Volala jsem s maminkou, má na den 120 korun, poté co zaplatí inkaso. A to má důchod 17 000 Kč. Doplatky za léky, telefon, zuby, boty...Je to smutné. Hodně. Bydlí ve svém 1kk. Je samostatná, tak ať ještě zaplatí příspěvek do fondu oprav na úsporu za energie a zateplení, žádný zadarmo, to neexistuje, anavíc ještě daň z nemovitosti a služby. Jestli je jí zima, ať si vezme svetr, nebo ať prodá byt a jde do pečováku, když je takhle zazobaná a je jí 80 let, jak hlásá pětidemolice... někde se musí šetřit, a co ta uhlíková stopa po ní, ne?
Své děti jsem 17 let učila doma podle starých dobrých osnov z mého mládí. Uměli vše, co bylo potřeba a každých čtvrt roku měli komplexní konzultace a 2x za rok přezkoušení. Když jsem se vrátila ke vzdělávání v ČR před 3 lety, to jsem tedy koukala. V sedmé třídě neumí nic. Horký vzduch a toť vše. Nespočítají fyzikální příklad, neumí si vyhledat v knihovně informace, znají jen Wikipedii a you tube. Jsem ráda, že už mi je přes padesát. Vzdělanost mizí jak dým a díky digitální technologií a instantní metodické polévce, které říkáme RVP jsou mladí lidé blbí a blbější...bohužel.
V Čechách je drahé všechno, nejen máslo, autor článku nepochopil, že za drahotu surovin mohou drahé vstupy, jako elekřina, PHM a pracovní síla. Užitkovost krav je záležitost businessu s mlékem, kdy normální kráva dojí 3000 litrů za laktaci s přirozenou tučností 3,5 % a vydrží v chovu i víc jak 10 let, ale kráva z velkokapacitního koncentráku pana Bureše a dalších "velkochovatelů" dojí vlivem hormonů a přidaných chemikálií v krmivu 7000 až 8000 litrů řídké vody s tučností nižší než 2% a po pěti letech uhyne na vyčerpání. Smutné. Jako všechno tady.
Všude ve světě má stát kontrolu nad strategickou infrastrukturou a cenami klíčových komodit. Spekulanti a kšeftaři, kteří jen přeprodávají zdroje se ziskem jsou prostě škůdci, kteří roztáčejí inflaci. Nic víc. Nic míň. Prostě vyrábíš s podporou státu, tak také sám prodávej. A nic jiného. Je to normální ožebračování.
Nevím, jak dalece má autor článku zkušenost s podnikáním na venkově, ale měl by si to zkusit. Daně platí každý, i kdyby nic do státní kasy neodvedl, nakupuje zboží s 21% DPH, a to jde státu. Já bych u malých firem zavedla paušální daň jako u OSVČ. Jestliže má někdo s.r.o. o jednom člověku a manželce, je to stejné. V zemědělství se zase neobejde nikdo na venkově bez dotací. Šlo by to i jinak, ale dotační politika je fenomén celé EU a stejně tak přebujelá byrokracie.
Tento článek odpovídá tomu, co se dnes pumpuje do nás všech, že se máme líp, než jsme se kdy měli. Proč máme životní náklady 3x větší o tom se nikdo raději nezmiňuje. Kolik malých firem skončilo kvůli byrokracii a regulacím, to už tdké nikdo nezmiňuje. A milionáři jsme jen díky inflaci a neúměrným cenám bytů.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Měla jsem úspěšnou kariéru a vzdala jsem se jí kvůli rodině. Po porodu své první dcery jsem očekávala, že společnost nějak ocení, že jsem matkou, ale bohužel. Můj první rodičovský příspěvek byl 3500 Kč. Moje životní úroveň šla rapidně dolů. Nevím, proč by někdo plánoval rodičovství v zemi, která k tomu nevytváří podmínky.
1 odpověď