na parkinsona se pise L- dopa a dalsi antagonisti dopaminu, bohuzel fungujou jenom chvili. a maji spoustu vedlejsich ucinku.
Já se s touto nemocí léčím - takže vím o čem mluvím. A co chcete dělat? Když nebudete užívat nic, nezvládnete fungovat - věřte mi. Sama vnímám vedlejší účinky léků - ale bez nich je to 100 násobně horší. Takže volíte mezi špatným a ještě horším.
Já vozím mamince ony nákupy.. jednou měsíčně. Takže pak svážet prázdné petky za měsíc které se jí do bytu 1kk nevejdou ..do sklepa v 74 běhat těžko bude....oproti tomu kontejner na třídění plastu měla téměř u dveří paneláku...takže tak.. je to prostě problém..
Navíc abych pak brala půl dne dovolené na stání u automatu a vrácení....
A myslíte, že voda v PET je kvalitnější než z kohoutku?
Také se mi nechce doma skladovat nesešlapané láhve. Navíc nejezdím na nákupy autem a velké množství vracených při jednom nákupu se mi sotva vejde do tašky.Podepsal bych se pod petici proti zálohování plastových lahví. Pro stát by asi bylo levnější místo nákladů na zálohování najmout brigádníky pro sběr lahví někde odhozených.
Dobrý den, mám jeden všetečný dotaz - a neberte to prosím ve zlém, jako rýpání. Jen mě to skutečně zajímá. Pokud nejezdíte na nákupy autem, tak ani balených vod (myslím tím plných lahví) najednou nepoberete víc než jedno balení. A když je zvládnete donést domů plné, tak by to šlo i nazpět prázdné - nebo se mýlím?
Zrušila bych nadbytečné vysoké školy, které produkují absolventy se vzděláním, pro které stejně není uplatnění. Pohybuji se více než dvacet let v oblasti mezd a personalistiky. A z vlastní zkušenosti znám úroveň různých Bc. atp. Slečny s vyšším odborným vzděláním či titulem Bc. nebyly schopné ani vyplnit osobní dotazník - s tím jim musely pomoct maminky, které pracovaly ve výrobě a měly základní vzdělání. Z nedávné praxe - sociální pracovník musí mít vysokoškolské vzdělání - to je fajn - ale to nezaručí, že ten člověk je použitelný. Nedokážu totiž pochopit, jak někdo s titulem Bc. neumí použít ani excel. Produkovali mi tabulky, kde mi k číslům "poctivě" ručně připisovaly Kč - takže samozřejmě veškeré výpočty byly na nic. Nešlo to ani přeformátovat - musela jsem vše přepisovat. Nemluvě o přidávání řádků, seřazení podle určitého sloupce atd. Dnes má s prominutím vysokou školu (nebo několik vysokých škol) každý .... (označení si doplňte sami), ale je to k ničemu. Pokud zruší i jen 10% nadbytečných vysokých škol, bude ve školství dost peněz pro ostatní - potřebnější.
A kolik týdnů byla slečna s nehytkem na neschopence, chudinka malinká?
Jsem si s pobavením vzpomněla na moje gymnaziální léta, kdy jsme ve čtvrtém ročníku měli volitelný předmět psaní na stroji. Psali jsme ještě na těch starých mechanických Consulech. A profesorka nám před každou hodinou kontrolovala délku nehtů, a ty hříšnice, které je měly dlouhé, si je buď musely ihned ostříhat nebo měly neomluvenou hodinu. Prý těmi nehty děláme drážky do kláves a ty stroje musí ještě řadu let sloužit 🙂 Píšu jen pro pobavení, protože ta realita je dnes poměrně smutná.
Máte moje sympatie, já bych to také bral, jenže: bydlím v Kladně a zdejší voda z řadu je extrémně tvrdá, nechutná, vytváří hrozné usazeniny ve varné konvici. Proto jsem nucen kupovat balené vody nejen k prostému pití, ale i k vaření a dokonce balenou kojeneckou vodu dávám i svým kočičkám. To, co mi teče z kohoutku, používám pouze ke splachování WC, mytí a se změkčovadly k praní.
Zkuste filtrační konvici. My máme také doma velmi tvrdou vodu, takže všechno ženu přes filtrační konvici. I kafe vařím z této filtrované vody - a konvici odvápňuji tak dvakrát do roka místo 1x týdně jako dřív. Kočkám také dávám fitrovanou vodu, zalévám s ní, dávám ji do žehličky.
Upřímně řečeno - jsem docela překvapená, pro kolik lidí je problém s "neoddělováním" víček. Mně je to upřímně úplně jedno - nápoje v petkách téměř vůbec nekupujeme. Doma pijeme vodu z vodovodu a pokud někam jedu - doma si naplním láhev vodou - normální - opakovaně použitelnou cestovní láhev - a beru si ji sebou. Pokud voda dojde, natočím si kdekoliv z kohoutku pitnou vodu. Chápu, že v cizině - kde nemáte jistotu kvalitní pitné vody - je balená voda bezpečnější. Ale tady u nás? A věřte tomu, že pít přes den úplně obyčejnou vodu bez příchuti a slazení není vůbec problém. Jde jen o zvyk.
