Každá koodmita, nebo měna je volatilní na základě poptávaného a nabízeného množství. Pokud pracujete s velkou jednotkou, tak procentuálně ten rozdíl kurzu bude samozřejmě větší. Volatilita u zlata bude v této výši podaná. Např, 100oz zlata včera 230 000,- USD, dnes 240 000. Rozdíl 236 000,- Czk.
Málo kdo nakupuje po jednotkách BTC, ale v desetinách, nebo setinách. Ty se dají lépe reprezentovat jednotkou satoshi. Millibitcoin (mBTC) = 100,000 satoshi, Microbitcoin (µBTC) = 100 satoshi
Autor článku by se měl spíše věnovat klíčové události, která se dnes na Bitcoin blockchainu děje. A to je HALVING (půlení odměny těžařům).
Ve článku není zmíněno nic podstatného. Bitcoin "po posílení oslabil" není podstatná informace. Podobně jako jakákoliv měna na FOREXu, nebo komodita, je Bitcoin během týdne volatilní z důvodu nabízeného a poptávaného množství.
Důvody:
Poznámka: tento komentář není investičním doporučením.
V Česku je hledání pokladů bez povolení archeologického pracoviště nebo souhlasu majitele pozemku nelegální. Více na: Odkaz
I přesto je u nás v porovnání se Slovenskem a Polskem legislativa mírnější. Tam hrozí vysoké pokuty a odnětí svobody na 2 až 10let.
Není divu, že k nám najíždí Polští detektoráři, a ani se nebojí chlubit, jak tu na polích “zobají” zlaté keltské Duhovky (statéry). Největší prasárna je, pokud si někdo bez znalostí lokality a problematiky dojde hledat do archeologické oblasti např. v CHKO Český ráj na hradištích, v okolí hradů, nebo ve skalních městech.
Hledání pokladů by mělo být spojeno se zájmem o archeologii a ne jen za účelem zisku.
Není výjimkou, že detektoráři zničí keltský hrob, jen proto, že mu zapípalo a myslel si jak najde nějaký artefakt z 2. Světové. Ti rozumnější ještě přivolají archeologa, ale “přeoraný” hrob uź ztratil svůj příběh a vypovídající hodnotu o době, člověku, či druhu pohřbu.
Největší “umělci” jsou pak ti, co něco vykopou, a potom se na internetu ptají, o jaký artefakt jde a z jakého je to století.
Poklady se dají hledat i rychleji bez detektorů. Stačí vyjít po hluboké orbě na pole a při dobrém pozorování naleznete artefakty z keramiky, a pokud budete mít štěstí i železné, nebo bronzové předměty. Bez kopání, s popsáním lokality a odevzdání předmětu do regionálního muzea určitě dostanete pochvalu. V případě drahých kovů dostanete i finanční odměnu ve výši ceny kovu.
Většina těchto firem zdůvodňuje zdražení jejich produktů z důvodů vysokých cen energií. Ale když šla cena energií dolů, výrobci ponechali ceny na stejné úrovni.
Pokud spadá většina těchto firem pod jeden koncern a mají většinu na trhu, je jasné, že nemají důvod zlevňovat. Někdo by měl prověřit, jestli je tu v pořádku hospodářská soutěž.
Pokud se firmě daří, měla by alespoň rozdělit část zisku mezi zaměstnance, nebo navýšit platy o procenta, které odpovídají dlouhodobé prosperitě firmy.
Přes 100 000 ukrajinských uprchlíků si po příchodu do ČR našlo práci a to v oborech, kde je stále lidí nedostatek. Při předpokladu minimální mzdy se za každého na odvodech (srážky ze mzdy a odvody zaměstnavatele) vybere přibližně 10 000,- Kč měsíčně. Za 100 000 lidí je to 1 000 000 000,- Kč měsíčně. Za rok je to 12 miliard.
Zároveň v Čechách utrácí za produkty a služby. A pak přijde nějaký hlupák s inteligencí vařečky a léčí si své komplexy na Ukrajincích.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Už se Babiš vyjádřil, že to knihu nepsal on, a že to nakladatel špatně otiskl?