Trochu rozpor-v jedné větě je živí z důchodu a v druhé si musí platit zdravotní a sociální na důchod. Ani jedno nevidím jako problém,mají důchod (nemusi platit žádné odvody)a příspěvek jen pro potřeby dítěte je víc než dostačující. Nebo nejsou v důchodu, v tom případě je normální chodit do práce a dítě do školky či školy a opět příspěvek dostačující pro potřeby dítěte.
Mám dlouhodobou zkušenost s krajskou nemocnicí v Ústí nad Labem-dospělá oddělení jsou na přístup k pacientům hrozná, ale dětská klinika je výborná, vždy jsem mohla zůstat a spát na posteli. Když jsem musela s dcerou na infekční odd. bylo to peklo s personálem. V Motole taktéž výborný přístup. Všechno má ale své hranice,chápu jako rodič, že nikdo nechce opustit nemocné dítě, ale dožadovat se lůžka na JIP je že strany rodičů už nerozum.
Ať paní skočí hlavou proti zdi,možnáse jírozsvítí. Ano některé státy už tento nesmysl prosadili a jak to tam s dětmi vypadá jsem měla možnost vidět.....děs a hrůza, děti si dělají a říkají co se jim zachce. Neschvaluji násilí na nikom natož na dětech, ale spoustě dětem domluva nestačí. Mám dva bratry,jeden pochopil vše téměř na poprvé a poslouchal jak hodinky. Do druhého mohl kdokoliv cokoliv hučet, vysvětlovat a bylo to jak házet hrách na zeď. Bez pár facek by byl už nejspíš ve vězení. Ať mi někdo nekecá do výchovy mých děti, dýchal bych za ně, ale po hlavě si je skákat nenechám.
Ošetření je srovnání kostí a sádra na noze, ale léčba cukrovky už není ošetření. Předpokládá totiž pravidelné sledování pacientova stavu. Nebo problémy kardio. Já mám v srdci 2 stenty, které mně dělali ve FTN Krč v Praze.
Dostal by je bezdomovec či někdo jiný bez zaplaceného zdravotního pojištění?
Čistě teoreticky ano. Praxe už je jiná. Jakákoliv léčba vyžaduje spolupráci pacienta, zvláště u vámi zmíněné cukrovky je potřeba značná spolupráce a dodržovaní omezení od lékaře. Té tato skupina není velmi často schopna. Problém s léčbou, není tedy ve financování, ale v jejich přístupu. Pokud pacient nespolupracuje, může ho lékař vyřadit z péče.
Považuji se za člověka, který má alespoň základní znalost zákona 48/1997 Sb. Doporučila bych vám si ho přečíst než budete veřejně prezentovat článek o zdravotní péči.
Nalijeme si tedy čistého vína.......
Za poukaz v minimální hodnotě 250 korun mohou zájemci přispět chudým a lidem bez domova na ošetření u praktického lékaře.
Lidé bez domova sice mají veřejné pojištění, ale jelikož je nemají z čeho platit, narůstá jim dluh u pojišťovny.
-nárok na ošetření mají všichni občané ČR BEZ OHLEDU na případný dluh
Za pět až deset Ošetřenek můžeme nepojištěnému pacientovi udělat třeba odběry krve
-ze zákona jsou všichni občané ČR účastni na zdravotním pojištění tzn. všichni jsou pojištění
Příjem od pojišťoven podle Pekárkové tvoří asi třetinu nákladů ordinace pro chudé
Z výše uvedeného vyplývá, že ošetření všech občanů ČR je hrazeno zdravotní pojišťovnou a není možné, aby příjem od pojišťoven nepokryl náklady na provoz. Běžné ordinace lékařů jsou z plateb zdravotních pojišťoven vysoce ziskové.
Pokud tomu u této ordinace je jinak, doporučila bych omezit v první řadě mzdové náklady na manažery a koordinátory projektu, zkrátka lidi, kteří z přímím provozem nemají nic společného a jen parazitují na neziskových organizacích.
Český bezdomovec, který se nemusel dostat do bezvýchodné situace vlastní vinou, nemá právo na ošetření, protože nemá zaplacené zdravotní pojištění. Takový bezdomovec pravděpodobně nezatěžuje stát nějakými sociálními dávkami, ale přesto se k němu stát chová jinak než k jiným nepracujícím občanům. Všichni vědí, koho tím myslím.
Dlouhodobým žadatelům o sociální dávky snad zdravotní pojištění platí stát? Nebo se mýlím?
Samozřejmě, že má občan ČR nárok na ošetření, bez ohledu na to zda má na zdravotním pojištění dluh. To jen článek je napsaný účelově......
Ano zdravotní pojištění je ze zákona povinné, dluhy vymáhané, ale na poskytnutí péče to opravdu nemá vliv. Pokud si člověk požádá na pobočce zdravotní pojišťovny o průkaz dostane ho. Sice k tomu převezme nejspíš informací o svém případném dluhu, ale doklad o pojištění dostane a stejně tak se mu dostane zdravotní péče v běžném zdravotnictví.
Lidé bez domova a bez práce by měli být státními pojištěnci. Proč bychom je měli léčit z dobročinosti když máme na armádu zdarvotních sester co hodinu co hodinu točí kolem prezidenta ,který také neplatí daně jen aby se první dáma mohla vyhýbat péči o svého nemocného manžela , tedy si užívat všechny negativa (čas, zápach atd.) ,která péči o blízké přináší.
Samozřejmě, že mají nárok na ošetření z veřejného zdravotnictví, ale to by si nemohli nahrabat ty takzvané neziskovky........
To je hrozná snůška lží. V ČR je veřejné zdravotnictví a ošetření NENÍ omezeno případným dluhem. Pokud si vykazují péči na zdravotní pojišťovně, tato úhrada plně pokryje náklady lékaře. Copak běžného lékaře někdo dotuje??!! Pokud lidé bez domova potřebují ošetření mohou využít běžné zdravotnictví. To si zase někdo mastí kapsu,, neziskovkou''.
Chápu strach matky o dítě, ale je přeci nemyslitelné dozadovat se vstupu do prostoru sálů. Pokud dítě přivezla na urgentní zákrok a měla u toho ještě kapacitu si to natáčet zavání to účelovým vyvolání konfliktu. S paní Langovou jsem měla tu čest a v Indii by byla posvátná. Chce se jen zviditelnit, nejspíš vysycha účet jejího spolku. Chudáci jsou tu lékaři a to dítko nikdo jiný.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Někteří řidiči neumí couvat,tak jim to zakážeme.....To určitě vyřeší problém....