Na divokém západu prchal lupič před pronásledovateli na velmi dobrém koni. Přiblížil se v té honičce k dalšímu městečku a hned si spočítal, že poronásledovatelé budou měnit koně. Má tedy aspoň hodinu na další náskok. Ovšem pak si všimnul, že od toho městečka vyrazili ihned noví pronásledovatelé. Zapomenul na technický pokrok a to na zavedení telegrafu. Pro špatné řidiče je vhodné dát do auta nádrž plechovou a plastové trubičky vyměnit za kovové.
Novinář, než někde okopčí článek by se nad tématem měl zamyslet. Co je na akciích Tesly úžasného? Spadly ze 407 USD na 193 USD. My zíráme, Musk zírá. A Číňan vyrání elektroauta kvalitní, levnější a Tesla musí s cenou dolů, snižuje se jí marže a k tomu všemu ji domutila čínská konkurence.
Patří něco takového do označení MAGNIFICENT? Úžasný, báječný ?
Akcie ryje držkou v zemi.
Nejde jen dovybavit staré vlaky o elektroniku a nechat je jezdit dál? Určitě by to bylo levnější. Elektronika jistě dokáže uřídit i staré vlaky v požadovaných intervalech. Ovšem nebyl by to takový super kšeftík pro dodavatelské firmy a obrovské zisky dodavatelům by se nekonaly. Chce to asi víc odbornosti u investora a řídicích složek.
Jurečkovci z pětigrupy se snaží udělat starobním důchodcům škodu 400 miliard.
A to proto, že důchodci kupovali každý den inflací předražené potraviny, léky a služby u zubaře atd. 6e se něco počítá a sčítá k nějakému datu, není věcné, protože náklady starobním důchodcům již vznikaly v průběhu celého roku. inflace je pro stát výhodná a pomocí inflace si stát navyšuje svoje příjmy a znehodnocuje státní dluh. Stát vybere vyšší inflační daně ze všech inflačních zisků a neměl by inflační daně zašantročit, ale umořit s nimi nároky obyvatel. Starobní důchodce bude platit až do konce života zvýšené inflační ceny, na které se mu bude nabalovat další inflace způsobená ambicemi vlády na zahraničních válečných operacích. tedy škoda způsobená Jurečkou a jeho spolupracovníky přesáhne v budoucnu jistě větší částku než 500 mld, protože jak se zdá tato vláda není schopna dodržet vyrovnaný rozpočet. Ve skladu Amazonu běhají po dvou končetinách roboti a připravují zboží na expedici a my stále vyrábíme a opravujeme zastaralou vojenskou techniku aby měl Ukrajinec co střílet. produktivta práce je tady nízká a v tom je podstata věci. Čína dává pobídky například čínským firmám na výrobu el. aut a do toho od Nvidie nakupují samořiditelné systémy NVIDIA DRIVE ® SDK Odkaz 1 čím se dostává na špičku techniky. A mu se potácíme v mizerné produktivitě práce a hodíme se na starobních důchodcích.
Jestli ono to není o tom, že studium tvrdého a měkkého Y nestačí a řídicí struktury vývoj moderního průmyslu nezvládají a tak okradou starobní důchodce
V OC Westfieldu řádil podobný. Měl namontované na vozíku blikače za starého auta, blikal a najížděl do občanů, i když byla chodba široka 5 m a na ní jeden chodec. Místa měl spoustu a nestačilo mu. Možná by to spravilo zavedení řidičského oprávnění na elektrický invalidní vozík, kde by invalidu školili co je to boční odstup a ohrožování a omezování chodců.
V helpu k počítačové hře se píše. Postavte lidem pomník na náměstí a lidé budou hrdi a vy jim můžete zvýšit daně.
Vítal bych investice tam, kde se vrátí rychle. Například v USA firma Nvidie tvořící HW a SW uvedla na trh čip GPU H100, jehož výrobní náklady jsou 3 000 USD a prodejní cena je 30 000 USD. A výroba nestíhá poptávku, takový je zájem. A příští rok 2024 jde do výroby čip H200 s prodejní cenou 60 000 USD.
Nejde o to sem zvát zahraniční kapitál, ten přijde, ale prospěch si odnese domů. Je potřeba se ponořit do problémů a zhodnotit techniku a výzkum jejich podpořením a to konkrétně v takovém oboru, kde lze slavit úspěch na světové úrovni a vše dotáhnout do výroby. Ne psát zvací dopisy cizímu kapitálu.
Potřebujeme jiný swing než kopání průplavu Odra - Labe - Dunaj, nebo nekonečně oddalovaná těžba lithia v u nás, která čeká na pokles cen suroviny.