A co raději přikrýt sud sítí do oken? Sklolaminátová síť není drahá, je trvanlivá (vydrží určitě několik sezón) a není pak nutné používat olej...
My sudy sítí příkrýváme - i když mají víko, stejně kolem otvoru na svod z okapu jsou mezery, kterými komáři vlezou. Takže síť, na ni víko a připevníme gumicukem - a žádní komáři nemají šanci. Teď jsme dávali novou - kupujeme v metráži v místním obchodě zahradních potřeb - vydržela osm let.
Tak to by mě teda pekelně bolely záda, tolikrát se ohnout pro toho slizoně. Fuj tajxl . Ale tady je fakt každá rada drahá. Když máte zahrádku mimo domov, je to ztracený boj. Sypala jsem cestičky pilinama, skořápkama ,domlouvala jim , vše marné. Škoda, že z nich nejde dělat tlačenka. 🙂
Jojo, jsou to stejně zákeřný prevíti jako pavouci - ty taky číhají vždycky jenom na mě 😄
Nasbíraný kýbl slimáků zalejte horkou vodou.........super rada. Už tuhle chybu dělat nemusíte, udělal jsem za vás.
Z kýble se vyvalil takový smrad že i venku na zahradě bylo na blití. Neskutečný hnus.
A teď co s tím? Musím jsem rychle vykopat půl metrovou díru nalít to tam a zaházet.
Já popravdě tohle dělám už spoustu let. Přímo vedle naší zahrady je totiž nesečená louka. A jak večer padne rosa, všichni slimáci z té louky zamíří k nám. Takže večer vyrážím - kbelík a rukavice - a sbírám. A pak zalívám vařící vodou a hned vyleju třeba na kompost. A řeknu Vám proč - jednou jsem si dala tu práci a slimáky jsem při sběru počítala. A za hodinu jsem jich nasbírala 1300 - a to fakt nebyli všichni. Cca na 400m2. S takovým množstvím se nic jiného dělat nedá. Jasně, smrdí to - ale co chcete jiného dělat?
Je potřeba se podívat i na počty lidí na VŠ, které humanitní obory dnes živí, a jestli opravdu takové množství oborů humanitních VŠ potřebujeme. Většina studentů dnes studuje bakalářský typ studia na oborech ekonomických, správních, právnických a týkajících se životního prostředí. Opravdu pro ně ale máme uplatnění? Je to problém struktury VŠ, jejich nabídky a potřeb společnosti. Opět se ukázalo, že ruka trhu funguje jinak než nám bylo tvrzeno. Vyrojily se hlavně soukromé VŠ nabízející obory nenáročné na finance a zázemí (různé ekonomické, správní a sociálněprávní). Bohužel nevznikla žádná soukromá medicína. Proč asi?
Musím s Vámi souhlasit. Potkávám se s řadou lidí Bc., u nichž bych vzhledem k vysokoškolskému vzdělání očekávala nějaké schopnosti. Nemluvím o praxi, ale o samostatném myšlení, analytickém myšlení atd. Jenže ouha - "titul máme, ale musíte nám říkat, který papír máme přeložit na kterou hromádku, my to totiž sami neumíme vymyslet..." Asi mě tady někteří ukamenují, ale myslím si, že vysokých škol je moc, jejich absolventů také - ale uplatnění pro ně není. Jednak není tolik pracovních míst pro vysokoškoláky, jednak vycházejí ze škol, ale v podstatě nic neumí. Samozřejmě to tak není u všech, ale bohužel většina je nepoužitelná - takže pak končí na úřadu práce, ti rozumnější hodí titul za hlavu, jdou dělat klidně i do výroby a časem se vypracují.
Tady spousta lidí plive na vedení hospice, že neměli peníze vracet. Já mám čerstvou osobní zkušenost s hospicem. Umírala mi maminka a dojížděl k nám domácí hospic. Ti lidé jsou naprosto neuvěřítelní. Empatičtí, laskaví, chápaví, ohleduplní - protože tuhle práci dělají s láskou a z přesvědčení. Řada z nich jsou věřící - a právě proto nedokázali morálně přijmout takovýto "dar". Absolutně tento hospic chápu, rozumím jim - oni totiž špinavé peníze nic hezkého nepřinesou. Kdo z vás nemá osobní zkušenost, tak to nepochopí...
I kdybychom to všichni zvládli, takhle spořit - ale kolikrát už jsme všichni viděli, jak nějaký zmetek něčí těžce naspořené peníze prostě čajzne... Kde mám jistotu, že se moje úspory ve fondu neztratí (v něčí kapse...)? Jdu raději na jistotu - makám, abych si doplatila hypotéku na domeček (pro rýpaly - koupila jsem 90 let starý malý domeček, který postupně opravuji - na co uškudlím, to opravím) dříve než půjdu do důchodu. No a když bude úplně nejhůř, zryju zahradu, nasázím brambory, pořídím slepice a nějak snad vyžiju 😄.... Jasně, vím, že to tak nemůže mít každý a berte to trochu s nadsázkou. Ale je to asi reálnější jistota než peníze někde ve fondu...
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
To tipujete spatne. Neurovedy jsem studoval v USA.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
To že jste to studoval, neznamená, že víte. Musíte mít osobní zkušenost - teprve to, co proděláte sám, Vám ukáže skutečnou realitu.
1 odpověď