Mám spoustu akunářadí z Lídlu (Parkside). Mezi prvními byla aku sekačka na 2 baterie, zakoupená zjara 2019. Baterie nabíjím po vychladnutí a vždy na 100%, skladuju při pokojové teplotě. Mám už 3 páry baterek, které střídám v různém nářadí (vrtačka, sekačka, plotostřih, řetězová pila, rozmetadlo hnojiv, zahradní fukar s vysavačem ) a i ty nejstarší (pětileté) baterky fungují pořád na 100% - i když je ukládám vždy nabité naplno.
No a ještě bych přidal Detektor úniku vody ELEKTROBOCK CN112 za 177 Kč. Funguje samostatně, bez dalších rozbočovačů a podobných vyfikundací. V balení je i 9V baterie s dlouhou životností. Nedávno jsem koupil 3 kusy za něco málo přes pětikilo a dal jsem je všude, kde by mohlo dojít k úniku vody - kuchyně, koupelna a kotelna. Doufám, že se nikdy nespustí ;o)
Na dovolené v Sozopolu v Bulharsku v roce 1987, kde jsme bydleli na privátě, nás paní domácí poučila, že nesmíme použitý toaleťák házet do mísy, ale do koše vedle, protože prý mají problémy s odpadovým potrubím. Na privátě to nebyl problém. Paní domácí, bydlící v přízemí, vždy když uslyšela spláchnutí, tak běžela vyprázdnit koš. Horší to bylo ale venku na veřejných toaletách. Tam to vynášeli asi jenom jednou denně. No a když jsem se jednou vypravili potápět podél pobřeží mimo město, tak jsme na to přišli. Za městem byla zátoka, do které ústily odpadní roury z města o průměru cca 1 metr a z nich to všechno vytékalo. A jelikož někteří nezodpovědní turisté občas ten použitý toaleťák do toho záchodu přeci jen vhodili, tak byla zátoka plná plovoucích hajzlpapírů. A to byl ten problém. Exkrement se ve vodě ztratí, ale ten papír je holt moc vidět. Jinak stejné to bylo i v Jugině na Krku. Tam vedla od hotelu na pobřeží roura do moře asi 50 metrů a na konci bylo vidět, jak to z té roury lítá. Takže zlatej českej rybník.
Jen tak mimochodem, jsem zákazníkem firmy ČEZ. A nikdo z nich mně nedokázal spočítat CELKOVOU roční útratu za elektřinu. Na ten výpočet musíte mít aspoň maturitu...
Pane Flegle, roční útratu za elektřinu jste schopen spočítat i bez maturity. A sám, tedy s pomocí x kalkulaček na internetu. A zrovna kalkulačka v tomto článku je maximálně jednoduchá. Potřebujete jen loňské vyúčtování spotřeby, abyste věděl, kolik elektřiny jste spotřebovali no a pak ještě ceník vašeho tarifu, který by měl být součástí smlouvy o dodávce elektřiny. Anebo si Váš aktuální ceník najdete na stránkách dodavatele.
Pro potřeby kalkulačky z tohoto článku (i většiny ostatních kalkulaček) Vám stačí znát obchodní cenu elektřiny včetně DPH a stálý měsíční poplatek (motá se něco nad stokorunou). Všechny ostatní poplatky a ceny (např. za jistič) jsou regulované a všichni dodavatelé je mají stejné.
Tak to zkuste a uvidíte, že to není problém ;o).
Komentáře nepíšu a nečtu, ale tady zareagovat musím. Shodou okolností jsem se dnes jel projet a při jízdě od Milovic do Věstonic kolem vody jsem se zhrozil. Ty chatky na fotkách v článku jsou pěkně postavené a byla by je škoda bourat, ale ty haraburďárny, staré obytné přívěsy a různé kůlny kolem vody, to je opravdu ostuda a děs běs.
Tyto cviky je třeba dělat často, kdykoliv si vzpomenete, a je to dlouhodobé. Ono to pomůže nejen na tinitus, ale i na celé prokrvování hlavy. Sednout si ke stěně, opřít se zády a hlavu zvednout. Je důležité mít páteř v rovině. Pokud udržíte hlavu v rovině s páteří, můžete to dělat i v dopravním prostředku, nebo na židli, - kdekoliv. Pak pomalu otáčíte hlavou na jednu stranu, co nejvíce. a dotáhnete si otočku lehce rukou a chvíli vydržíte. Možná ze začátku vám to půjde jen málo otočit, ale postupně se to zlepší. Totéž na druhou stranu. Několikrát. Pak můžete sklánět hlavu dopředu, Vše pomalu a dotahovat. Pak zaklánět dozadu. Pořád dodržovat držení páteře v rovině. Pokud máte už dostatečná uvolněnou krční páteř, tak nakonec zkuste pomalu dělat obloučky zleva doprava a naopak. Zakončete otáčením na celý oblouk.
Mi to alespoň opravdu vždycky zmizelo. Neočekávejte ale, že to bude hned. Chce to nějakou dobu. A často provádět, třeba i jen pár cviků. Když se mi zdá, že by se mi to nějak třeba vracelo, hned začnu cvičit, a je to pryč. Čím déle to máte, tím déle se to bude napravovat. Přeji hodně úspěchů a vytrvalosti. Je to jednoduché, a není třeba žádných léčiv.
Děkuji za podrobný a názorný popis cviků. Pískání v hlavě slyším už minimálně 25 let, ale zatím mě to nijak neomezuje. Kolega si s něčím podobným pobyl i na psychiatrii. Cvičení vyzkouším a dík za radu.
Zdravím všechny komentátory a dopředu přeji pohodové prožití vánoc. Ale teď k tématu. U videa č.2 - NEZASTAVITELNÍ patrně došlo u toho nebohého náklaďáku k poruše anglicky pojmenované "runaway diesel" (česky řekněme splašený diesel). Přes poškozené turbo motor nasává a spaluje motorový olej místo nafty a motor nejde zastavit. No a pokud tam ten řidič měl nějaký nižší rychlostní stupeň, tak ten motor přetlačil i plně sešlápnuté brzdy. Ta přední náprava není poškozená, pouze má vytočená kola doprava a řidič stojí na brzdě, což je vidět i na videu. Jedině pokud by brzdu pustil, tak by se stočil doprava a mohl toho zničit ještě daleko víc.
Porucha je dobře popsaná např. zde Odkaz 1 anebo na tomto videu Odkaz 2
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Pro výrobce automatů na výkup a pytlů na nošení prázdných lahví, aby nedošlo k jejich poškození.
To má opravdu smysl.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dám 4 kačky, dostanu 4 kačky. Co je na tom složitého? 🙂
A k těm pytlům na Petky. Plné nosíte taky v nějakém speciálním pytli? Já ne. Do obchodu přinesu v tašce 4 lehké, prázdné a domů ponesu 4 plné.
Jak prosté, milý Watsone.
1 odpověď