Jak vidět, snahy řešit tu jsou.
Osobně do určité míry nerozumím rozhodnutí ÚS, že nároky na bydlení se mohou uplatnit jen v některých lokalitách. Vždyť když na to nemám, tak nemůžu bydlet v Pařížské ulici nebo na Staromáku a čekat, že tohle luxusní bydlení mi zaplatí stát, ne? Jako chápu, že staří lidé, co tam prožili celý život a je pro ně těžké se stěhovat, těm by se mohlo omezeně pomoci, ale proč samoživitelé? Jako fakt tohle mi nepřijde v pořádku.
Samoživitelé proto, že jim často partner ani úřad nepovolí se odstěhovat s dítětem dál od druhého rodiče.
Pokaždé, když čtu články, vě kterých někdo někomu vypočítává příjem a nějak schválně zapomíná uvádět i výdej ( náklady na topení, vodu, odpad, zařízení ubytovny, fond oprav a rekonstrukcí, platy zaměstnanců,...) tak mi ty články přijdou jako manipulace s veřejným míněním. Lidi, nenechte s sebou manipulovat.
Podle redaktorů platí čtyřčlenná rodina za pokoj na ubytovně 25 640 Kč. Proč jim nikdo neporadí, že za tu cenu mohou mít více pokojů nebo si pronajmout celý byt? Proč je práce některých neziskovek málo efektivní a někdy téměř neviditelná?
Nebydlí jinde, protože jim nikdo nepronajme.
No u nás mám větší autoritu já (to ale neznamená, že houknu a poslechne), nejspíš je to tím, že manžel špatně snáší emocionální výjevy našeho potomka a radši ustoupí. A máme teď vlastně prohozené role - manžel se víc o kluka stará. Ale při vyzvedávání ze školy není v podstatě rozdíl - ať ho vyzvedávám já nebo manžel - vyvádí stejně....
Můj táta se taky chlubil, že mně zvládne líp. A bylo to tak. Takže na tom něco asi bude
Chcete mi říct, že skleněná vratná lahev je zpoplatnění? Zkuste si poposednout, někdy to pomáhá.
Skleněná láhev se znovu použije, tak se to asi vyplatí, než to tavit znovu. U PET jde jen o materiál, poměrně levný (1,18 € za kg). Tak pro PET je to finančně dost sporné. Píše se všude, že to budou platit nápojáři a z nevrácených záloh. Tj. zaplatí zákazník.
To je ještě větší šmírování osob než za komunismu. Začne to u učitelů, všech dětí a nakonec budou mít veškeré informace o všech obyvatelích. Kam se na ně hrabe STB ( teď se totiž nazývá registr). Doufám, že to někdo zarazí. Vždyť to není normální.
Riziko tam je, co je komu do toho, kam kdo chodil do školky, pokud to tedy není nejvyšší dosažené vzdělání. Mělo by se to po cca 10 letech mazat a uchovávat jen např. datum ukončení ZŠ, ukončení SŠ atd. Evidenci učitelů nechápu, mohou dělat i jiné práce atd.
Ale vy navrhujete, aby stát ty ceny na těch státních ubytovnách určoval, ne vypočítal.
Jak si potom vysvětlujete ten fakt, že za jeden pokoj se platí 12-15 000kč i v městských a sociálních ubytovnách a i v azylových domech pod státními dotacemi?
Ono to bude tak, že ty ceny budou fakt skutečné a tržní, že?
To co navrhujete vy je prosté zrušení socdávek na bydlení Ale kvůli tomu nemusíte ještě stavět drahé státní ubytovny. Tam ten člověk na nájem nebude mít stejně tak, jako v těch stávajích ubytovnách.
Anebo kde vezme na nájem jen z toho důvodu, že už nebydlí u "lichváře", ale v městské ubytovně, kde po něm chtějí to stejné?
Ale oni platí za pokoj 45 000, ne 15 000. Těch 15 000 je normální, nad to je to kombinace zneužití dávek a tíživé situace těch lidí.
Podle normy bydlet lze a opět do toho motáte nájemní bydlení, které je úplně jiný druh.
6000kč na osobu za bydlení je střízlivý odhad reálných nákladů. A nezapomínejte, že ubytovna má ještě jiné náklady, než nájemní byt. Hospodářku, vrátnou dole, fůra kulatých razítek každého půl roku, byrokracie, opravy společných prostor i náklady na vytápění a osvětlení společných prostor je jinde + zisk podnikatele.
Prostě se smiřte s tím, že ty náklady minimálně 6000kč na ubytovaného tam jsou. Nebo mi snad chcete tvrdit, že všechny městské ubytovny jsou nenažraní obchodníci s chudobou? Opravdu? Protože ty pod 6000kč taky málokdy jdou.
