Potomci těch banditů stráží na mnoha místech jejich památku dodnes, a i dneska se najdou lidé, pro které je uvedení pro ně nepříjemných faktů tzv. přepisováním historie a "sebemrskačstvím". Samotný ČSBS je toho jasným dokladem. A to už vůbec nemluvím o spolcích "ochránců hranic" a podobném bolševickém bahně.
Koho zajímá, jak se ten případ odehrál skutečně, najde to tady. Vyjde snad konečně do léta: Odkaz
V článku je pár zásadních nepřesností: prám se pravděpodobně uvolnil sám, protože u něj neustále stáli němečtí četníci a Češi k němu vůbec nesměli. Skupina Čechů měla za úkol prám chytit, ale ten už mezitím zachytili lidé po proudu. Když se skupina vracela, byla napadena hlídkou SS v domnění, že jde o partyzány. Hlídka pocházela z jednotky SS-Heimatschutz Slowakei, a byli v ní jak slovenští Němci, tak zřejmě i v podstatě Slováci. Hlídka následně odešla na Chotilsko, kde byla napadena skutečnými partyzány a měla ztráty na životech i zajatých. Následujícího dne právě na Chotilsko směřovala trestná výprava, a právě tam byli zajatí tihle povstalci, které SS dovedli do Živohošti, a tak je postříleli. Živohošti samotné nikdo žádnými Lidicemi nevyhrožoval, to se stalo na Chotilsku. A především - fotky pocházejí z poválečné rekonstrukce při vyšetřování, nikoli z popravy samotné. Tu viděli jen asi tři svědci, nejbližší byl 50 metrů daleko, další dva až za řekou.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Popravčí vrch byl poněkud výše, pod Klostermannovým náměstím. A poslední veřejná poprava v Praze nebyl Frank, toho popravili v areálu věznice a na vstupenky, stejně jako v té době spoustu jiných odsouzených v retribuci. Veřejnou popravou lze nazvat pouze popravu náměstka primátora Pfitznera a dvou dalších odsouzených v roce 1945.
3 odpovědi