Koukam, zè to hlasovani presne vystihuje vlastizradce zde na diskusi. Tim bych to asi uzavrel. Presne ti co nadavaji na prezidenta a premiera, presne ti, kteri se vydavaji za "vlastence", presne ti by urcite nasi zem nebranil. Je to jen banda vyzirek a pata kolona ruska. Proto kdokoliv tady bude plivat na nase volene zastupce a nebo na Evropu nema zadnou vahu. Prave ted, ja plivu na vsechny takove
Každá krize přináší příležitosti a to, že se Amerika během pár dní zcela změnila díky volbě narsica je příležitostí pro uvadající Evropu aby se probudila a začala se spoléhat hlavně sama na sebe! Ukrajina je v Evropě a je Russák je hlavně problém Evropy. Proto bychom se měli vzchopit a začít podporovat Ukrajinu co nám síly budou stačit. Firmy by měly začít vyrábět hlavně v Evropě a neutíkat do USA a sazmozřejmě Brusel musí začít jednat ve prospěch evropských výrobců a ne jim podkopávat nohy!
Jedním z často uváděných historických příkladů civilizace, která se dostala do situace, kdy byla považována za „zhýčkanou“ a nedostatečně investovala do své obrany, je Západořímská říše.
Západořímská říše:
Ekonomická zátěž: V pozdějších fázích své existence čelila Římská říše ekonomickým problémům. Daně byly vysoké, což vedlo k nespokojenosti obyvatel, zatímco prostředky na údržbu armády byly omezené.
Závislost na žoldnéřích: Místo toho, aby vychovávala vlastní vojáky, začala se spoléhat na žoldnéřské armády, často složené z cizinců (například germánských kmenů). Tito žoldnéři byli loajální spíše svým vůdcům než Římské říši.
Pocit bezpečí: Po staletích dominance měla Římská říše pocit, že její hranice jsou přirozeně chráněné. Přestože existovaly varovné signály (nájezdy barbarů, tlak Hunů na východní hranice), dlouho podceňovala hrozby.
Kulturní dekadence: Někteří historici poukazují na rostoucí zaměření římské elity na luxus, zábavu a osobní prospěch, což mohlo odsunout potřeby obrany na vedlejší kolej.
Tato kombinace faktorů vedla k postupnému oslabení Říše a jejímu pádu v roce 476 n. l., kdy byl poslední západořímský císař Romulus Augustulus sesazen germánským vůdcem Odoakerem.
Podobné příklady by se daly nalézt i u jiných civilizací, například u pozdní Byzantské říše nebo u civilizace Mayů, kde vnitřní slabost přispěla k pádu, i když z různých příčin.
5
Sledujících
1
Sleduje
5
Sledujících
1
Sleduje
Nevím ale přijde mi, že ANO celou dobu co je v opozici jen brzdí jakékoliv snahy o správu státu... pořád jenom křičí a rozeštvávají lidi. Co se ale divím. Bureš je slovák a Fico se chová uplně stejně. A bohužel dle slovenských voleb to lidi těmhle hňupům baští