IQ nelze navýšit. Je to vrozený potenciál. Vzděláváním a mentální aktivitou lze tento potenciál vytěžit na nejvyšší možnou míru. Pokud někdo s IQ hodnoty 140 bude svůj potenciál využívat na 70%, bude na tom hůře než někdo s IQ hodnotou 100, který onen potenciál využívá naplno.
Tedy vlastně částečně máte pravdu, akorát učením a využíváním mozku nezměníme své IQ, ale schopnost ho využít.
Jasný, nenapsal jsem to jednoznačně. Zcela souhlasím 👍
A tady je přesně vidět, jak je špatně nastaven volební zákon. Kdyby tito "pomalejší" občané, kteří neprokážou alespoň dobré všeobecné znalosti, nemohli volit, tak SPD, Přísaha, KSČM..uz nejsou a ANO by mělo 5%. Spoléhají jen na nesplnitelné řeči politiků a jsou lehce ovlivnitelní. Vlastně vůbec nerozumí ničemu.
Stále dokola, dle mého názoru i vysoce inteligentní lidé dokáží volit ANO a to z jediného důvodu (i když neříkám, že všichni). Na důchody prostě nebude, a pokud ano, bude to tak na deku pod most. Ekonomika samostatná kapitola. Proč nevyužit populismu ve svůj nynější prospěch pro to, abychom se získanými zdroji naložili podle svých vlastních zájmů (v náš prospěch a nespoléhat se na stát). Ale to už je třeba umět uvažovat i za delší horizont než po další výplatu.
Za to můžou ty interneti. Nemusíte nic vše se dá dohledat. Povinná četba ve škole zbytečná. Najdou si obsah a mají čtenářský deník hotový. Školy rozjely honbu za dobrým prospěchem. Učivo osekané na nutný základ. Najednou se zjišťuje, co vše je zbytné a není třeba to učit a generace po generaci postupně hloupnem. Až nastoupí UI v plném rozsahu bude tu za 20 let článek " pětina lidí neumí psát, třetina číst".
To je ta práce s informacemi, viďte 😆
Dojde k narušení obchodního řetězce...výsledkem MUSÍ být dražší pohonné hmoty. Tam kde vezme jeden, druhému se sníží nabídka, a momentální stav je/byl ekonomicky nejefektivnější. Jednoduché pravidlo. Ano, bude se brát možná odjinud, ale to neznamená, že nedojde k ovlivnění nabídky a poptávky jinde, prostě...někde budou ty pohonné hmoty z Ruska chybět (možná dočasně?). No, možná nebudou, ony se možná jen vrátí přes jiný stát. Zkuste si představit, že opravdu dojde k tomu, že již nikdo ruskou ropu nekoupí. Na trhu bude menší nabídka ropy a tím pádem musí růst její cena. Pokud ji začne ve větším množství kupovat například Čína, ideálně v množství, v jakém ji berou nyní západní státy, cena zůstane stejná. No, a z toho plyne, že buď Rusko neprodá ropu nikomu a tím pádem bude mít menší peníz za ropu (a cena ropy nám všem vzroste), nebo prodá jinde a cena ropy zůstane. Jen nevím, čeho tím chceme docílit.
Všude se píše, že nájemné bydlení je výhodnější než vlastní a je lepší raději spořit na důchod než mít hypotéku a vlastní bydlení.
Asi záleží, jak tak čtu, já jsem taková výjimka, mám nájem za 60/metr, nově zrekonstruovaný velký byt a proto dokud to půjde, určitě v něm zůstanu. A mezi tím budu "spořit", investovat, abych si jednoho dne mohl ten svůj pořídit. Takže v mém případě je to rozhodně lepší, protože možnost ušetřit a s těmito financemi správně naložit se zdá být mnohem výhodnější (v mém případě). Samozřejmě, kdybych měl platit jen za čistý nájem 14 tisíc, věc bude jinak. Reakce počítá s tím, že jde z vaší strany o ironii (a to nevím) 😆.
a to je ten duvod sypnout 230mld Kc do americký ekonomiky? nejak mi stale unika to racio zatim: vzdyt tsm spekulujeme 2x jednou na kurz, podruhe na pohyb akcii. a jedine oduvodneni tedy zbyva, ze cnb se rozhodla podporit americkou ekonomiku
Ano, říká se tomu diverzifikace. Ale poměry mezi jednotlivými aktivity jsem neviděl, tudíž nemohu soudit.
