Než se dítě dostane do speciální školy, musí projít Pedagogickopsychologickou poradnou. Obávám se, že ministerstvo má chybná data, protože ve speciálních školách jsou dnes děti s těžším autismem, nezvladatelnou agresivitou, kombinovanými vadami, aj.postižením, kvůli kterému by nezvládly výuku v běžných školách. Pokud tedy jsou romské děti ve speciálních školách, asi to má svůj důvod. A ani ve spec. školách není žádná statistika, které dítě je rómského původu.
To, že manželka prezidenta následuje při různých setkáních svého partnera je samozřejmé, ale nevím, zda je vhodné, že ona, i když není státník, ale pouze partner, sedí po boku při jednáních v OSN. Nedělá se pro tyto příležitosti pro druhou osobu jiný program? ( mohli by tam sedět třeba i jejich děti, prarodiče, kamarádi, ex manželé, apod)
Předpokládám, že těm, co odsuzují rozhodnutí obyvatel z N. Heřmínova nikdo nechtěl vyvlastnit dům, pole, chatu, zahradu. Obě strany patrně neměly zájem nebo v plánu kompromis. Držely se původního stanoviska k projektu. Možná právě ten kompromis by byl lepší než původní projekt. Neodsuzujme na základě nynějších emocí. Nezapomínejme, že Ostravu pomohla zaplavit právě voda z prasklé vodní nádrže. Ano, nebyla tuším betonová, ale sypaná a je možné použít mnoho argumentů.
Ve speciálních školách se stává, že děti, které tyto školy vyjdou nepracují, jsou na dávkách, protože většina má různý stupeň mentálního poškození, mají děti, které samozřejmě navštěvují stejnou speciální školu. O potomstvo se pomáhají starat prarodiče a stát. Někteří rodiče při rizikovém chování svých dětí volí právě sterilizaci. Je také časté, že tyto školy navštěvují děti romského původu. Některé dochází z dětských domovů, kde bývají i se svými početnými sourozenci.
Nedávno byl uveřejněný článek, kdy dnes již dospělá žena žila coby dítě v početné rodině, kdy rodiče zvolili tzv. volnou výchovu. Sama ale po zkušenostech se dohodla s manželem, že takovou výchovu u svých dětí nechce praktikovat. Vzpomínky na dětství jsou prý plné chaosu a nejistoty, zpětně si uvědomuje, jak rodiče byli zoufalí a vyčerpaní. Dále popisuje, jak ona i její sourozenci měli problémy i v dospělosti. Bude jistě složité být zaměstnán a dodržovat pravidla, ctít autority, když celý dosavadní život to tak nebylo. Prakticky nebyli připraveni na život ve společnosti, ale v pralese. Vymezila se proti fyzickým trestům, ale řekla, že při výchově dětí bude velmi důsledná, tedy, že v rodině budou pravidla, která se budou vyžadovat a dodržovat. Myslím si, že když ona vyrostla v chaosu, bude výchova jejich dětí i pro ni velká škola trpělivosti.
Výchova mých rodičů byla o vlastním příkladu, kdy my děti jsme následovaly rodiče, pomáhaly jsme v domácnosti a na zahradě. Otec byl velká autorita už svým životním postojem. A i když byl trochu cholerik, dostala jsme od něj a pořádně až v pubertě, a to dvakrát po papuli a dvakrát nějakým výchovným nástrojem. To pro pubertální štěkání na dospělou osobu.( prostě jsem byla přisprostlá). Pak jsem poznala, kde je moje místo. Trestu nelituji, jen mě mrzí, že jsem ho tak trápila, ač vím, jak nás děti miloval.
I když v článku je zmíněno, že je činnost komise dobrovolná, tak předpokládám, že nějaká odměna nebo bonus pro členy komise byla. ČSO je příspěvková nestátní organizace, má na svých stránkách zveřejněné výroční zprávy, jejichž součástí je i ve zkratce financování. Samozřejmě je tam kolonka mzdové náklady. ( toliko pro komentáře typu" kdo to platí").To je však běžné a normální. Ve výroční zprávě za rok 2021 je popsáno, že existují tzv. pracovní skupiny. Zde je zmíněna i Nazvoslovná komise a ve zkratce kdo ji zřídil, její činnost a zásluhy. Pokud není dobré hospodaření ČSO měli by to prvotně řešit členové spolku a také přehodnotit případní sponzoři a donátoři.
Podle mě nedošlo ze strany řidičky k ublížení. Naopak, při jízdě takovým autobusem musí pasažér sedět. Mnohé autobusy mají i bezpečnostní pásy. Prakticky by mohla být matka ráda, že při jízdě dbala řidička na bezpečnost dítěte. Pokud ve školních autobusech dochází ze strany malých pasažérů k agresivnímu chování, možná by bylo na místě ustanovit patřičný dozor.
Přesně tak fungovali naši předci. A přesto jsme jako národ nevymřeli. Ano, byli tu bohatí, kteří občas nějaké dítě podpořili nebo dokonce postavili celý chudobinec, nemocnici. Ale byli to lidé, kteří tu žili a my jsme byli jejich poddaní. Něco jako předpotopní sociální systém. Ještě moje mamka je z 5 dětí, které se všechny dožily dospělosti. A tyto děti naštěstí měly jen po 2 dětech, ale i tak to pěkně narůstá. Je zvláštní, že při nárocích naší společnosti někdy ani plat dvou dospělých nestačí na důstojný život pro rodinu se 2-3 dětmi. A nemylme se, že jsou afričané všichni chudí. I oni mají milionáře, tedy potenciální mecenáše a mají bohaté vládní úředníky. Takže místo agentury, která hledá finance po celém světě by mohla být africká agentura, která hledá sponzory v Africe. Afrika afričanům.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je úplně jedno, jak velikou číslovku budu mít na výplatní pásce, důležité je, co si za to koupím. Čím větší cifra, tím větší inflace. Může se stát, že budeme mít platy v milionech, ale ceny rohlíku a chleba budou v desetitisících. Hodnota úspor bude kde? Jeden evropský diktátor kdysi řekl něco jako: " dejte mi moc a za 10 let Německo nepoznáte". A měl tehdy pravdu.
1 odpověď