To je napsáno hezky od plic, lidé si musí uvědomit co je efektivní co je udržitelné a jak dlouho. Ropa a plyn dojdou během pár dekád, ale uhlí máme na stovky let, uhlí by tedy mělo hrát hlavní úlohu při přechodu na bezemisní zdroje energie. Při efektivním využití infrastruktury by bylo možné vyrábět jak plyn tak syntetická paliva z uhlí (z CO2 etanol a E85). Máme technologii, která z jediného komína větší uhelné elektrárny dokáže vyrobit víc syntetického paliva E85 než kolik se ho ČR zpotřebuje a navíc 8 krát laciněji než z ropy.
Dříve než dojde k takovému oteplení, aby to mělo zásadní dopad na klima dojde k vytěžení ropy a zemního plynu, ale naše civilizace je bohuže na těchto zdrojích energie naprosto závislá a do roku 2050 se nepodaří této závislosti zbavit. Zánik civilizace na planetě tedy nebude mít na svědomí klimatická krize, ale energetická krize. Vědci spočítali, že bez fosilních paliv budou potraviny jen pro 20% populace.
„Současné národní klimatické plány na míle zaostávají" - to zní jako naprostý nesmysl, pokud chce někdo měnit klima celé planety potřebuje na to terraformační technologii, minimálně neomezený zdroj čisté laciné energie. Aby to bylo možné, je třeba nejprve podpořit vývoj takovéto technologie, a po zainvestování rozšíření této technologie po celé planetě, bude teprve jasné jak dlouho to bude trvat, počítat je však třeba se stovkami let pro viditelný rozdíl.
Problém Green Dealu je ten, že ho nikdo nechce podpořit, ani lidé, ani místní politici a ani Evropští politici, a tak Euro-Hujerové vymýšlejí různá restriktivní opatření, které vedou jen k destrukci ekonomiky. Bez investic do inovativních energetických technologií, které naopak radikálně sníží ceny energií nelze nikdy cílů GD dosáhnout. Technologie minulého století jako fotovoltaika nebo větrníky, které fungují jen občas nemohou nahradit energie, které civilizace potřebuje permanentně.
Supermasivní černé díry rostou přez desítky až stovky cyklů vesmírů, rostou především exponenciální řadou slučováním galaxií, kdy v každém cyklu vesmíru dojde k jednomu až několika sloučení galaxií a supermasivních černých děr v jejich středu. A ta největší gigamasivní černá díra po překonání meze soudržnosti exploduje jako Velký Třesk a zahájí nový cyklus vesmíru.
Přesto, že mimozemské sondy opravdu kreslí kruhy v obylí, většinu jich však vytváří lidé, a tuhle zprávu vytvořili rozhodně lidé. Radiové vysílání tak malého výkonu daleko nedoletí, pokud je zpráva očekávána a přesně se zaměří lze použít megawatový laser, nejjistější na tak ohromnou vzdálenost jsou mezihvězdné sondy, známé ze záběrů jako TicTac.
Teraformace je na dlouho, jeden život na to nestačí. My ale máme anigravitační pohon, který může akcelerovat až na rychlost světla a díky delataci času tak můžem být kdekoli v galaxii za zhruba 2 roky času cestovatele se zrychlením a zpomalením 1G, tedy příjemnou gravitací jako na zemi. Stačí tedy jen vědět kam letět, kde je ta obyvatelná exoplaneta, a pak už stačí se zeptat - "tak kdo chce letět".
"Konečným výsledkem bylo, že lesy, rostliny a půda neabsorbovaly téměř žádný uhlík." kdyby neabsorbovaly lesy a rostliny uhlík, tak by už teď byly všechny uschlý, takže je potřeba se podívat na ten mechanismus ukládání do půdy pořádně, jestli to není jen dočasné. Kdybych měl bý sarkastický, tak bych řekl: "Jestli to nebude tím, že teplárny přechází na spalování biomasy, neboli dřeva."
