Tak nějak mi ten český pop připomíná veřejné záchodky - nula vedle nuly, sem tam se mihne člověk.
Ztracenýho bych zavřel za prznění češtiny. To, že ani zpívat neumí, to bych mu snad i odpustil - Fousatej Hat taky nemá úplně super zpěváka, ale Pila na železo nebo Mávátko jsou skvělý texty. Ani nechci rozebírat autory jako Landa, Pokáč nebo Moravec (František, pochopitelně).
Závěr jedné obecně známé tragédie končí zvoláním tří jmen. Závěr popové tragédie:
Borovče! Rytíři! Vrbo!
Dovolím si nesouhlasit. Fialův cíl vyhrát volby je naopak velice blízko:
Podle toho, jak Fiala vnímá pojem "vítězství ve volbách", je zřejmé, že vyhraje i s 10 procenty. Tedy - bude to tak prezentovat.
Toho dne byla pátá kolona Kremlu, největší fanoušci Trumpa u nás, poněkud neklidná...
Jo, kdyby si tak Trump telefonoval s kolaborantkou Konečnou, proruským flastencem Okamurou, Klausovou loutkou Turkem nebo populistickou korouhvičkou, která má zájmy Agrofertu na 1. místě, to by se soudruzi tetelili blahem.
Ale s premiérem Fialou? Z toho mají zdejší RUDÍ osýpky.
XX
Donald Trump by se naopak jako nový americký prezident více líbil 7 z 10 voličů KSČM a také nadpoloviční většině voličů SPD nebo Motoristů. Voliči hnutí ANO jsou v této otázce rozděleni na dva stejně velké tábory – 2/5 fandí Harrisové, 2/5 fandí Trumpovi (a zbylá pětina nemá vyhraněný názor).
Nevím, jestli někdo má nebo nemá osypky.
Většina demokratických voličů má ale evidentně děsnou srandu z toho, jak se Fiala hezky dokáže poplácat po ramínku.
Těch motivací je už víc....
Funkčnost má určitě přednost i u mě... Na druhou stranu mám rád uživatelskou přívětivost, to vítám všemi deseti. Takže nějakou "hotovou" distribuci kterou si jen doladím podle sebe spíš než něco kde si budu týden hrát než to bude použitelný.
Zorin mi osobně přišel jako fajn kompromis mezi funkčnosti a BFU uživatelskou přívětivosti... Zároveň se mi líbí že mají i "light" verzi pro slabší železo, která je zároveň "ready to use".
Jediný čeho se bojím je hw podpora. A otázka jak dobře bude případný windows sw na emulovanem prostředí komunikovat s některými specifickými hw periferiemi. (Protože 100% se woken asi nezbavím)
Jsme už asi dost off-topic, pokud souhlasíte, přesuneme naši debatu na mail (joehorak@seznam.cz). Nicméně odpovím, vaši reakci budu očekávat v mailu.
Zdá se, že jste člen cílové skupiny projektů odvozených distribucí. Ty řečičky, které má Zorin OS na svých stránkách, jsou ale velmi často obecnou vlastností linuxu nebo X serveru (okenní rozhraní, GUI).
Podpora je také důležitá věc - čím blíže k základu, tím větší je uživatelská základna, která vám může pomoci. Projděte si help fóra, přečtěte si reakce na dotazy, pamatujte si počty členů. Napoví vám to mnohé, od HW problémů po otevřenost komunity.
Závěr - zkuste více distribucí. Distrowatch.com je váš nejlepší přítel.
Jinak čím dál víc přemýšlím že wokna pošlu k vodě.. nejspíš až skončí podpora desítek. Jedenáctky už mě vyloženě štvou.
Kdybych nehrál tolik hry, už sem to udělal dávno.
Přemýšlím o Zorinu.. nebo by jste doporučil jinou (free nebo levnou) distribuci? Nemám moc přehled poslední dobou...
Není úplně jednoduché doporučit někomu naslepo distribuci. Jde o motivaci, proč vlastně člověk chce používat jiný OS. Já mám jistou averzi vůči MS od dob WfW 3.11. MacOS 7.1.2 byl - na tu dobu - prostě skvělý (ale zbývalo mu už jen pár let života).
