Jo a ještě potřebujeme od EU přikázat kolik WC papíru můžeme použít, kolik vzduchu můžeme měsíčně dýchat, kolikrát si můžeme prdnout, krknout. Kolikrát se můžeme do měsíce vykoupat a kolik šamponu a mýdla můžeme spotřebovat, kolikrát můžeme vykonat malou a kolikrát velkou potřebu atd. atd ................
Není ta podoba čistě náhodná?
V září 1935 byly v Norimberku schváleny zákony, které vylučovaly židovské občany více než dříve: například vztahy a manželství mezi „Židy“ a „Árijci“ byly zakázány nebo Židé již nesměli zastávat veřejné funkce.
Od roku 1938 se situace Židů v Německu dramaticky zhoršila. V noci z 9. na 10. listopadu 1938 byly v celé zemi zničeny židovské bohoslužby (synagogy). Národní socialisté zdevastovali obchody a byty. 91 mrtvých, 267 zničených kostelů a komunitních center a 7 500 zdevastovaných obchodů – to byl „oficiální“ výsledek Reichspogromnacht. Událost sledovalo velké množství diváků. Tisíce židovských mužů byly poté zatčeny. Byli provedeni městy a odvezeni do koncentračních táborů.
V roce 1938 došlo k dalším opatřením proti Židům: Židé například museli informovat stát o veškerém svém majetku. Byly vydány profesní zákazy pro židovské zástupce a obchodníky, právníky a lékaře. Židé již nesměli vlastnit auto a museli se vzdát řidičských průkazů. Bylo jim zakázáno navštěvovat knihovny, kina, divadla a muzea.
„Vyhláška o vyřazení Židů z německého hospodářského života“ stanovila, že všechny podniky vlastněné Židy byly nuceny od ledna 1939 zavřít. Židé také ztratili veškeré nároky na důchody a pojištění. Se začátkem druhé světové války 1. září 1939 byly zákazy opět zpřísněny: Židé už například večer nesměli ven. Od roku 1941 museli žlutou hvězdu viditelně nosit na oděvu a už nesměli používat veřejnou dopravu. V říjnu 1941 bylo Židům zakázáno opustit Německo a začaly masové deportace. Židé dostávali žádosti o „evakuaci“ na shromaždištích.
Dobře MUSK díky moc. Koupil jsem ETC za 15,60/1 USD Prodával za 170/1 USD. A teď díky pádu nakoupil za 70/1 USD a teď je už na 106/1 USD. Já si tedy nestěžuji. A pro nějaký Bezděky - NE NEJSEM ZLOČINEC. Akorát nejsem blbej nevím proč bych neměl nechat moje přebytečné peníze pracovat, když jen na ETC mi udělali průměrný zisk 367,07%. To u žádné banky nedostanu za život. Odkaz
Já nevím snažím se to mým selským rozumem pochopit. Říkají že je to mnohem nakažlivější než chřipka. Říkají že je to mnohem smrtelnější jak chřipka. Co ale můj sedlácký mozek nechápe je to, že když byli v minulosti chřipkové epidemie vždy to bylo vidět v zaměstnání, mezi známými, ve škole, školce, v obchodech do kterých chodíme denně. Nevím ale za celý ten rok, kdy nás tak strašně nakažlivá nemoc otrauvje jsem nezažil jedinného člověka s touto nemocí. Takže opravdu nevím co si mám myslet.
No nevim sice co ma spolecneho se scitanim lidu - velikost meho bytu, pocet mistnosti, adresa zamestnavatele, zpusob jakym se dostavam do prace atd. atd. Jsou tyto polozky volitelne nebo povinne? Protoze pokud jsou povinne tak na ne z vysoka ka... Nemam jediny duvod davat tyto soukrome udaje statu aby je mohl jakymkoliv zpusobem k buhvi cemu zneuzit.
No nevim sice co ma spolecneho se scitanim lidu - velikost meho bytu, pocet mistnosti, adresa zamestnavatele, zpusob jakym se dostavam do prace atd. atd. Jsou tyto polozky volitelne nebo povinne? Protoze pokud jsou povinne na na ne z vysoka ka... Nemam jediny duvod davat tyto soukrome udaje statu aby je mohl jakymkoliv zpusobem k buhvi cemu zneuzit.
