Já nevím jak to vnímají ostatní, ale mám pocit, že čínské invazi na Taiwan se nevyhnou. Myslím, že si mnoho lidí dokáže představit, co způsobí nedostatek mikročipů na západě a jak by na to mohla reagoval čínská a potažmo západní ekonomika. Moc růžově to nevidím, neboť každé cvičení, co Čína poblíž Taiwanu provedla, je dost finančně náročné a nemyslím si, že to dělají pro nic za nic. Nechme se překvapit, jak to celé dopadne.
Stále dokola v diskuzích a všude okolo slyším, jak cenu nemovitosti ovlivňuje pouze nedostatek bytů, jak je pomalá výstavba apod. Ale pojem nabídka/poptávka má i další háček. I když bude bytu nedostatek, cena nemovitosti může klesat. V jednoduchosti jde o to, že většina lidí na bydlení nemá a proto si vezmou hypotéku. Co ale, až přijde další ekonomická/finanční krize a lidé nebudou mít na splátku hypotéky? Není to reakce na článek, jen kdyby někoho zajímalo. Věci, které si lidé pořizují na dluh, má svého kostlivce ve skříni a je třeba se na to koukat z více pohledů. A možnosti, proč cena nemovitosti MŮŽE jít NĚKDY dolů, je více. Pěkný den
Nejlepší je, že všechny děti hned odpoví, že tomu nikdo nerozumí 😄. A pritom je to tak jednoduché. A to jim člověk jen chce vysvětlit, že jde čistě o spekulaci, bublinu, co jednou praskne a bůh ví, zda se někdy opět podívá na své ATH. Takových bublin jiz v minulosti bylo mnoho - napr. Tulipánové cibulky. Rozumný investor do těchto hraček nikdy nedá více jak 5% z celkových investic - a to už musí být opravdový nadšenec.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dojde k narušení obchodního řetězce...výsledkem MUSÍ být dražší pohonné hmoty. Tam kde vezme jeden, druhému se sníží nabídka, a momentální stav je/byl ekonomicky nejefektivnější. Jednoduché pravidlo. Ano, bude se brát možná odjinud, ale to neznamená, že nedojde k ovlivnění nabídky a poptávky jinde, prostě...někde budou ty pohonné hmoty z Ruska chybět (možná dočasně?). No, možná nebudou, ony se možná jen vrátí přes jiný stát. Zkuste si představit, že opravdu dojde k tomu, že již nikdo ruskou ropu nekoupí. Na trhu bude menší nabídka ropy a tím pádem musí růst její cena. Pokud ji začne ve větším množství kupovat například Čína, ideálně v množství, v jakém ji berou nyní západní státy, cena zůstane stejná. No, a z toho plyne, že buď Rusko neprodá ropu nikomu a tím pádem bude mít menší peníz za ropu (a cena ropy nám všem vzroste), nebo prodá jinde a cena ropy zůstane. Jen nevím, čeho tím chceme docílit.