Tohle je skvěle napsanej článek. Ze svobody nám zůstala už jen jedna, a to že můžeme svobodně emigrovat. Byrokracie, korupce, klientelismus a i ekoterorismus neumožňují svobodné inovativní podnikání, a tahle mravní devastace demotivuje i těch pár čestných, kteří tu zbyli. Lidé vůbec nechápou, že prosperita je založena na inovacích přinášejících vyšší efektivitu (ne na nesmyslech z EU), a že ve chvíli kdy to vzdají, dojde k úpadku.
"na strategické prioritě „vysokých přidaných hodnot“, „vědy, výzkumu a inovací“ a „vzdělanostní společnosti“ se shodne celé politické spektrum" - pro politiky jsou to jen líbivé fráze, bohužel ale dělají opak, většinová společnost nejen nepodporuje ale sabotuje jakékoli inovace, a bez inovací nemůže být ani žádná prosperita.
Haunebu byl dokončen až v roce 1946 na tajné základně pod Antarktickým ledem (New Swabia), kde začátkem roku 1947 potopil konvoj válečných lodí admirála Byrda. Die Glocke byl vyráběn v Praze a byl vyvíjen ve třech modifikacích, jako antigravitační pohon (testován v komplexu Riese) se zapojil do bojů pod názvem Foo Fighters, verze pro obohacování uranu běžely ve Štěchovicích, a poslední verze byla podkritická jaderná bomba se šesti úspěšnými testy (1943-44). Po haváriji Haunebu u Roswellu (1947) vývoj pokračuje v Oblasti51 dodnes.
Všichni máme nějaké špatné zkušenosti s EU a její agendou, ale musí nás to mrzet, protože to my jsme ti Evropané, nás se to bytostně týká. Přesto, že někteří vědí jak nastartovat prosperitu, nikdo neví jak bojovat byrokracií, korupcí a arogancí moci, lidí kteří se na tom, na všech úrovních podílejí.
Američani berou veci národní bezpečnosti opravdu vážně, a přesto že 300 lidí UFOs tajně kopírují v Oblasti51 už desítky let, problém ale je že díky utajení ani armáda neví, která jsou jejich, která jsou cizí a která jsou mimozemská. Teť už všichni vědí, že UFO je zkutečné, ale zájmy se různí, a některým utajování vyhovuje.
Jak někdo může psát takové nesmysly. Pokud se ceny fosilních paliv uměle zvyšují emisními povolenkami a ceny OZE uměle snižují masivními dotacemi, tak může dojít ke zdánlivému vyrovnání cen. Ten problém je ale jinde, OZE dodávají elektrickou energii jen občas, ale lidé chtějí mít elektřinu 24 hodin deně a nejvíc v zimě. Právě všehny ty důležité uhelné elektrárny kryjí všechny blacouty, kdy OZE není schopna dodávat tolik energie, kolik jí spotřebováváme.
Lidé přestali kupovat slkenice, kvuli neekologickému zálohování, kdy musíte vydat ohromné nmožství energie na neefektivní recyklaci přez obchody, a přešli na PET, po ekoteroristickém zásahu do fungující struktůry, lidé přestanou PET kupovat i recyklovat. Je vysoce pravděpodobné, že výrobci přejdou (stejně jako v Africe) na prodej nápojů v pytlíčcích, podle pravidel trhu. Lidé byli ochotni recyklovat do kontejnerů, teď ale tu důvěru ztratili.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ten bombastickej obrázek vypadá jako vygenerovanej od hodně zmatené AI. Nicméně tuhle pohádku o čisté fůzi zbožnuju, říkat ale plazmovému experimentu "reaktor", to se mi zdá trochu přehnané, ale jako reklama to má švih, nemusí to fungovat, stačí když to dobře vypadá, a nadšenci do sci-fi si přijdou na své.