A mimochodem, pokud skutečné náklady v bytě jsou v pohodě pod 20 000kč sakum pikum na rodinu, tak jste právě odhalila tisíce skuhralů zde na diskuzích jako lháře, protože ti už tu tři roky kvílí, že bydlení ze dvou platů těžko utáhnou.
Myslím, že se soukromé ubytovny řídí výší dávek. Ze dvou nízkých platů v Praze/Brně se asi nájem + děti táhne těžko.
Nerozumím vám, tedy za jaký že nájem by bydleli v těch mnohamilionových bytech od státu?
Ale tohle je špatně: "Za ubytovnu platili 46 tisíc korun, protože platili částku za osobu a ne za pokoj.
Proboha, jak chce autor, nebo kdo to tvrdí, platit na ubytovně za pokoj? A teplo, elektřinu, vodné, stočné atd. by platil jak?
V pokoji bydlí pokaždé jiný počet lidí, proto je platba vypočítána na paušál za pokoj + na hlavu.
Jak jinak to chcete dělat?
Minibyty, do 30 m2 by nebyly za mnoho milionů. Prostě pokoj se soc. zařízením a minikuchyní. V tom může rodina se 2-3 dětmi bydlet. Nebo pro větší rodiny 1+1 do 40 m2. Pravidelná kontrola, že to nezničili. Pokud ani to zničí, tak asi už jen stavební buňka nebo nevím :-(
Dokud tu nebude tvrdá vymahatelnost práva, a možnost pro pronajímatele bytu vyhodit nájemníka, kdykoliv poruší dohodnuté podmínky, tak tyto lidi si do normálního bytu nikdo nepustí! Nikdy! Pochopte to už...
Je to tak. Ale také je třeba říci, že kdo nemá vlastní bydlení, je velmi omezen. Často si v nájmu nemůže ani dát obraz na zeď, musí strpět cizí starý špinavý nábytek, děti a zvířata jsou problém.
Především by se měl stát zaměřit také na majitele ubytoven.Chtít za jednu zavšivenou místnost 15000 je zcela nemorální. A to i když pominu rizika spojená s ubytováním některých lidí.Nájemné by se mělo trochu přiblížit realitě a i tak na tom budou majitelé vydělávat.
Problém je nevymahatelnost práva. Každý se bojí pronajmout byt s rizikem. Taky máme byt a bojíme se pronajmout cizím lidem.
Jo pokrok je to ze do sebe dostavame vic plastu jo. V lahvich byla limonada sirupy pily chudsi rodiny mozna. Dale coca cola, mineralky i mleko pokud nebylo v sačku. Co je pokrok ze nicime planetu plasty? Zamorene more ? Zvirata zamotana v plastech plne zaludky plastu.
Tak já už jsem stará, Coca-Cola nebyla. Pili jsme vodu z vodovodu. Neměli jsme auto, tak nikdo limonády z obchodu netahal. Minerálky jedině do kanystru
v lázních. Mléko jedině v sáčku, možná někde na vesnici bylo v lahvích. Já vodu ani limonády nekupuji ani dnes. Ale ten tlak na nákup stále nových věcí dnes je, kadibudku už by nikdo nechtěl. A jestli pomůže nosit pet do obchodu, pochybuji. Dnes tento materiál vyvážíme, tak asi něco vytřídíme v ČR i tak...
A z ceho jsme tu asi tak pili za komancu . Zizni jsme fakt netrpeli. To ke jen dnesni nenazranost a lenivost lidi. Kdo chce pit hodne piva koupi si soudek komu staci malo lahev. Tak vocogou
Pily se sirupy, vitacit, minerálky ve skle. Ale lidi chtějí pokrok, nechtějí jezdit 40 let starou škodovkou a chodit do kadibudky...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nájem za 25k je bohužel dnes běžná cena za byt včetně nákladů na energie a vodu. Takže rodina na ubytovně by platila cca stejně za důstojný byt a nikoli jen pokoj na ubytovně. Problém je, že tito lidé nemají na kauci a např zaplacení 2 nájmů předem, jak to požadují pronajímatelé. Stálo by za to vymyslet systém bezúročné půjčky, kdy by se ze sociálního zabezpečení zaplatily právě ty jednorázové náklady, po doložení, že na ně rodina nemá, a pak by to spláceli státu.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Prostě za pokoj bez příslušenství není možné platit jako za byt. Je to neslušné požadovat. Bydlet, aspoň v minimálním standardu (klidně mini garsonka i pro větší rodinu), by mělo být nějak možné. Když se zvednou státní příspěvky na cokoliv, každá služba zdraží na tuto výši. Tak asi snížit příspěvek na bydlení není tak špatný nápad.