Můj první linux byl Mandrake (Mandriva, Mageia) na Pentiu II, první unix netBSD na mac68k. Pak OpenSUSE, Gentoo, Fedora. Problémy s balíčky, problémy s HW, přechod na FreeBSD 7. Podpora HW byla ještě horší, balíčkovací systém naopak takřka dokonalý. Kvůli 3D tisku jsem potřeboval linux, nejlépe Debian. Kvůli záchraně dat a práci s obrazy disků live distribuce na CD/USB - DSL/Knoppix, Slax, Clonezilla.. Experimenty s Kali, Arch, Manjaro.
Pro mě jsou funkčnost a stabilita přednější než vzhled, jako DE používám XFCE - nežere RAM, není náročné na výpočetní výkon. Výkon patří uživatelským aplikacím, ne systému. Navíc - všem je doma jedno, u jakého systému sedí, jestli je to FreeBSD nebo Debian, prostředí je stejné.
Jsem zastánce základních distribucí, tedy Arch, Debian, Fedora atd. Z nich člověk nejlépe pochopí, jak systém funguje. Často je potřeba něco doinstalovat, dokonfigurovat.
Upravené distribuce jsou základní distra s drobnými úpravami směrem k uživatelskému pohodlí (např Manjaro/Arch), nebo se sadou speciálních nástrojů (Kali/Debian).
Odvozená distra jsou doplněna o systém autokonfigurace, do kterého uživatel zasahuje pouze minimálně. Určené pro BFU - Ubuntu, Mint, i ten Zorin.
Zkoušejte a uvidíte. Za mě Manjaro a Debian, PlayOnLinux+Wine a Steam kvůli hrám.
Tak ono je rozdíl zda se bavíme o obyčejným uživateli nebo provozovateli serveru 🤣
Před ddos žádnou ochranu ani nepotřebuju. Možný mitm řeším VPN, Ale jen když řeším důležitý věci. Hlavně ale neleží na nešifrované weby... Takže případný šmírák ví s kým komunikuju, ale to je tak všechno. S tím nikdo nic nenadělá...
A Brute Force? Sakra... Silný heslo ještě napsat umím, pak může útočit kdo chce jak chce, než na heslo přijde tak uplyne stovky let.... A pro jistotu dvoufázové ověřování to jistí.
Samozřejmě firmware síťových prvků musí být vždy aktuální.
A když už bych jo chtěl experimentovat tak se dá všechno řešit přes virtual.
A ne... samozřejmě že Linux může být ohrožen a napaden. Díky architektuře systému však nejsou tak problémový. Většinou. Neplatí vždy.. vůz třeba červ mighty... To jsme ale zas u těch serverů.
No právě. Linux na desktopu není cíl. Dnešním cílem jsou data uživatele, takže je jednodušší útočit na browser než na OS. Tedy cookies a userscripts (možná i typescriptová makra na O365), na macu soubory MSO. Možná existuje pár jedinců, kteří si na blbuntu nainstalují nějaký antivirus. Nikoho osobně neznám, spíš lidi s debianem bez antiviru.
Unix/Linux zcela jistě mají své hrozby, je ale potřeba získat roota, abychom hovořili o napadeném systému. Existují rizikové aplikace, na které cílí různé exploity. U těch je antivirus bezzubý.
VPN není úplně nutnost, zajistí ale bezpečnější přístup k cílové síti, je-li to potřeba.
Firmware síťových prvků... Valná většina end-user krabiček jede na linuxu. Bez fyzického přístupu k sériové lince neuděláte nic (možná se dá hacknout TR069 na krabkách připojených přímo na WAN, prakticky modemy).
Druhým přáním prezidenta je zákaz tlumičů. Podle Hradu nese jejich používání „rizika spojená s hůře identifikovatelnou střelbou, a to i mnohačetnou, jakou byl případ aktivního střelce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy,“ uvedl Platoš.
----------------
Konečně něco rozumného !! Opravdu nechápu na co by obyčejný člověk měl mít tlumič!!
Pokud něco nechápete, není problém se zeptat. Je problém si vytvořit názor na základě nepochopení.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Z krávy je mlíko, z agrofertu chleba. Co je z pekarové?