Pokud jste jako žáci nechápali, proč středověký Evropan věřil v boží tresty a muka pekelná, stačí si pročítat obdobné texty, jako je tento článek. Co fungovalo před staletími, funguje i nyní. A také, jako tenkrát, se zaštiťuje nezpochybnitelnými autoritami, na rozdíl od té doby dnes nazývanými vědecké.
Když tak čtu, zdejší Mnichovanny (dnes se jim říká chcimíři) nebo nestydaté rusofily, jako bych o 40 let omládl a seděl na školení pro nestraníky. (Na VÚML jsem naštěstí nemusel). Je to síla, jak dlouho taková dávná masáž vydrží někomu pod kůží. Ale možná někteří Němci také uvažují podle směrnic NSDAP. V tomto směru si ruská nacistická a německá nacistická propaganda nemají co vyčítat
Všem rozlobeným spravedlivým ke zvážení:
Lidu se předhodí (možná) polopravdy o jinak schopném podnikateli na ředitelském místě státní organizace. Rozlobený lid se spravedlivě zlobí na ministra, vládu a "celý ten zvrácený systém". No a skuteční mafiáni vesele kradou dál, neschopní ředitelé zadlužují státní organizace a čerpají státní dotace.
Sám jsem byl cílem podobné (mnohem menší) štvavé kampaně, které jsou ve zdravotnictví oblíbeným sportem. Přál bych každému "spravedlivě rozhořčenému" pisateli, aby si vyzkoušel sám obranu proti takové kampani. Třeba by již tak jednoznačný názor nezastával.
Za komunistů bylo líp: Měl jsem dvě malé děti, manželku na mateřské, půdní byt 12m2, 1200Kčs hrubého a život před sebou. Už tenkrát mi na vsi jeden dobrák vysvětlil: "Za takové peníze bych se do práce nešel ani vyspat". A když jsme si chtěli udělat levné jídlo, třeba nudle s mákem, museli jsme si koupit cedník a sehnat mletý mák.
Ale jako mnoho nostalgiků jsem byl tehdy mladý a život před sebou. Dnes nemám důchod, abych každoročně jezdil k moři, ale hlady neumíráme a děti nás podporují. Naučili jsme je žít skromně, práci mají, stále se vzdělávají, radují se ze života a své děti vedou k práci i vzdělání.
Tehdy nebyly ÚŘADY PRÁCE, ale kdo neměl v občance razítko zaměstnavatele, byl PŘÍŽIVNÍK. A s ním jednala VB nebo sociálka odebírala děti.
No to se tu sešlo znalců historie. Zvláště těch rusofilů, co uvažují úplně stejně jako Henleinovci koncem třicátých let. Když už se podařilo vyhnat německy mluvící československé občany v roce 1945, ať byli nacisty nebo ne, škoda, že se to nepodařilo v roce 1990 obdobně se členy KSČ, ať byli agenty Ruska nebo jen kývali na jejich nadvládu.
"Fašismus je označením typu politické ideologie, jejímiž typickými rysy jsou zejména autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, sociální darwinismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu."
Popřemýšlejte, na který současný euroasijský stát tato definice sedí. Ale musíte nejprve zapomenout, že se to slovo používá jako nadávka těmi, kdo o jeho obsahu nemají ani páru.
Nadpis článku a následující úvodní věta "Vlastní bydlení, nebo pronájem?" budí dojem, že se vše týká investičního rozhodování, zda si pořídit hypotéku na vlastní bydlení nebo pro PROnájem. Tedy pro PRONAJÍMÁNÍ tohoto bytu jako formy investování. Z následujícího však vyplývá, že si autor plete, bohužel jako mnoho dalších, pojmy NÁJEM a PRONÁJEM. Asi jako NÁKUP a PRODEJ, Pokud je k dispozici následující text, dá se autorův omyl pochopit, pokud ale něco takového chybí, je takový nešvar na úkor pochopení sdělení, Proto prosím všechny, aby se tomu rozšířenému zlozvyku důsledně vyhýbali.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Když tak čtu zdejší komentáře, jako bych se vrátil do svého mládí, kdy byly noviny plné Strýčků Samů, sedících na pytlech plných dolarů, Američanech, kteří bijí černochy a usměvavých žen v šátku-družstevnicích, bránících mír. Ale co už nepamatuje nikdo ze současníků, co nás ale učili ve škole, bylo heslo, které prý znělo v této zemi před poslední světovou válkou, kdy také nikdo nechtěl věřit, že by se ta První světová mohla ještě někdy opakovat:
„U Madridu se bojuje za Prahu“
Také tehdy se věřilo, že když „se do toho nebudeme míchat, tak to (nějak) dobře dopadne“. Nedopadlo! Ani v tom minulém století. Zlo je třeba porazit, dokud je čas. A na tom žádní chcimírové nikdy nic nezměnili tenkrát ani dnes.
1 odpověď