Měli jste si hlavně s pánem z Plzně vyjasnit, co to bylo :"dřív" - před listopadem nebo po listopadu, kdy podle něj "byli opravdoví politici". Před listopadem mu bylo 21 let a s dospělým životem teprve začínal. A jestli ho z polistopadových politiků zaujal zrovna Rath, co k tomu dodat? Jeho politiku charakterizuje období mezi zaslouženou fackou od Macka, krabicí od vína s 6 miliony a vězením. A je smutné, že pánovi z Plzně, která byla před listopadem stranou a vládou spíš potlačovaná, se líbí politik zkorumpovaný a odsouzený; pak se nelze divit, že podobní politici jsou voleni téměř většinou.
Autor Jakub by se měl nejdříve podívat na výjezdy českých turistů 1-3x ročně na exklusivní all-inclusive dovolené, na vyprodané zimní pobyty na horách, na vyprodané zájezdy na příští rok, na přeplněné oarkoviště obchodních center atd. - než se rozepíše o životní úrovni. A pokud se poněkud snížila úroveň mlaskání, užívání si a rozhazování v různých vrstvách občanstva, veřejné a státní správy až po vládu, je to jen dobře!
Seznam Médium je místo pro psavce, grafomany a hlavně grafomanky, kde mohou beze všech zábran publikovat svoje výlevy, které by jinde nemohli zveřejnil. V tomto případě, madam s sebepřeceňujícím pseudonymem a nabubřelou vlastnoruční charakteristikou se pustila do pana Svěráka bez jakékoliv elementární slušnosti.
Pan Procházka o SMR píše delší dobu, měl by se tedy poučit: Projekt SMR Rolls-Royce není žádný malý reaktor, je v podstatě stejného výkonu, jako mají 4 reaktory v Dukovanech; spadá tedy do kategorie "střední". A s tím "modulární" to u R&R není moc pravdivé- hlavně u velkých komponent reaktoru, turbinové strojovny apod.; z obou hledisek vůbec neodpovídá původní představě o SMR. Buď tedy p. Procházka a hlavně borci z ČEZu nemají správné znalosti nebo se pokouší chlácholit veřejnost, že jde jen o malý reaktor. V každém případě jde o špatný podnikatelský záměr!
Argument "Jsme malá, skoro bych řekl bezvýznamná země" slouží panu redaktorovi k ještě většímu rozdmychávání vášní (ve skrytu narážka: nepotřebujeme, nemůžeme si dovolit, atd.). Že presidentští a vládní poradci i sám pan president (?) v aktuální situaci podcenili míru závisti obyvatelstva je evidentní.
Pane Holube, vnímám vás jako seriosního novináře, proto od vás nerozumím jednak nadpisu - jen doufám, že jej místo vás spáchal nějaký titulkář, jednak nerozumím, proč by president Pavel potřeboval si dokazovat roli suveréna ausgerechnet na udílení milosti, kterou ostatně, jak sám konstatujete, využívá střídmě a fakticky poprvé; to zřejmě bylo impulsem k napsání článku, v němž ještě nadto meditujete o letitém institutu presidentské milosti. Zbytečný článek okurkové sezóny (jako by se toho dělo málo!) ovšem vyvolal očekávanou (?) odezvu v protivných (v původním slova smyslu) komentářích.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hovory o "malých" reaktorech stále matou veřejnost a možná i politiky; v případě projektu Rolls-Royce (R-R) to platí stoprocentně: patří do kategorie "středních", jeho projektový výkon 470 MWe převyšuje projektový výkon (440 MWe) dukovanských bloků s reaktory VVER 440 (po modernizaci každý dává přes 500 MWe). Bez ohledu na svoje technické sympatie se systémy SMR (Small and Medium Rectors, nově Small Modular Reactors) považuji komerční investici do této technologie za velmi rizikovou. Pokud dojde k renesanci jaderné energetiky, budou se přednostně stavět ekonomicky výhodnější velké bloky. SMR jim mohou konkurovat jen při velkých sériích a ty nemusí být realizovány, a to ani typem R-R; jsou i jiné projekty, možná vhodnější. Velké riziko je v tom, že stačí náhodná (ač vysoce nepravděpodobná) jaderná nehoda kdekoliv a investice bude zmařena. Btw, v příspěvku je hrubá technická chyba: v popisu se píše, že palivo je čtvercové 17x17, ale na obrázku je palivová kazeta šestihranná "temelínská" (!).
2 odpovědi