Mám jiný nápad - zkuste to nejdřív na poslanecké sněmovně - dejte jim výběr ze dvou jídel, nic jiného
... Jedno bude kuřecí řízek s bramborovým salátem a druhý výběr bude třeba ten dietní salát a všechny ty ostatní bufety ať jsou zavřeny...zkuste to tak dělat třeba měsíc...co myslíte, kolik poslanců si dá dietu, a to mají určitě jídlo levnější než děti...kdo vyhraje - děti nebo poslanecká sněmovna???
Kupodivu u nás si dospělí dají salát nebo zeleninovou přílohu. Tato jídla jsou hned vyprodaná. Protože už musí dbát na složení jídla.
v hadrech se u nás doma nikdy nechodilo, ale domácí oblečení je prostě domácí, protože v něm vaříte, třeba i uklízíte chápu tu zástěru, ale také vím, že oblečení od vaření páchne tím co máte v hrncích, prostě pára vám i s tím odérem vnikne do šatů, žádná zástěra vám od toho smradu nepomůže
Musí být pohodlné, volné, aby při předklonu neruplo. Hlasuji pro starší kusy, co byly dřív na ven, z důvodu udržitelnosti, odpadu je i tak dost.
Článek je napsaný hezky, vtipně a může být inspirativní. Přesto bych zkusil malinko oponovat, či přinést jiný úhel pohledu. Spotřeba potravin, oblečení, spotřebního zboží, či vlastnictví aut je stále na vzestupu, společnost bohatne a s tim zvyšuje i svou spotřebu. Každý výrobek přitom obsahuje i kus přírodních zdrojů, a také následného odpadu, vše s vlivem na životní prostředí. Není vůbec špatné si tento aspekt také připustit, přemýšlet komplexněji, ne jen, zda jsem stále krásný, atraktivní, obklopen nádhernými a moderními předměty, které měním tak rychle, jak mi to mé finance dovolí. Představme si, že bychom se takto naučili uvažovat všichni, o kolik by řeky byly čistší, vzduch zdravější, příroda krásnější, je to pro nás vůbec ještě důležité ?
Musí to být vyvážené, aby fakt člověk nechodil jako hastroš, ale uvažuji podobně jako vy.
Napíši Vám naprosto to stejné co jsem psal paní Vosykové o kousek výše. Nezlobte se, ale je vidět, že jste jeden z těch lidí, kteří se raději řídí nějakými svými přiblblými pocitečky než fakty. A faktem je, že ješte před 100 lety byla dětská úmrtnost okolo 35-40%, tzn. že 3-4 děti z 10 se nedožily 5 let, kdyby jste si to třeba nedokázal spočítat. Dnes se pohybujeme okolo 2.5%. Vakcinace zcela prokazatelně dokázala vymítit kdysi smrtelné nemoci, které se díky hlupákům začínají opět vracet, a ročně zachraňuje desítky milionů lidských životů. A pokud si vytáhnete hlavu ze svého vlastního zadku, tak Vám možná dojde, že je tak o 99% větší pravděpodobnost, že Vaše dítě zemře na tetanus, než na očkování proti němu.
Před 100 lety nebyly antibiotika, to byl gamechanger. Také nové metody léčby.
Obrovská tragedie a je mi jich strašně líto. Ale jak píšete,copak je rozumné tak malé dítě očkivat v jednom dni dvěma vakcínami? Jak se s tím má to malé tělíčko poprat.Už jen hexa je vakcína proti šesti nemocem!😰
Očkuje lékař. Proč jim to nabízel? Proč to naočkoval? Matka má věřit lékaři, i když tady matka byla lékařka, ale asi nezkušená.
Odškodné sice život dítěti nevrátí, ale v tomto případě je ta souvislost s očkováním dost zřejmá a odškodné by mělo být vyplaceno.
Bohužel je tento případ vodou na mlýn hlupákům, kteří budou zase křičet, že očkování je fuj a hrůza. Přitom jde o velmi vzrácnou komplikaci. Strašnou, ale mimořádně vzácnou. Očkování zachraňuje miliony životů.
Ale určitě tu budou příběhy o tom, ja tetička, stýček, atd po očkování meli strašné následky. To antivaxeři umí skvěle.
Ono je to spíš asi v tom, že komu se toto stane v blizkém okolí, tak pak neočkuje. A tedy opravdu často jejich tetičce/strýčkovi/dítěti se něco stalo.
Nevim jak u techto ockovani, ale kdyz se nejvic probiral Covid, znam desitky lidi jen ze sveho okoli, kteri nahlasili vedlejsi ucinky po ockovani a do haje je poslal rovnou praktik… na nejakem zapsani vedlejsiho ucinku nerisla ani rec…
Tam to bylo vidět, očkovalo se hromadně a hodně lidí mělo ten den závažné stavy (hospitalizace na JIP), hodně starých lidí následně velké zhoršení (slabostí přestali chodit atd.)
Syndrom náhlého úmrtí kojence existuje a opravdu nelze ničím vysvětlit.
Mimoto fakt, že nějaká událost nastala po jiné, ještě neznamená, že první je příčinou druhé. Může se jednat o náhodu, koincidenci nebo dokonce ta, co vypadá jako důsledek, je příčinou (Lidi, co dlouho spí, jsou z toho prej nemocní. Ale nejsou nemocní a PROTO dlouho spí?). Někdy může mít jedna příčina různé následky. A někdy různé příčiny stejný následek.
To ano, ale ono to vlastně nelze nijak prokázat...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To se těžce mýlíte, už jen proto, že to vypadá jinak, než jak to vypadá doma, je důvod k tomu, aby ani neochutnaly. Prostě je nedonutíte ani otevřít pusu. Učím v MŠ, tak vím, o čem píšu!
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak asi to chvíli trvá, než ochutnají. Já jsem v jídelně jedla všechno a doma se vařila úplně jiná kuchyně. Moje děti to mají stejně. Myslím, že pokud je jídlo dobré, časem ho děti jíst budou. Pokud tedy doma nejí jen párek v rohlíku, McD, pizzu.