a to je ten duvod sypnout 230mld Kc do americký ekonomiky? nejak mi stale unika to racio zatim: vzdyt tsm spekulujeme 2x jednou na kurz, podruhe na pohyb akcii. a jedine oduvodneni tedy zbyva, ze cnb se rozhodla podporit americkou ekonomiku
Ano, říká se tomu diverzifikace. Ale poměry mezi jednotlivými aktivity jsem neviděl, tudíž nemohu soudit.
Takže centralni banka nemůže využít peníze na rozvoj tohohle státu stylem zainvestování do infrastruktury, ale krmit americké firmy a zvedat cenu jejich akcií možné je 😅. Ja myslel, že centrální banky necpou devizové rezervy do akcií 😅 může mi to někdo stručně vysvětlit? Díky
Infrastruktura vám moc nevynese, pro banku to jako investice příliš není, spíše by mohla zainvestoval do českých společností, což však také dělá. A centrální banka je (rozumějte měla by být) nezávislá vůči státu. A samozřejmě diverzifikuje, a tudíž ty americké akcie.
K nákupu zlata v dnešní době bych měl pár postřehů. Dneska nakupovat zlato je pěkná hloupost, když je jeho cena strašně vysoká. Při nějakém budoucím prodej každý menší investor prodělá. Cena zlata stopla hlavně proto, že několik bank se zbláznilo a za obrovské peníze zlato nakupuje. Tím táhne cenu stále nahoru. Až banky a jiní velcí investoři skončí s nákupy, tak cena zlata začne rychle padat a prodělek je tu hned. Také výkyvy v ceně zlata a jiných komodit tu již byly mnohokrát. Nakupovat se má když cena klesá a ne nakupovat když cena stoupá. To je to nejhorší co může menší investor udělat. Proto být investorem není tak jednoduché, hlavně z tohoto důvodu. Nesmí být panikář. Potom raději ať nikam neinvestuje.
Souhlasím a nesouhlasím. Ono to není úplně tak jednoduché. Ale ano, všude se říká, nenakupovat, když je něco drahé a co rychle roste. Ale co my víme, kam až může cena zlata vystoupat. Ono se stačí podívat, jak celý západ propaguje důležitost investic do akcií. Proč? Protože to je důležité pro západní ekonomiku. Akcie mají historický mnohem vyšší růst v porovnání se zlatem? A navíc mají dividendy 😁. No, začneme to počítat od ukončení zlatého standardu, prosím. Až tehdy se cena zlata "uvolnila". Mimochodem, za posledních 20 let má dokonce zlato vyšší výnos než S&P 500, a to u se započítáním dividend a to reálnou, tedy po započtení inflace. Ale každý finanční poradce opakuje to stejné dokola, jako opičky. Proč to rikam? Věc je jednoduchá, u investic je třeba, aby si každý udělal obrázek a hlavně pochopil, jak ekonomika funguje. Bez tohoto nemáme možnost vědět, co kam poroste, pouze opakujeme opakované. Banky se nezblaznily, hodně v tom hraje roli Basilej III, kdy mají banky od roku 2025 povinnost drzet větší podíl svých rezerv v bezrizikových aktivech, kam nové přidali právě i zlato.
Pro zajímavost přikládám pár čísel za posledních 25 let.
Zlato: Nominální výnos byl 830 % (9,8 % ročně), po očištění o inflaci činil reálný výnos 7,4 % ročně.
S&P 500 bez dividend: Nominální výnos byl 196 % (4,5 % ročně), po započtení inflace reálný růst činil 2,1 % ročně.
S&P 500 s dividendami: Nominální výnos byl 400 % (6,8 % ročně), po inflaci reálný růst dosahoval 4,3 % ročně.
Tak si vezměte kolik stál zlatý prsten během 2 světové války? Jeden chleba.
Pořád věřím tomu, že i v "chaosu" bude třeba něčím platit, a zlato vidím jako jeden z možných prostředků. Dále, penzijko, akcie apod. asi nemusíme řešit, ani papírové peníze. Ale pořád je lepší mít něco, na co je relativní spoleh. V dnešní době zvláště. S vašim nastavením bychom totiž nedělali vůbec nic, protože je nám to vlastně k ničemu. Ono i ten chleba je lepší než nic.
A k čemu vám bude penzijko, když inflace měnu neustále znehodnocuje?
Před rokem jste mohl koupit unci zlata za cca 36.000Kč. Dnes je to za téměř dvojnásobek. Zatímco peníze jsou neustále devalvovány inflací, zlato a stříbro si svou hodnotu uchovávají už několik tosíc let a jen tak se to nezmění. Peníze můžete vytisknout, ale zlato a stříbro nevyrobíte. To můžete pouze vytěžit a jeho zásoby v dosažiteklných hloubkách zemské kůry se tenčí.
Nebojte, to byla ironie ☺️
A 90% jako že jo? Tak to bych chtěl vidět. Faktem je, že dneska chce každý po dokončení školy 50.000,. Kč měsíčně!!! A to nic neumí a nemá praxi. Šílený 👺
Hádám že vy vysokou školu nemáte 😅. Ale k věci, mně by stačilo alespoň 35 v čistým, naštěstí mám i další příjem díky svému koníčk, který mě naplňuje. PS: jsem vysokoškolák, a myslím že umím více, než většina s vysokou školou života 😅
Já nevím jak to vnímají ostatní, ale mám pocit, že čínské invazi na Taiwan se nevyhnou. Myslím, že si mnoho lidí dokáže představit, co způsobí nedostatek mikročipů na západě a jak by na to mohla reagoval čínská a potažmo západní ekonomika. Moc růžově to nevidím, neboť každé cvičení, co Čína poblíž Taiwanu provedla, je dost finančně náročné a nemyslím si, že to dělají pro nic za nic. Nechme se překvapit, jak to celé dopadne.
Zkamenění, neboli petrifikace je proces při kterém dochází k nahrazení
původního fosilního materiálu oxidem křemičitým (kamenem) a to u
nálezů starých desítky miliónů let, například dinosaurů. U takto mladých
nálezů mastodontů (desítky tisíc let) jde o obyčejné kosti utopených v sedimentu,
kdy se s těmito kly například mamutů běžně obchoduje jako se slonovinou.
Proto psát o zkamenělinách je nesmysl.
Souhlasím. Avšak, pokud bychom to brali do detailů, i tyto kosti již prošly částečnou mineralizací (kostní hmota se postupně přeměňuje na jiný materiál, a to i u takto "mladých" kostí). Ve vlhčím prostředí dochází k mineralizaci rychleji. I přesto souhlasím s tím, že termín zkamenělé kosti mastodontů zní dost prazvláštně. Ještě doplním, že ne vždy je výstupem fosilizace křemen a ne vždy až po takovéto dlouhé době.
Samozřejmě, že ceny nemovitostí mohou i klesat, ale mnohem pravděpodobnější je scénář, že budou růst.
Samozřejmě je to věc názoru. Můj názor je, že nikdo nemáme křišťálovou kouli a trhy zdá se mohou svůj trend bleskově změnit, neboť je tam tolik proměnných, že není možné určit, zda trh poroste nebo ne.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Taková individua tu nepotřebujeme.