Klasická pojistka je, že platíte a pokud se vám nic nestane, tak nedostanete nikdy nic. Pokud se stane, tak pak je samozřejmě z čeho platit a zaplatí téměř vše.
Přesně tak. Jenže paní tohle zakládala ještě před revolucí. Tehdy ty produkty mohly vypadat úplně jinak a i pojištění mohlo být nastaveno tímto způsobem aniž by se jednalo o investiční ŽP
Dcera se narodila r. 1986, uzavřeli jsme v té době obvyklou pojistku - pro dítě urazová, pro nás životní , stála cca 150 KČS/ za měsíc. V 18 měla dcera dostat 20 000 KČS / v té době vklad do bytového družstva/, v případě úmrtí jednoho z rodičů se pojistné přestávalo platit, každý rok dostávala dcera 4 000 KČS + v 18 20 000 + nějaké úroky.
Manžel zemřel v r. 1991. Ty 4 000 bylo víc, než roční nájemné za byt 3+1 .
Když jí bylo 18, nestačilo by to ani na 1 měsíc.
Za 20 000 si zaplatila autoškolu a koupila mobil.
Takže - pojistka je sice dobrá věc, každá koruna se hodí, ale spoléhat na to nelze.
Další zkušenost - matka, vdova, samoživitelka, když příjde do banky žádat o hypotéku, každý se jí vysměje. Že musí úplně stejnou, nebo vyšší, částku platit formou nájemného nikoho nezajímá.
Ta paní šetří našemu státu obrovské částky jenom tím, že bydlí "ve svém" a nedostává doplatky na bydlení a podobné sociální dávky , což stát vůbec nezohledňuje.
No.. kde začít... pojistné částky si člověk musí aktualizovat/ upravovat rizika, jak se mu mění životní situace. Takže to, že dcera dostala minimum je Vaše chyba. Taky je dobré při určování výše poj. částky zohlednit i nějakým způsobem inflaci. (Tohle ale není Vaše chyba protože v 86 nikdo ani netušil, že tu za pár let bude úplně jiný monetární systém)
Ta problematika u schvalování úvěrů je taková, že podmínky pro získání hypotéky jsou silně regulovány ze strany ČNB (DTI/DSTI). To nutí banky být opatrné a nemůžou si dávat úvěry každému.
Dle toho co píšete jste jako pojišťovací agent ,platil jsem 5 let pojistku proti ztrátě zaměstnání a na úvěr výsledek byl když jsem přišel o práci , banka měla pochopení a po třech měsících se ozval exekutor nakonec to musel vyřešit soud
Nejsem pojišťovák nemusíte mít strach 😉
Takhle obecně se dá zhodit cokoliv..četl jste si v podmínkách na co se Vám ta pojistka vztahuje? Pokud se Vám pojistka neplnila a měl jste právo, tak se musíte obrátit na arbitra/ombudsmana a podobné instituce. K tomu nutno dodat, že pojišťovna si nemůže dovolit neplnit podepsanou smlouvu. Takže spis usuzuji, že jste si udělal pojistku přes známého, který Vám něco nakecal a vy jste ani netušil, co podepisujete.
Možná je dobré dát ruku na srdce ohledně důvodu ztráty zaměstnání, protože pojištění proti ztrátě zaměstnání se většinou vztahuje na par specifických případů. Takže byla to opravdu ona nadbytečnost, která bývá v těhlech smlouvách nebo nějaké Vaše zavinění popřípadě jiné okolnosti?
Stavebko už nikdy. První rok nebo 2 to nevydělalo ani na poplatky, které tam mají a to už bylo i s bonusem od státu...
A nikdy nevíte, kdy udělají peníze vázané na nějakou rekonstrukci.
Bonus od státu je 0-2000 korun ročně. Kde Vám dali tak šílené podmínky, že Vám to všechno sežraly poplatky? Nebo jste tam nic nespořil?
17
Sledujících
3
Sleduje
17
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No není, ale to nebyla nikdy. Vždy někdo dosazuje vedení. Když ho dosazují poslanci většinově jako u nás, tak je to jako nezávislejší? Nemyslím si.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
U nás to děla rada složena z poslanců napříč politickým spektrem. Na Slovensku jeden úřad. Pokud ten rozdíl nevidíte, tak se nemáme o čem bavit..