Ale Musk přece nemá tolik peněz, aby mohl každý den utratit 100 mil. Kč a vydrželo mu to 150 let. Zde autor zaměňuje pojem majetek a peníze. A problém majetku těchto lidí je, že je z velké většiny v akciích, tedy může kolísat v závislosti na náladě trhu. Což je také důvod, proč tyhle akce dělá. Ostatně jeho hyperloop dle očekávání dopadl neslavně.
Ono srovnávat Rusko roku 1904 a roku 2024 je fakt veliký rozdíl. Dnes je to jaderná velmoc, která má na skladě nejvíce jaderných hlavic na světě. A zabývat se dnes otázkou kdo Rusko porazí, je proti zdravému rozumu. Nikdo ho neporazí, protože Rusko má v Ústavě normu práva použít jaderné zbraně pokud bude ohrožena země jadernými nebo konvenčními zbraněmi. Prostě byl by to konec planety.
Rusko může být poraženo bez ohrožení jeho existence. Btw ani po zabrání části Kurske oblasti Ukrajinci na ně Rusové atomovku nepoužili. Navíc nemají atomovku jako jediní.
Článek bohužel obsahuje spoustu chyb a nepřesností a jedná se o jakousi populární úvahu někoho, kdo není historik. Pro lepší pochopení problematiky doporučuji následující přednášky Eduarda Stehlík Odkaz a Libor Stejskal
Tohle prohlásit je vlastizrada. Teď by si tedy s Maďarskem mohli vyřídit staré účty třeba Rumuni, Srbové, Slováci atd. a Maďaři by se podle této logiky nebránili? Jinak v r. 1956 západ Maďarsku nepomohl, protože jednak NATO s Maďarskem ani nesousedilo a Rakousko bylo chvíli před tím neutralizovano a západ měl tou dobou dost svých problémů (Suezska krize).
Autor jakoby litoval, že Hitler neporazil Stalina. Ale jeho neznalost je naprosto šokující. Rusko (resp. SSSR) prý bylo v 1. světové válce na straně poražených. To je snad poprvé v historii lidstva, kdy obě proti sobě válčící strany (tzn. Německo a Rusko) prohrály válku.
1) SSSR nebyl v 1. sv. válce ba žádné straně, jelikož v té době ani neexistoval.
2) Ano, bolševici uzavřeli s Německem a R-U Brest-litevsky mír, kterým jim odstoupili obrovská území. Tedy to opravdu pro Rusko žádná výhra nebyla, naopak to byla historická prohra. Že pak centrální mocnosti prohráli se "západní dohodou" je už jiný příběh.
Byla tu soběstačnost a bez dluhů. Dnešek, odpoví si každý sám. Za 35let nedostavěli ani dálnici do Polska. Bravo
Bez formálních účetních dluhů, ale byla tady hrozná vnitřní podfinancovanost, jen jak vypadaly staré domy, památky, fabriky... Že nedostaveli dálnici za to si taky můžeme sami tím, koho si tam volíme. Ale aspoň si můžeme vybrat.
A o čem hrabě Bernadotte diskutoval s Fuhrerem? Rusko podepsalo v r. 1994, že nemá vůči Ukrajině územní nároky. Rusko v r. 1997 uzavřelo s Ukrajinou mezinárodní smlouvu, kde opět potvrdilo, že nemá územní nároky. Rusko v r. 2014 obsadilo Ukrajině Krym, kde popřelo účast svých jednotek. Rusko popíralo zapojení svých jednotek do války na Donbase v r. 2014. Rusko tvrdilo, že si jen přesouvá jednotky po svém území na přelomu let 2021/2022. A teď kdo chce s takovouto zemí a režimem uzavírat nějaké dohody?
Ještě autor zapomněl, že v takovéhle situaci by došlo ke kolapsu mezinárodního obchodu, ceny ropy by vylétly do nebe, tudíž by došlo k obrovské hospodářské krizi, bankroty, hyperinflace. Nastoupily by hladové bouře ala 30. léta. A v téhle situaci by vylezli různí fašisti a lomunisti a tvrdili by, že demokracie se jako systém přežila a že oni to napraví. A to by bylo to největší nebezpečí.
To darování není zadarmo. Aby se ta munice a vojenská technika dostala tam, tak ji někdo musí zkontrolovat zda je v pořádku, v případě techniky i opravit a nakonec dopravit. A doprava taky stojí nemalou částku peněz.
A mě by zajímalo, kdo financuje tohle?
I ty granáty nakonec nakupuje tenhle stát...z peněz daňových poplatníků.
Takže nás to nestalo nějakých 7 miliard ale daleko více peněz, jelikož každý na tom chce něco vydělat.
V r. 1938 jsme my i Anglie s Francií za to pěkně ušetřili a nevydali jsme zbytečně ani korunu 👍
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Pro zelené by bylo nejlepší zakázat auta úplně, ale ony takové pády z koně můžou být taky pěkně nebezpečné...
1 odpověď