Bohužel není jasné, kdo jsou ti odborní poradci a jakým cílům slouží. Pokud je cílem, co nejrychlejší snížení emisí CO2, potom by měli podporovat takové technologie, které tuto podmínku splňují a zároveň zajistí co možná plynulou transformaci elektroenergetiky jednotlivých států. Mezi takové technologie jádro bezesporu patří. Ideologická předpojatost je projevem neúcty k občanům a zpochybňuje kvality odborníků, o něž se opírá rozhodování o této problematice. Co si potom mám myslet o státech, které se zbavují bezuhlíkové technologie (jádra) před vyčerpáním životnosti a nahrazují tyto zdroje fosilními technologiemi? Podle mne se jedná o čisté pokrytectví a hazard s důvěrou lidí, zejména občanů členských států EU, ve schopnost posuzovat skutečnost na základě vědeckých faktů. Co se týče podmínky uložení vyhořelého jaderného paliva, začíná být zřejmé, že se tento problém bude muset řešit přepracováním včetně využití izotopů uranu i transuranů s tím, že se bude ukládat pouze malá část radioaktivních izotopů na omezený, relativně krátký čas (řádově několik málo staletí).
Nabízím ještě jeden pohled prostého občana na celou záležitost. Nejsem však politolog ani komentátor. Pan prezident Zeman je prezidentem zvoleným občany a ne prezidentem zvoleným Parlamentem ČR. Již při změně způsobu volby prezidenta republiky upozorňovali někteří právníci, že by bylo žádoucí lépe vymezit pravomoci prezidenta, což se však nestalo. Nicméně pan prezident Zeman si je vědom změněné situace a snaží se beze zbytku využít jemu svěřených pravomocí, což mu nic nezakazuje. Při jmenování vlády využil jak svého mandátu z přímé volby prezidenta republiky, tak zkušeností politika, které získal jako předseda Poslanecké sněmovny i vlády ČR. To mu umožnilo jasně formulovat svoje výhrady k nominovanému ministru zahraničí Bc.Lipavskému, na což měl samozřejmě právo. Až budoucí chování a jednání ministra zahraničí ukáže, jestli měl pan prezident pravdu, nebo se mýlil. P.S.1)Přečetl jsem si bakalářskou práci i oba posudky (vedoucího práce i oponenta). Je otázkou, jestli Bc.Lipavský za uplynulých 11 let prohloubil svoje znalosti a analytické myšlení nebo jestli bude pouze klouzat po povrchu dění a přizpůsobovat se tlakům okolí. 2) Při sledování tiskové konference P.Fialy po jednání s panem prezidentem jsem si všiml toho, že P.Fiala byl nějak zaražený. Pravděpodobně si při otevřeném rozhovoru s panem prezidentem (o jeho obsahu se mohu pouze dohadovat, ale předpokládám, že v něm byly jasně formulovány výhrady pana prezidenta) jako zkušený politolog a VŠ pedagog uvědomil, že Bc.Lipavský může být velmi slabým členem vlády, který může napáchat hodně škod. Vyčkáme tedy dnů příštích.
Ještě poznámka reaktorového fyzika: Skutečnost, že dochází k nárůstu neutronového toku detekovaného vnějšími detektory, lze vysvětlit přeskupováním uranu, plutonia a případných dalších transuranů včetně uhlíku (=moderátoru, pokud tam nějaký je) v tavenině. Pokud se voda dostane do kontaktu s taveninou, měla by se poměrně rychle odpařit. Nicméně, voda by se také mohla dostat do prostoru mezi taveninou (bez přímého dotyku s ní) a detektory. V tom případě by fungovala jako moderátor vylétávajících neutronů a tím by se mohla zvyšovat pravděpodobnost jejich detekce. K přesnějšímu porozumění situaci by však bylo třeba více údajů o stavu a množství taveniny, rozměrech místnosti a o typu a rozmístění neutronových detektorů a popř. i nějaké další informace. Jinak to lze považovat za další výkřik do tmy.
Pan Filip mluvil o mediokracii. Myslím, že o tu se u nás již dlouho nejedná. Vhodnějším slovem je mediokratura = diktatura médií, která je pro demokratický vývoj naší republiky stejně nebezpečná jako jakákoliv diktatura, protože nepřipouští jiné názory. Od samého počátku "vrbětické kauzy" však mám obavu z něčeho ještě horšího, a sice, že došlo k propojení některých příslušníků (?) tajných služeb nejen s médii, ale i s některými politickými stranami ve snaze změnit výsledky posledních parlamentních voleb. Pokud je má obava správná, potom se jedná o přímé ohrožení demokratického vývoje v našem státě, což jsem si i přes bujnou fantazii nepřipouštěl. V takovém případě by byla narušena důvěra v demokratické instituce s dalekosáhlými důsledky. Je tedy nezbytné, aby všichni, kteří se podílejí na řízení našeho státu, konali v souladu se svými povinnostmi a pravomocemi s cílem zachovat demokratické zřízení. Pokud se prokáže propojení některých příslušníků tajných služeb s politickými stranami a/nebo s médii, měli by odejít ze svých postů a čelit trestnímu stíhání podle kvalifikace jejich jednání. Obávám se, že by mohlo jít nejen o dvojí agenty propojené s tajnými službami jiných států (a nemusí se jednat pouze o ruské tajné služby), ale i o vlastizrádné jednání nemluvě o nečestném jednání, kterým by porušili služební přísahu nebo slib. S napětím tedy budu očekávat další vývoj, protože podle mne čelíme nejvážnějšímu ohrožení demokratického vývoje v ČR od listopadu 1989.
Titulek článku je zavádějící. V práci i při nákupech se setkávám s lidmi, kteří ve velké většině správně dodržují nastavená pravidla. Je to možná tím, že se pohybuji mimo velké aglomerace a velká obchodní centra. Příčin současného stavu je jistě více, za nejdůležitější však považuji:
Nyní nezbývá nic jiného než v klidu realizovat plánované očkování a vydržet přijatá opatření.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Použitím tohoto příměru britští poslanci pouze ukázali, že nerozumí současné situaci. Podle mne je v roli Československa z r.1938 nyní právě Rusko, které čelí podobné propagandě jako ČR r.1938. Síly, které zneužívají složitou situaci na Ukrajině k eskalaci napětí, a k nim bohužel patří NATO včetně naší republiky, pouze prosazují vojenskou doktrínu zejména USA založenou na nenávisti vůči Rusku a snaze ovládnout jeho území včetně přírodních zdrojů. S podobnou nenávistí k Rusku vystupují i další státy, které se snaží odvrátit pozornost od svých vlastních vnitřních problémů a snaží se pod záštitou silné aliance získat určité výhody. Je zřejmé, že k tomu slouží překrucování skutečnosti jak různými tzv.politology a komentátory, kteří vydávají různé domněnky za skutečnost. Věřím však, že i v tomto případě se ukáže, že na lžích nelze stavět mezinárodní vztahy.
5 odpovědí