Dálniční poplatek se platí proto, že se dálnice používají. Dejme tomu, že tohle ještě dokážu chápat. Ale ministr dopravy se kasá tím, že se vloni a předloni postavilo 22 km a 15 km dálnic. No to je tedy výstavba, to člověk žasne. A z čeho tak asi jsou ty dálnice placeny? Ze státního rozpočtu. Nebo je snad platí ODS? A teď ty desetikoruny, to je doslova výsměch všem lidem. Nejprve se zrušily nové papírové desetikoruny, pak nové papírové dvacetikoruny a nakonec prozatím nové papírové padesátikoruny a teď si pan soudruh ministr zase vzpomněl na desetikoruny? Je to hnus.
Kam se to dopracovalo české zdravotníci, začíná rozum stát co vlastně všechno se Vám tam může stát. Minule Bulovka a mylná interrupce, teď znásilnění. Co na to MZ ?
Další JASNÝ případ selhání vedení nemocnice. Dotyčného to nebyl první případ. Jakmile se to stalo poprvé, tak měl dostat automaticky výpověď, zákaz práce ve zdravotnictví a měl být odeslán na léčení nebo sterilizaci.
toto všechno je důsledek ,že se stále ve všech TV vysílá jen samé násilí,kupují se USA filmy nízké úrovně,děti nechápou že všechno je smyšlené a berou to jako realitu,v mobilech hrají samé střílečky, je to bohužel daň za přetechnizovaný svět.
Máte naprostou pravdu. Děti nedokážou rozeznat brak od kvalitního filmu. Už na to pomalu začínají přicházet i psychologové ze západní Evropy, že opakovaně shlédnuté násilí se dětem "vryje" do paměti. To, co se u nás celá léta dávno před sametem vědělo, tak nyní objevují i ti, od nichž jsme se chtěli učit. Nejhorší je, když naši politici začali kompletně kopírovat tu "vyspělou" západní kulturu.
Také násilné trestné činy se po sametu navýšily, to je prostě fakt. Také narůstající počet problémů ve školách začal po sametu a nebylo to skokově. Nicméně r. 1989 byl jistým mezníkem.
Líbí se mi Váš názor. Nikdo neví co za tím stálo. Nechci omlouvat dotyčnou dívku, ale třeba už ji natolik hráblo, že neviděla jiné řešení.
Pokud ji šikanovali. Kde je potom řešení?
Rozhodně neměla co nosit nůž do školy. A to ani v případě šikany. kde to jsme, že bychom schvalovali vyrovnávání účtů pomocí nožů a jiných zbraní?
Lépe bych to nenapsal, podepisuji. Ve škole řekli, chceš poznámku nebo po čuni, co jsme si vybrali je jasné, a hned jsme věděli,kde jsou mantinely. A, že by to na nás zanechalo nějakou psychickou újmu, právě naopak.
Rozhodně se za oba Vaše příspěvky pevně stavím. Za poznámku vždy existoval trest. Nemusel být fyzický, stačil třeba jen zákaz TV na týden.
Dodnes si pamatuji, kdy nás při běhání po chodbě nachytal pan/soudruh učitel, mj. výborný matikář, a vytahal nás za pejzy, že jsme tancovali na špičkách. Doma jsem byl zticha, protože bych dostal naloženo za to, že jsem běhal po chodbě.
Absence fyzických trestů vede k deformování charakteru dítěte, protože si mnozí jedinci myslí, že si mohou cokoliv dovolit. A pak to má tyto následky, např. útok nožem.
Ta dívka, která zaútočila, tak rozhodně musí být "defektní". Tímto způsobem se problémy neřeší. Proč vlastně měla nůž sebou ve škole? Její chování bylo závadové již dříve, ale ne tak závažně.
Jedinou omluvou pro ni by mohlo být to, že byla šikanována. Ale i při takové příležitosti je s podivem přítomnost nože u ní. Rodinné zázemí asi také dosud neměla valné a dá se předpokládat, že se to v té rodině moc nezmění.
Jedna věc je ta, že pánovi vykradli dům. To je prostě trestuhodné a neoddiskutovatelné. Nechápu, co v jeho domě zloděj(i) hledal(i). Byla to podle mého názoru krádež na něčí objednávku. To je obraz té dnešní demokracie.
Druhou věcí je to, že je dotyčný veteránem SNP. Ať počítám jak počítám, tak mu v době SNP bylo 16 let.
No on se blížil konec 2. světové války a Slovensko ze sebe chtělo smýt tu špínu, kdy pod vedením Jozefa Tisa a Andreje Hlinky bylo oficiálně spojencem hitlerovského Německa.
Možná trochu přeháníte. Ano, v roce 1938 museli Češi opustit území Sudet. O jaké Čechy se ale jednalo? Byli to ti, kdo po roce 1918 do Sudet přišli a nahradili Němce na místech ve státní správě a službě. Byli to Češi, kteří uměli i německy. Původní Němci mohli zůstat na svých místech, pokud uměli česky nebo se česky učili, byli ochotní učit. Ta místa byla pod penzí a to zažehlo první pocit nespravedlnosti.