Ten swing se musí udělat.
Když řídicí struktury neví kudy kam, staví pomníky.
Řešit normální práci přesčasy je šílenost. Tomu se vyhýbá každý podnikatel, protože zaplatí za normální věc o 25% víc, než když práci dá dalšímu člověku, který ji udělá ve svém čase 8,5 pracovní doby denně. Manažer jež přivedl celý zdravotní systém do takového stavu je ekonomický a neschopný blb. Stát především musí nadělat další lékaře. A kolik?
Počet nových potřebných lékařů je roven Součtu přesčasových hodin za rok děleno počtem normálních hodin bez přesčasů jež lékař za rok odpracuje.
Pokud navýší stát počet studujících na medicíně o toto vypočítané číslo bude za 6 let lékařů dost a zmizí jak jejich nespokojený potenciál tak i šlendrián ve zdravotní péči daný únavou lékaře z nadměrného času tráveného v zaměstnání.
Také je potřeba se zbavit studentů na medicíně jež odejdou po skončení studia na Slovensko a zabíráním místa tuzemským uchazečům o studium jen zvyšují nedostatek lékařů v českém systému
Z mé zkušenosti mimo zdravotnictví vím, že pracovník už po 10 hodinách podává pouze chabý pracovní výkon a spíš práci předstírá, než by ji odváděl řádně a natahuje jen čas s tím že je na platu za přesčas závislý.
Vytknete-li mu že jeho pracovní výsledky v přesčasu jsou chabé řekne vám: Však hodiny mám, o co vám jde?
Za komouše brali každého na místa, kam nikdo nechtěl dělat a zaplatili mu i nízko kvalifikační kurz. Svářeči na liniových stavbách, řidiči pásových truboukladačů, brusiči. Práce v turnusech 10 dní a 4 dny volna, bydlení v tesko barácích nebo buňkách daleko od města, platy vysoce nadprůměrné. Sám sem tím životem prošel a vím o čem mluvím. Byli tam lidé co přišli z Fr cizinecké legie a spousta jiných talentů. Jeden z nich tam pojezdil z buldozerem 4 roky a šel dělat tramvajáka do Brna.
Ovšem život to byl jiný, než ten co se chlastal v teple pražských hospod.
Je to temperamentem, letorou. Třeba Vítězslav Nezval podváděl manželku s půlkou Prahy, protože „rád m**al“
Nosit nataženou a odjištěnou pistoli běžně? To nedělají ani ti nejostřejší agenti 007. V padesátých letech SNB řešilo spoustu úrazů, kdy pistole sama spustila a esembákovi prostřelila pouzdro a trefila mu nohu jež měl při chůzi akorát vzadu. Potom změnili předpisy pro nošení zbraně.
Horkovod mohl stát už před 20 ti lety. Co by se za tu dobu ušetřili uhlí a nevyrobilo smradu. Brňák se akorát chvástá, Brno je jako Praha jenom metro tu nemáme. Ale kémové, Praha bere teplo z Mělníka a od kdy?
1989 - současnost Odkaz 1
Významným mezníkem v dalším rozvoji zásobování Prahy teplem byl vznik a. s. Pražská teplárenská 1. května 1992. S ní je spojena realizace projektu Zásobování hlavního města Prahy teplem z Elektrárny Mělník (ZTMP), který spojil Elektrárnu Mělník I. se stávajícími zdroji Pražské teplárenské – Teplárnou Malešice, Výtopnou Třeboradice, Teplárnou Michle a několika menšími výtopnami na pravém břehu Vltavy. Základ této teplárenské soustavy vznikl v říjnu 1995.
Místo řečí o velikém Brně začněte Kémové makat a nesmrďte uhlím
Poučení pro ČR je zřejmé. Za peníze na armádu nekupovat ocelové ptáky, ale procenta na zbrojní výdaje dát ve prospěch zavedení základní vojenské služby. Z mamánků udělat vojáky. Jedena ze znalostí vojína by byla, jak z balzy a pergamenu vyrobit létající nosič granátů - postrach všech existujících obrněnců.
Čekal jsem větší rychlost. čekal jsem větší cihlu aspoň 2x, čekal jsem větší obratnost a nasazení čipu H100 pro AI od Nvidie na jemné zdící detaily, rohy a zakládání stěny a vytváření vágrisu a drážek pro instalace vody a elektřiny. Na veletrhu Amper a Strojírenském veletrhu jsem viděl, jak jsou roboti krásně rychlí a obratní. Ideální by byl provoz bez operátora
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář jsem si smazal sám, protože tolik nadávek na zdravotnický systém se sem nevlezlo.