Odchovala jsem tři děti, stačilo říct, že není rohlík náš, že ho dostane až zaplatím. Nějak to stačilo, fungovalo. Nevím, jak rozuměli, ale klidně počkali.
Přesně. Já to svým čtyřem dětem taky nějak dokázala vysvětlit. Vím, že by se na pokladně nezlobili, ale chci je učit obecný princip, že cizí věci mi nepatří a nemůžu si je bez dovolení vzít.
Vždyť je to naopak krásně svobodné, že si děti mohou představit Ježíška podle svého, každá rodina si může upravit tuto tradici, jak chce, vymýšlet si svoje příběhy. Nic nám není prvoplánově podsouváno. Je zajímavé, že moje děti neřeší nic z toho, co bylo v článku ohledně Ježíška uvedeno. Nepodceňujme děti a jejich fantazijní svět, nechme jim taky prostor pro vlastní představivost.
Já to vnímám tak, že na základní škole se děti učí, jak svět v kolem vypadá, jak funguje, jaké jsou v něm vazby. Samozřejmě si to nebudou všechno pamatovat, ale na jednou vytvořené stopy v mozku se v budoucnu dobře navazuje. Pokud nebudou znát pojmy a souvislosti, vyhledávání na internetu jim nepomůže, nebudou pak chápat ani čtený text,v informacích se nezorientují. Například na medicíně vás taky hned neučí, jak léčit lidi. Nejdřív vás podrobně (a nazpaměť) naučí, jak lidské tělo vypadá a jak funguje. S tou finanční gramotností souhlasím, ale ze zkušenosti vím, že se to na školách zlepšuje. Tyto věci se ale může dítě naučit přirozeně spíš v rodině.
Humus a ještě se ohání nějakou hygienickou normou....No tak půjdeš 2 krát když nemůžeš nést víc jak 20 kg očividně blbka nikdy nepracovala.... Jednoznačně vjela do zákazu a usmrtila dítě Jan proto že je líná!!!! Tak jaká podmínka...????Na tvrdo do tepláků!!!Ale očividně zafungovala obálková metoda...A ještě jedna rada pro tuhle nánu když z auta nevidím tak s ním nejezdím....a soud ji to už ale jako polehčující okolnost🤢🤢🤮🤮👎👎
Přesně tak. Takže příště, až budu chtít jezdit v zákazu vjezdu, naložím si do auta 20kg krosnu a budu tvrdit, že jsem zásobování 😡 To ji asi poradil právník, ale tady očividně vařil z vody, to je hrozný blábol. Ono se taky v tomhle případu moc polehčujících okolností najít nedá. Je mi z té ženské zle.
Pracuji ve školství, mám velmi dobrý přehled o náročnosti práce učitelů i o spolupráci rodičů se školou. Mírnila bych kritiku vůči paní učitelce. Školní vzdělávání děti není jen věci školy, ale i rodičů, tak vytištění pracovního listu, domácích úkolů nevnímám jako selhání učitelky, ale jako v dnešní době běžnou spolupráci rodiče a školy.
Používáme ve škole všechny dostupné technické vymoženosti, ve vhodných předmětech používáme badatelský přístup k výuce, děti získávají mezipředmětové vazby, učí se čtenářské gramotnosti, snažíme je podpořit v kritickém myšlení, vyhledávají si data do kontextu výuky, podporujeme práci v týmech, připravujeme pro ně projektové týdny, vyjíždíme na exkurze, připravujeme projektové pracovní listy a přesto si občas musí doma něco vytisknout.
Souhlasím. Rozhodně si nepřipadám jako otrok učitelů. Každá učitelka nebo učitel na škole mých dětí vždy o cokoliv slušně požádají a na konci roku poděkují rodičům za spolupráci. V takovém případě nevím, proč bych dělala naschvály a nemohla bych pro ně pár takových maličkostí udělat. Chápu, že ne každý má tiskárnu, ale počítám, že v takovém případě se s učiteli může dlouhodobě domluvit. Mezi slušnými lidmi je to vždy o domluvě. Do konfliktu bych šla až tehdy, kdy by taková domluva ze strany učitele nebyla možná. Dobrého a špatného učitele bych posuzovala podle úplně jiných kritérií, než jaké uvádí autor.
Léta nakupujeme s rodinou u Alzy a jsme moc spokojeni. Někdy je zboží o něco málo dražší než u konkurence, ale za ty služby to stojí, komunikace bezvadná, různé slevy, výhody, navíc mají kamenné výdejny, kam může člověk reklamované zboží odnést. Objednávame zde skoro všechno a zatím žádné pochybení z jejich strany, píšu jen z vlastní zkušenosti ( ale dlouholeté). S reklamacemi nikdy nebyl žádný problém.