Projevuje se sníženou kvalitou sociální interakce, dodržováním zaběhnutých rituálů v chování, omezenou nebo netypickou mimikou a gestikulací, stereotypními zájmy, problémy s porozuměním ironie, humoru a metafor. Časté jsou také specifické abnormality v oblasti exekutivních funkcí a smyslového vnímání. Děti s Aspergerovým syndromem mají nevyrovnaný vývojový profil. Jejich intelekt je normální, jejich sociální a emoční dovednosti však vždy výrazně zaostávají za jejich kognitivním vývojem. Pro děti a někdy i dospělé s Aspergerovým syndromem je náročné rozlišit, které chování je sociálně přijatelné a které nikoliv. Nerozumějí významu zdvořilých gest (narozeninové přání a podobně), uniká jim smysl společenských formalit. Je pro ně náročné přiměřeně přijmout nebo vyjádřit kompliment, kritiku nebo gratulaci. Chybí jim flexibilita a přizpůsobivost, těžce nesou změny, zejména neplánované. Bývají perfekcionističtí, často odmítají novou aktivitu, protože si nejsou jisti, jestli ji dokonale zvládnou. Jsou extrémně kritičtí k vlastním nedostatkům i chybám ostatních.
Je škoda každého života, který vyhasne zbytečně. Na druhou stranu, kolik lidí umírá v dopravních prostředcích dnes a denně - budou zakázany (pro naši ochranu dopravní prostředky?). Kolik lidí denně umírá na rakovinu, chřipku, HIV - kde je mediální kampaň umírajících lidí po chemoterapiích?? Nepopírám nemoc jako takovou a vím že je zákeřná - tak jako jiné. Je zajímavé jak utichly zprávy o masách migrantů proudících do evropy a člověk je BOMBARDOVÁN COVIDEM. Jak se lidstvu ve jménu ZDRAVÍ pomalu ale jistě odebírají svobody. Něco podobného jsme tu už měli (1945, 1968).
Před COVIDem se lidé bouřili proti EU a přistěhovalcům. A najednou jak mávnutím kouzelného prouttku jsou veškerá média plná zastrašování lidí. Nedejbože mít jiný názor tedy jiný než je mainstream.
Raději všechny naženou do domů omezí sociální kontakty a chrlí děs a hrůzu. Viděl jsem umírat lidi na rakovinu - ne nejsou to 4 dni v bolestech, jsou to měsíce někdy i roky??
Připadá mi to jako PROPAGANDA BLM. Je tu jen COVID a ostaní se prostě nehodí do krámu???
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je jistě správné poukazovat na zátěž, kterou umělá inteligence představuje pro životní prostředí. Většina výpočetních center, kde se trénují modely AI, skutečně spotřebovává obrovské množství elektrické energie. Nicméně, pokud má být tato debata objektivní, nesmíme zapomínat na srovnání s jinými sektory, které jsou zodpovědné za mnohem vyšší spotřebu energie – a jedním z nejvýraznějších příkladů jsou elektromobily.
Zatímco umělá inteligence slouží ve vědě, zdravotnictví, automatizaci a mnoha dalších oblastech, které zlepšují kvalitu života, elektromobily se masivně prosazují často bez ohledu na jejich skutečný ekologický dopad. Výroba baterií pro elektromobily je extrémně energeticky náročná, zahrnuje těžbu vzácných kovů (například lithia a kobaltu) a generuje značné množství emisí ještě předtím, než auto vůbec sjede z výrobní linky. Navíc elektrická energie, kterou elektromobily "tankují," často pochází z fosilních paliv, protože obnovitelné zdroje zatím nejsou schopny pokrýt veškerou poptávku.
Je paradoxní, že jsme v souvislosti s elektromobily "nuceni" k přechodu na alternativní pohon s argumentem ekologické udržitelnosti, a přitom se zavírají oči před tím, jak obrovský je jejich skutečný ekologický otisk. Zároveň se demonizuje AI, která sice spotřebovává energii, ale přináší reálné benefity v boji proti změně klimatu, optimalizaci výroby energie či predikci přírodních katastrof.
Pokud tedy diskutujeme o náročnosti AI na elektrickou energii, měli bychom mít stejný metr i na ostatní technologie, včetně elektromobilů. Jinak jde spíše o populismus než o racionální debatu