To je zase článek. Podobný nákup v zahraničí si jednou za čas udělá téměř polovina českých domácností. Co to je jednou za čas? Jednou měsíčně nebo jednou za rok?
„Oproti České republice to je úspora sedm a půl tisíce měsíčně. Kolik ho stály celé nákupy, aby ušetřil 7500 Kč. Kdyby přestal kouřit a nekupoval by cigarety pro známé, tak by ušetřil víc. Mimochodem cigarety a alkohol, které kupuje v zahraničí má jen pro vlastní spotřebu, taj bych se tím nechlubil, že to má pro kamarády. Netvrdím, že se neušetří, ale když si v práci udělám přesčas, tak mne to vyjde nastejno.
To je zase clanek. Typicky pro montazni firmy. Kupte si 10 MW fotovoltaiku a usetrite 70 tis rocne i kdyz jsem pred tim platil 35 tis. Pokud nejsou panely na balkone orientovane na zapad tak to bez baterie nedava smysl. Vsechnu energii to vyrobi kdyz nejsem doma a lednice taky nebezi porad jenom ten router a par spotrebicu na standby.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Každý vi, že FVE, TČ a pod. jsou bez dotací nenávratné. Proč za covidu vzniklo tolik firem na FVE? Protože to byl pro ně skvělý byznys. Přebytky se vykupují 1 Kč za Kw. A bude hůř. Kdo má roční spotřebu 3 MW a nechá si nainstalovat 15 kwp FVE zapláče. Návratnost 15 let.