Češi, kteří žili a hospodařili v Sudetech už před 1918 mohli zůstat, majetek jim nebyl nikterak konfiskován a nebyli říšskými občany.
Kdybyste se lépe seznámil s dějinami, tak zjistíte, že Sudety nám byly přířčeny neprávem. Ano, byla to součást Českého království, jenže dohody po 1.světové válce trvaly na právu na sebeurčení, které bylo nadřazeno historickým hranicím. My jsme si vymysleli národ československý, což byla hloupost a jednání ve Versailles jsme tak nějak ošulili.
Část rodiny pochází ze Sudet, další část tam po 1945 šla dosídlovat, takže o tom něco také vím.
Jistě. V rozdílu pojetí dějin se neshodneme. Zatímco Vy začínáte s dějinami někdy kolem r. 1918, tak já beru české území ještě za doby vlády Karla IV. a dříve. V tom se prostě nemůžeme shodnout.
Ano, české pohraničí nebylo tehdy ve 14. století moc osídleno, takže byli vyzváni Němci o pomoc s osídlováním. Před r. 1938 byl poměr obyvatelstva v Sudetech asi 1:4 až 1:5 ve prospěch Němců, ale stále to bylo české území. Moje matka se v pohodě domluvila a kamarádila s německými dětmi a obráceně. Stejně tak můj děda se naučil německy velmi dobře a nebyl žádný problém mezi Čechy a Němci.
Problémy začaly až po skončení 1. světové války, kdy se začal se svou radikální politikou prosazovat Konrad Henlein. To bylo zhruba od r. 1928.
Tak tahle zpráva mě opravdu hodně rozesmutnila.
Kdo by ho neměl rád, z rolí sympatických drzounů, kteří si dělají, co chtějí, ale přitom tak nějak vnitřně přesně ví, co je správné.
Teď najednou se mi vlastně připodobnil k Belmondovi.
Čest jeho památce.
Nechci snižovat hodnotu děl Karla Heřmánka, ale přece jen bych ho nesrovnával s takovým velikánem jakým byl Jean-Paul Belmondo. To jste trošku víc přehnal. Rozdíl mezi Karlem Heřmánkem a J.-P.Belmondem je také ve způsobu odchodu z tohoto světa. Belmondo zemřel ve vyšším věku přirozenou smrtí. Nepotřeboval k tomu střelnou zbraň...
Pana Karla Heřmánka jsem jako herce znal velmi dobře z jeho mnoha rolí. Také jsem věděl, že řídil divadlo divadlo Bez zábradlí. Ovšem nejhorší roli, kterou sehrál, byla jeho sebevražda.
Nikdo tady nejsme věčně, ale odejít tímto způsobem je pro herce jeho kvalit až nedůstojné. Dodnes si stále říkám, že to snad ani nemohla být sebevražda.
I v jeho věku je takový způsob odchodu člověka zcela zbytečnou ztrátou.
Po "osvobození" Sudet drancování majetku Němci ???
Jako Němci si drancovali v Sudetech svůj vlastní majetek?
Rozhodně Němci nebrali Němcům. Vy si to špatně vysvětlujete. Ale co takhle majetek českých lidí vyhnaných v r. 1938? A co majetek ve státních institucích. Snad mi nechcete tvrdit, že si Němci po zabrání Sudet přivezli vlastní nábytek. Ono je to v těch filmových dokumentech zachyceno jak měli doslova narvaná auta a Američani je pouštěli se vším do Německa bez jakékoliv kontroly. Rodina mojí matky také bydlela v Sudetech a jediné co si babička stačila vzít sebou byla jedna peřina. Tak jaký "svůj" majetek to ti "zlatí, dobrosrdeční" němečtí vojáci a důstojníci odváželi? Je vidět, že toho moc neznáte a vlezl byste Němcům nevím kam.
To se to rozdává, když je to ze státního podniku. Člověk se diví, že už dávno "nebručí" natvrdo.
A teď je ve vysoké funkci ve firmě ČD, kde létají ještě větší peníze. Tato společnost je sice akciová společnost, ale jejím jediným vlastníkem je zase stát. A vedení ČD je v pohodě. Bodejť by ne. Přibyl jim zase "jejich" člověk. To prostě hlava nebere.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
No, tak to nečtěte, když vás to nezajímá...
3 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Máte pravdu. Ani bych si takového článku nevšimnul a byl by mi zcela ukradený, pokud by se hned v názvu nelhalo. On nejel na motorce po hladině moře, on jel na motorce s lyžemi po hladině moře. A co je na tom v tom případě úžasného? Ale díky za Vaši radu. Nebudu takové nesmysly číst a nejlépe ani komentovat.