Ale prachy už nemá ani Čína žijeme ve světě kde každý dluží každému vlastně žádný stát není snad v plusu. Co to značí? Kam ty peníze tečou že je nemá nikdo?
hodně zjednodušeně řečeno - protože se prostě další peníze uměle "vyrábějí", tím se jednak do oběhu dostává více jakési virtuální měny a za druhé se tím samozřejmě peníze ředí, tedy vzniká inflace... Zkrátka jakési legální okrádání všech.
Např. si někdo vezme půjčku, tím se u centrální banky dané měny alokují nové penize, pošlou se žadateli o půjčku a voiala, nové "virtuální" penize jsou na světě...
Lego Classic je pro mnohem menší děti, s možnostmi mnou zmíněných se nedá srovnávat.
2 Matěj Pavlů: Lego Creator - pořád je tam již tak velká "specializace" kostiček, že prostě kreativitu dětí moc nepodpoří, něco vlastního vymyslet je složité. A stavět 3 modely podle plánku, ač různé, to opravdu není o nějaké vlastní kreativitě.
Já nechci v žádném případě hanit Lego stavebnice, pro děti snad nic lepšího není, ale zkrátka ty starší, univerzálnější, byly na hraní a pro představivost dětí lepší. Bohužel, dnes letí modely co nejvíce odpovídající předloze na úkor tvořivosti.
kritika za každou cenu... Tyto modely jsou ve speciální řadě pro dospělé a určené právě do vitríny. Dětem nezůstalo Lego nic dlužno , je tam spousta řad tak jako bývala kdysi a mimo jiné i řada creator 3v 1 , kdy z jedné stavebnice složíte několikero modelů. Dětem v kreativitě vůbec nic nebrání, nabídka je navíc mnohem pestřejší. Samozřejmě kdo nemá na Lego pořídí si čínskou kopii, ale tam to barevné provedení i stálost spojů je trochu jinde....
Ne, současné Lego stavebnice se s kreativitou rozhodně nemohou rovnat s těmi např. z osmdesátých let. Ono postavit, i byť třeba tři modely podle plánku, nebo si vyhrát s prakticky neomezenou variabilitou je opravdu velký rozdíl.
Zkuste se třeba podívat na řadu 7xx z konce sedmdesátých/začátku osmdesátých let (Lego 722, 733 a hlavně 744 s motorem, případně byly samozřejmě "motorové" sady pro 722 atd.). Neuvěřitelná variabilita a zábava.
Ne nemá, mezi lidmi, co neposílají děti do školy a žijí z dávek jsou i bílí Češi. Tohle je skutečně rasismus. Pokud chce upozornit na tento společenský problém, tak je to v pořádku. Pokud však záměrně ukáže pouze na romskou komunitu, tak je to svinstvo. Neházejte všechny do jednoho pytle, Češi se taky nechovají všichni vzorně, viz ta rodina, která dítě ani nepřihlásila na matriku.
zkuste si porovnat, kolik procent je takových "bílých Čechů" a kolik procent je takových "Romů" a pak mudrujte
U starého baráku, pokud neexistuje původní projektová dokumentace, není problém minimálně změřit tloušťku obvodových stěn. Ze světlých a konstrukčních výšek určit tloušťku stropní konstrukce. Okna dřevěná zdvojená, nebo jednoduchá, nebo z plastových profilů většinou s izolačním dvojsklem a jejich součinitel prostupu tepla lze dohledat v ČSN 730540 - 2: Tepelná ochrana budov - Požadavky, nebo v části 3 - Návrhové hodnoty veličin. Podlahy na terénu u těchto starých budov byly podkladní beton, hydroizolace, betonová mazanina. Součinitele prostupu tepla si dohledáte ve výše zmíněných ČSN. Vyúčtování za energie se okecat nedá? Jednou je zima krutá, jindy mírnější, jindy mírná. Pak je vyúčtování u stejného domu za topení pokaždé jiné, že? Nehledě na to, že ne vždy všichni topí na stejnou vnitřní teplotu. Někdo na 20 st. C, jiný na 24 st. C a jiný třeba na 18 st. C. Pak jsou náklady na vytápění také pokaždé jiné, že?
jasně, a u těch starých baráků zjistíte skladbu stěn a poměr materiálů jak? Jsou to např. různé slátaniny vepříků, cihel, kamenů, zazděných překladů, ale trámů atp. a k tomu ještě sem tam nalepená nějaká novější přístavba ze všech možných zbytků... Podlahy také často v každé místnosti dělané jinak. Takže při nejlepším to bude jen stále jakýsi, sice možná kvalifikovaný, ale hodně nepřesný odhad. Tedy papír pro nic, ale bohužel ne za nic...
Kvůli 4 Kč opravdu petky schovávat a následně vracet nebudu. A než abych je vyhodil do plastu a pak mně tam bezdomovci dělali bordel a vybírali je, tak je raději spálím...
Když už, tak je zakažte úplně a ať se prodává vše jen ve skle, jako dříve. Ale jestli je to ekologičtější, tím si jistej tedy rozhodně nejsem... Ale na tom vlastně nezáleží, ve jménu zelené ideologie se vynucuje tolik nesmyslů, že tohle je to nejmenší 🙁.
No, něčím bych asi souhlasil, ale...
> Když se na to podívám zvenku, vidím jako klasický příklad waterfallu, tedy vodopádu.
Nevím, mě to přijde celkem agility přístup - vyrobili MVP (minimum viable product = tedy minimum co požaduje zákon) a teď to s každou iterací, dle zpětné vaxby, vylepšujou.
viz Agile vs. Waterfall: What's the difference? ( Odkaz 1 )
> Už před dvěma roky, kdy bylo jasné, že nový stavební zákon bude a že na něj vyrobíme nový systém, tak už před dvěma roky se mohlo začít pracovat.
Tak to asi těžko - vláda má něco málo kolem 3 funkčního roku, mezi tím se přepisoval a schvaloval nový zákon, systémy se dle něj musely vysoutěžit a když to bylo, tak jim to někdo napadl u soudu a celou soutěž shodil (podobný scénář byl u systému pro přijímačky na střední školy)
>mohli už XYZ dávno delat
Tady se dá napsat, viz výše - nemohli. Nicméně pokud se jedná o nezávislé komponenty, šablony,... tak to mohli nějak lépe distribuovat (třeba nějaký subdodavatel). Ono MMR bylo v háji už vloni na podzim, jak se jim v tom začal šťourat UOHS, takže ti byli rádi, že měli aspoň něco "vysoutěžené", natož aby to ještě rozbili na menší úkoly a řídili ten projekt.
Až na to, že jim zdaleka nefungoval ani ten MVP...
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Velmi se oplatí spotové ceny obzvláště pokud dokážete pracovat s energiemi a přesouvat svoji spotřebu do nejnižších hodin.
Jsem na spotu a na cenu energii si nemohu stěžovat
6 odpovědí
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
no, počkejte si na spotové ceny v zimě v noci, kdy elektřinu potřebujete nejvíc... Jestli máte topení na elektřinu (klidně čerpadlo), tak vám držím palce.
1 odpověď