Paní píše, že nakoupila víc jak za tisícovku a v tašce nic moc nebylo. Já jsem za tu cenu měla 2 plný igelitový kabele Penny. A k vykořisťování zaměstnanců na Temu: Dior nebo Vuitton taky vykořisťují a vyrobí za pár supů a prodají za draho. Myslím, že Temu nebo Shein by ty kabelky a další krámy zvládli prodávat ty samé za dobrou cenu, ale jsou v tem beztak patenty, aby to nikdo jiný nemohl prodávat za přiměřenou cenu. Není umění prodávat draze, ale je umění prodávat levně.
Pro sedmileté mi přijde brzo, posunula bych to někam výš, blíž k pubertě. Ale je hloupost tu knihu stahovat, pubertální kluci se kolikrát zajímají o sex a nejen na toto téma je mohou napadat různé kraviny. Takže věřím, že nějaké kluky mohlo napadnout toto udělat, ale někoho šmírovat není slušné chování. Chybí tam pasáž o tom, že za šmírování přišel vilagos od dospělých. Stačilo, kdyby jí tam autor dodal a nemusí knihu stahovat. Ale protože je tam také druhá citovaná pasáž o kalhotkách, tak bych zvedla věkový limit. Pubertaci se o nahotu zajímají naprosto běžně. Ovšem tohle je takové malé kuplířství, dospělým by to neprošlo a proto by v tom příběhu měli dospělí děti usměrnit.
A autobusem by to měli do šesti let v doprovodu dospělého zdarma a pak za polovic. Ale na kratší vzdálenost raději pěšky, ať si děti zvyknou chodit. Auto má opodstatnění tehdy, kdyby spojení bylo tristní a škola daleko, nebo pokud by se rodiče rozváděli a nechtěli by, aby ten druhý rodič přišel k dítěti do školy a tak s ním přišel do styku. Jsou rodiče, jimž děcko nepatří do ruky. Co má pak ten druhý rodič, co se o dítě stará, dělat jiného, než vzít auto a pro dítě dojet, aby ho druhý rodič někde cestou nelapl. Ale myslím si, že když jsou oba rodiče řádní, tak toto není ten případ a dítěti jen prospěje se projít. Nebo, když jede třeba ze školy z města domů do vesnice, tak v autobusu se alespoň socializuje, tam se totiž musí slušně chovat. Alespoň trochu. Ve velkých městech, když má školu dál, může jet salinou do školy. Roli hrají kolikrát i složitější dopravní situace než na vesnici, kde může jít pěšky bez dozoru.
Já mám pomelo ráda, ale toto ovoce nemá nijak výraznou chuť, mě chutná taky dost kvůli té struktuře. Přiznám se, že některé potraviny mi chutnají také nebo zvláště kvůli své struktuře. Jako strukturu označuji tu část chuťového prožitku, kdy člověk vnímá potravinu ani ne tak chuťovými pohárky, ale hmatovými buňkami.
To je dobře, že se české firmě tak daří. Gratuluji. A co se týká těch německých značek, chtějí snižovat počty zaměstnanců, ale teď tam mají spoustu pozvané náplavy, kde budou dělat. Kam to Německo prijde, když budou všichni na dávkách? Pozvou si je, a na nic. Si asi Merkelova myslela, že to jsou panenky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A kdyby mi zapomenuvsi strojvůdce nezastavil ve Slatině, ale až na hlavním nádraží, musela bych si dokupovat stovku zónu, když by to nebyla moje vina?