Nerad se pletu do ženských záležitostí, ale moje přítelkyně rodila císařem před půl rokem - 1. opravdu ji pustili 3 dny po porodu 2 jizva je výrazná ale do budoucna se dá dnes laserem podstatně esteticky zlepšit 3 po porodu na ní syna přiložili, byla při vědomi a mohla si ho osahat 4 intenzivní bolest trvala asi tak ty dva tři dny, po té již jen při pohybu či námaze
Máte pravdu, měla jsem to stejně. A trauma mám spíš po klasických porodech, tohle bylo úplně ok. S tou jizvou vydržte, půl roku po porodu je krátká doba, mně to trvalo mnohem déle, dnes jsem tři roky po císaři a jizva není skoro vůbec vidět. Ale pravidelně jsem ji masírovala.
Koukám, že kojení na veřejnosti je v poslední době větší problém než drahé potraviny. Já mám 3 děti. Také jsem je kojila venku, pokud to bylo potřeba. Nemám sklony k exhibicionismu a tak jsem se vždy snažila najít si klidné místo. Určitě bych nekojila ve frontě a v metru to také není nutné. Ale buďte fér. Když má dítě hlad, tak mu nevysvětlíte, že má počkat až bude doma. Víte jak je stresující poslouchat řev hladového kojence? Teče z vás mlíko a máte brát ohledy na lidi co se jim kojení nelíbí (a nebude se jim líbit ani ten řev), ale při tom vám koukají na prsa. Oháníte se nějakou intimitou, ale je to prosté uspokojovaní potřeb dítěte a tomu je jedno, kde dostane najíst. Snad matky nechcete vyhnat na toalety.
Já chápu, že se to majiteli kavárny nevidí rád, ale má nějaký prostor, kde se dá dítě nakojit? Má snad matka opustit kavárnu, kde má na stole kávu s dezertem, který určitě není laciný a jít kojit na lavičku do deště nebo mrazu? Nebo ji chcete izolovat do té doby než se bude chovat slušně? Možná bychom mohly udělat nějaké chýše, kde je zavřeme, než děti vyrostou a toto riziko pomine. Podobné vymoženosti mají různé africké i asijské státy.
S čím tedy naprosto nesouhlasím je přebalování dítěte na stole. To se dá rozhodně vyřešit lépe. A pokud si rodič nezvládne dítě usměrnit (myslím tím starší dítě a ne kojence), tak tato zařízení nemá navštěvovat. Ale na to vám stačí selský rozum a nedávat dítěti "volnou" výchovu. Nicméně zákaz dětí v restauraci je blbost. To pak s dětma na výletě mám asi tahat řízky. A proč bych měla být pranýřovaná, když moje děti se chovají slušně.
Přesně jste to vystihla. Naprosto souhlasím, děkuji za racionální a logický příspěvek k problematice. Všude, kde je zdravý rozum, ohleduplnost a tolerance z obou stran, tam se lidé v pohodě domluví.
No nevím, pokud rodič položí u žáka ZŠ učiteli dotaz, zda si může opravit známku, nezdá se mi to přehnané. U střední školy je to už zvláštní, na vysoké neuvěřitelné. Jsou přesto situace, kdy je na místě, že se rodič stará i u puberťáka.
Já spíš děti učím, aby si to s učitelem domluvily samy. A zatím to vždycky zvládly - vyřídit i opravit. Myslím, že tato dovednost se jim bude v životě hodit víc než lepší známka na vysvědčení, kterou za ně vyřídí rodič.
Velmi dobrý článek! Děkuji.
Co platí pro maminky po porodu se dá zobecnit: skutečná krása ženy tkví někde zcela jinde než v sebepečlivěji a za jakoukoli cenu budované image. I kdyby to byla image neskutečná, hodnoty čehokoli trvalého není schopna nabýt.
Je smutné, čemu se samy ženy propůjčily - byť samozřejmě hojně podporované muži. Bible říká, že +"krása ženy je potěchou jejího muže" - tedy nic o kostelních myších - ovšem cenit si povrchnosti víc než obsahu, to je záležitost degradující samu podstatu ženství.
Žena je neskonale víc, než ubohý "objekt zájmu". Pokud ovšem takto nedegraduje sama sebe.
Jistě nemá dovolovat aní mužům takto ji nahlížet a takto s ní zacházet. Ovšem jedna věc je být ponižována ale věc zcela jiná je toto ponižování podporovat, souhlasit s ním.a ještě k tomu ponoukat a svádět všechny kolem.
Ano, velmi dobrý článek. A děkuji za Váš moudrý příspěvek, který ho ještě více prohloubil.