Takže centralni banka nemůže využít peníze na rozvoj tohohle státu stylem zainvestování do infrastruktury, ale krmit americké firmy a zvedat cenu jejich akcií možné je 😅. Ja myslel, že centrální banky necpou devizové rezervy do akcií 😅 může mi to někdo stručně vysvětlit? Díky
Infrastruktura vám moc nevynese, pro banku to jako investice příliš není, spíše by mohla zainvestoval do českých společností, což však také dělá. A centrální banka je (rozumějte měla by být) nezávislá vůči státu. A samozřejmě diverzifikuje, a tudíž ty americké akcie.
K nákupu zlata v dnešní době bych měl pár postřehů. Dneska nakupovat zlato je pěkná hloupost, když je jeho cena strašně vysoká. Při nějakém budoucím prodej každý menší investor prodělá. Cena zlata stopla hlavně proto, že několik bank se zbláznilo a za obrovské peníze zlato nakupuje. Tím táhne cenu stále nahoru. Až banky a jiní velcí investoři skončí s nákupy, tak cena zlata začne rychle padat a prodělek je tu hned. Také výkyvy v ceně zlata a jiných komodit tu již byly mnohokrát. Nakupovat se má když cena klesá a ne nakupovat když cena stoupá. To je to nejhorší co může menší investor udělat. Proto být investorem není tak jednoduché, hlavně z tohoto důvodu. Nesmí být panikář. Potom raději ať nikam neinvestuje.
Souhlasím a nesouhlasím. Ono to není úplně tak jednoduché. Ale ano, všude se říká, nenakupovat, když je něco drahé a co rychle roste. Ale co my víme, kam až může cena zlata vystoupat. Ono se stačí podívat, jak celý západ propaguje důležitost investic do akcií. Proč? Protože to je důležité pro západní ekonomiku. Akcie mají historický mnohem vyšší růst v porovnání se zlatem? A navíc mají dividendy 😁. No, začneme to počítat od ukončení zlatého standardu, prosím. Až tehdy se cena zlata "uvolnila". Mimochodem, za posledních 20 let má dokonce zlato vyšší výnos než S&P 500, a to u se započítáním dividend a to reálnou, tedy po započtení inflace. Ale každý finanční poradce opakuje to stejné dokola, jako opičky. Proč to rikam? Věc je jednoduchá, u investic je třeba, aby si každý udělal obrázek a hlavně pochopil, jak ekonomika funguje. Bez tohoto nemáme možnost vědět, co kam poroste, pouze opakujeme opakované. Banky se nezblaznily, hodně v tom hraje roli Basilej III, kdy mají banky od roku 2025 povinnost drzet větší podíl svých rezerv v bezrizikových aktivech, kam nové přidali právě i zlato.
Pro zajímavost přikládám pár čísel za posledních 25 let.
Zlato: Nominální výnos byl 830 % (9,8 % ročně), po očištění o inflaci činil reálný výnos 7,4 % ročně.
S&P 500 bez dividend: Nominální výnos byl 196 % (4,5 % ročně), po započtení inflace reálný růst činil 2,1 % ročně.
S&P 500 s dividendami: Nominální výnos byl 400 % (6,8 % ročně), po inflaci reálný růst dosahoval 4,3 % ročně.
Tak si vezměte kolik stál zlatý prsten během 2 světové války? Jeden chleba.
Pořád věřím tomu, že i v "chaosu" bude třeba něčím platit, a zlato vidím jako jeden z možných prostředků. Dále, penzijko, akcie apod. asi nemusíme řešit, ani papírové peníze. Ale pořád je lepší mít něco, na co je relativní spoleh. V dnešní době zvláště. S vašim nastavením bychom totiž nedělali vůbec nic, protože je nám to vlastně k ničemu. Ono i ten chleba je lepší než nic.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Něco tak cenného by nemělo být v soukromých rukách. Je to historie naší planety a života. A kdo ví, co z těch pozůstatků budou schopny vyčíst další generace, pokud nějaké pozůstatky budou.
A jestli chybí peníze na vyhrabání koster ze země, tak je tam zatím nechte. Čekaly tam miliony let a nějaký ten pátek ještě počkají.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nepockají, bohužel vlivem povětrnostních vlivů dochází rychle k jejich zvětrávání, tedy rozpadu.