Mám podobné zkušenosti, že mě neustále oslovují nevyžádané realitky. Do týdne od přepisu chaty od mých rodičů na mne, se každý měsíc objeví "lukrativní nabídka" nějaké realitky. Mají na katastru roboty, které hlídají změny a okamžitě vědí, kdo kdy co přepsal.
Na tu naši chatu se dokonce přijel podívat chlap na kole a sousedům drze tvrdil, že jsem je kontaktovala a chci chatu prodat. Staří rodiče, kteří tu chatu na mě přepsali, aby měli klid, tak byli v šoku, že bych jim toto udělala, protože tam samozřejmě mají právo užívání chaty až do smrti. Naštěstí máme mezi sebou důvěru, takže mi uvěřili, že bych nic takového neudělala. Danou realitku jsem bohužel nevypátrala, kdo tohle udělal.
Jiná mi každý měsíc píše, kolik prodali bytů a jestli nehodlám prodat ten svůj... Proud dopisů ustal, až jsem jim tam zavolala a sdělila, že pokud bych někdy byt v budoucnu prodávala, oni konkrétně budou jediná realitka, které to NIKDY nezadám.
"Míra inteligence není vždy přímo úměrná míře vzdělání."
Znám člověka s dvěma doktoráty a není schopen normálního života, naprosto se neorientuje a vše řeší jeho manželka. Je to přesně ten typ, co je schopen zapomenout dvojčata vzadu v autě na parkovišti a jít do práce.
Takže tituly nejsou záruka IQ a už vůbec ne toho, že je ten člověk schopen radit, nebo dokonce řídit druhé.
Češi by ji jedli, ale nemají se k ní téměř jak dostat. Nenažrané supermarkety, když už ji do sortimentu zařadí, tak si přirazí takovou marži, že na to běžný člověk nemá. Takže ji berou jen občas a dávají tomu právě ten punc výjimečnosti a exkluzivity (čímž si zdůvodní tu astronomickou cenu). V běžné masně na ni nenatrefte a přes e-shop se spousta lidí bojí maso objednat. Takže asi tak.
Pokud nemáte známého myslivce, tak se běžný člověk se zvěřinou v obchodech nepotká.
Ano, máte pravdu, vidím to stejně. Ty placky jsou velmi nízké, není to to co se prezentuje jako výsledek, ty jsou vyběhlé a nadýchané. I toho krému je míň než ve výsledných řezech. Kdyby se placky nehnětly ale šlehaly, tak budou nadýchanější. Ale může to být dobré i tak.
Ono to nejde šlehat, je to hutné, medové těsto. Navíc se sodou (nebo cukrářským amoniakem, ale s tím opatrně, jen na špičku nože, aby těsto nesmrdělo), je to takový typ spíš až perníkového těsta. Upečená placka je tvrdá, i proto ji překrojím na 3x a skládám ty 3 pásy, jak jsem psala výše.
Ale jinak chuťově je to velmi dobré, jen se to opravdu musí nechat důkladně proležet v chladu. Na vánoce bych to nedělala, protože má člověk pořád plnou lednici a nebylo by to kam dát, ale někdy jindy, jako narozeninový medovník, pak sklidíte velký úspěch. :-)
Taková variace na medovník, něco podobného dělávám taky. Moc tou sodou nevyskočí, na videu jsou ty placky rozválené hodně do tenka, pochybuji že ty výsledné úhledné řezy jsou složeny z těch předvedených plátů, ale to je jedno. 🙂
Krájím a skládám na 3 větší pruhy, ne takto celou placku. Nevzhledné okraje se oříznou a rozdrobí na ozdobení. Pudinkového krému dělávám více, tmavý a světlý a místo čokolády pomažu i vršek a boky řezů. Posype se to tím rozdrobeným zbytkem. Pak už to opravdu vypadá jak medovník. Ale opravdu nutno nechat proležet a navlhnout tím krémem, jinak jsou placky tvrdé. Stojí za vyzkoušení.
Je to jedno z jídel, které lidi buď milují, nebo nesnáší. U nás v rodině je to půl na půl, jak kdo ve školní jídelně (nebo doma, když to matka neuměla uvařit, ale vařila to pořád a pořád) trpěl.
Uznávám, že fazolky jsou nejlepší v anglické slanině a opečené na pánvi, jako příloha ke steaku, ale i tohle skromné vaření mám ráda.
Idea je to pěkná, ale realita je krapet jinde. To, že dospívající dívky nechodí do školy, málokdy souvisí s menstruací. Nechodí, protože se jim tam nechce chodit a nikdo je k tomu nevede, že škola je povinná. A pak z nich rostou další generace lidí na dávkách a chudobě, kteří si jen zvyknou na to, že jim přece vždycky někdo něco dá. Někdy dávky, jindy vložky do školy.
A pro rejpaly, v onom Mojžíři jsem před lety bydlela, takže opravdu vím, o čem mluvím.
Není pravda, dělám bramborový salát dle pana Sapíka, ve kterém je mj. šlehačka a kysaná smetana a nemám s vodou problém. Vy asi moc často nevaříte, ve VAŘENÝCH erteplích vody moc není, když ji slijete.
Kysaná smetana se tak nerozloží na prvočinitele, jako jogurt, který opravdu působením soli, hořčice a octa povolí a pustí vodu. Takže nekritizujte a nebuďte jedovatá.
U bramborového salátu s tím člověk tak nějak počítá, že to bude kaloričtější, než normální vařené brambory. Kopr mám ráda, ale ke smažené rybě nebo řízku mi opravdu neladí. Každá rodina má svůj "tradiční" recept, nelze říct, tenhle je lepší, než ten váš. Ale bez vašeho přehánění by si na video a recept nikdo neklikl, že?
"Protřiďte také své předchozí pracovní pozice a nechte v životopise jen ty důležité."
Takže personalista je blb a nevšimne si toho, že tam jsou "mezírky", kdy jsem tedy asi nepracovala, když to tam nemám uvedeno?
A k diskriminaci stejně dochází, jsou pozice, kde jste jen pozvané "křoví", ale adept už je dávno vybrán předem. Stejně tak filtrují podle věku, i když to nesmí přiznat. Podle školní docházky spočítají věk a litujeme, vybrali jsme vhodnějšího adepta.
Díky, to jsem nevěděl, viděl jsem jen dva filmy a v obou byl Postránecký. Hlas Fišera si u něj dovedu představit, ty ostatní teda ne.
Když budete tápat, jukněte na dabingforum, je to studnice vědomostí, včetně ukázek dabingových prací jednotlivých herců. Já tam chodím moc ráda, jsou tam nadšenci a neustále to aktualizují. Mají tam přehled i o starším dabingu, člověk jen kouká, že u některých filmů jsou hned tři. Máte zafixovaný nějaký hlas a vidíte film po letech a je to jinak.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Chci vrátit 15 minut života.
Čekala jsem domácí výrobu nugátu, když je to tak dlouhé, ale že se to bude dělat z kupovaného, to mě překvapilo. Takže linecký základ, na to nugát, oříšek a polít čokoládou. Opravdu by tomu prospělo zkrácení a sestříhání.