Jsem učitelka před důchodem, babička čtyř vnoučat. A nestačím žasnout. V tomto týdnu jsem již četla diskuzi o tom, že je dobré děti bít, nyní diskuzi o tom, že je dobré děti zesměšňovat. Já bych tedy v žádném případě nechtěla, aby moje vnouče odjelo natěšené na školu v přírodě a vrátilo se s diplomem čuníka a se zážitkem zesměšnění před skupinou spolužáků. Samozřejmě, že děti si po sobě mají uklízet, mají k tomu být vedené, ale to lze udělat daleko lepší cestou. A učitelku, která používá takové "výchovné" metody opravdu nelituji, pokud byla nějak potrestaná. S autorem hloupého článku se shodnu v tom, že to je tragický obraz našeho školství a tuším, že lepší to ještě dlouho nebude.
Škoda,že už jste před důchodem, vážená paní učitelko. Víc takových učitelů do našeho školství. Vychovávat, vést, i přísně, ale v žádném případě neponižovat. Nikdy a nikoho.
Do restaurace, kde mě místo úsměvu a vlídného slova čeká na uvítanou seznam pravidel, bych nešla ani bez dětí. Připadala bych si tam jak na návštěvě u nějaké zlé tchýně a bála se, aby mi nedejbože nevypadla vidlička z ruky. Tato společenská diskuze ničemu nepomohla, spíš naopak - arogantní rodiče budou arogantní dál. Zastraší to především ty slušné, kteří si to vezmou k srdci, a už se budou bát s dětmi chodit kamkoliv kromě hřiště. Ale jak se mají naučit děti chovat slušně v restauraci, když tam nebudou nikdy chodit? Já osobně zatím nemám žádné výjimečně špatné zkušenosti s dětmi v dopravě ani v restauracích, ale to je samozřejmě subjektivní. Taky jsem pracovala v pohostinství a děti mi nikdy nevadily, ani mě to nějak nenapadlo.
V mnohém má autorka pravdu, ale naučit se na tyto přijímačky pouhým memorováním opravdu nelze. Naopak jsem ocenila, že jsou z velké části postavené na porozumění textu a logických úvahách, nikoliv na nabiflovaných znalostech. U dětí, které chtějí jít na maturitní obory, se snad nějaká domácí příprava předpokládá, vždy to tak bylo. Je to zároveň i příprava na další studium.
Asi žiju na jiné planetě než ty ženy z dotazníků. Půl života jsem prožila v severních Čechách, půl v jižních, v obou případech slavím Velikonoce na vesnici a je to překrásné. Roztomilé koledující děti, trošku stydliví puberťáci a dospělí chlapi, kteří se ke mně za celý život v žádném věku nezachovali nijak nekorektně. Ani v nejmenším.Vždy byla legrace a dobrá nálada. Když se to někomu nelíbí, ať neotvírá a je vyřešeno. Připadá mi, že se hodně lidí bere až moc vážně. Bojím se doby, kdy bude vše hyperkorektní, ale bude jen smutno a nuda.
Chyba je ta, že tahle osoba mluví za ostatní ženy, podsouvá čtenáři dojem, že její frustrace je frustrací všech žen a ona sama je jejich neohroženou mluvčí. Což je velký omyl. Mnoho žen nevidí žádný tlak v tom, že od nich lidé očekávají že se bude chovat jemně, přirozeně, že nebudou vzteky bez sebe a frustrované, když budou muset něco pro druhé uvařit, když budou uklízet po dětech. Když budou svůj volný čas po určitou dobu podřizovat zájmům a dobru dítěte. Většina žen v tom problém nevidí. Ale chápu, že je pár persón, které nebudou za druhé uklízet ani vařit, i kdyby to byly 100x jejich vlastní děti. - Tož tak, to je k těm stereotypům.
Moc krásně jste to shrnula a vystihla. Naprosto souhlasím.
Je to strašné, ale máte s těmito lidmi zkušenost?? Pána nebráním, nemá to dělat pokud na to nemá nervy.
Já tuto zkušenost mám, o to víc to nepochopím. Je to stejné, jako kdybych ubližovala vlastním dětem.Tito lidé jsou často odkázáni pouze na pečující osoby v zařízení a mají jen takový život, jaký jim připravíme. Z obsahu článku je mi hodně smutno.
Jak víte, že ji nechali tolik hodin čekat? Proč dělat unáhlené závěry?
Podle článku nemocnice to čekání ale nepopírá, přečtěte si znovu jejich vyjádření.Jejich časové údaje se shodují s výpovědí matky - ráno první odběry,10:26 vyšetření a teprve 14h gynekologie. V osmém měsíci už jen takhle dlouho sedět je příšerné, navíc v respirátoru a s dušností? Hrozná představa.Jestli je tohle standardní chování k nemocné těhotné ženě, tak to už nevím, kam se vytratila lidskost. Té maminky a všech jejích blízkých je mi moc a moc líto.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Děkuji za velmi zajímavý článek. Gratuluji k objevení hrobu této nevšední osobnosti.