Člověk se naučil, že stačí zajít do obchodního řetězce a tam sežene vše. Nechce se omezit a něco si odepřít. Skvěle toho využijí obchodní řetězce a vyšponují ceny. Koupit si rajče, nebo papriku mimo sezónu znamená si připlatit. Koupit máslo před Vánoci je o kejhák, stejně vajíčka před velikonoci. Člověk nadává na vládu a přitom by měl nadávat na obchodní řetězce. Žádná vláda není schopná tento problém vyřešit, pouze ho umí oddálit. Zastropování cen není cesta, snížení DPH také ne, vláda nemá právní nástroj, jak to aktuálně vyřešit. Dnes je více možností jít přímo k výrobci. Pokud většina přejde k výrobci, obchodní řetězec získá dalšího konkurenta a bude muset u spoustu produktů ceny ponížit, aby je získal zpět.
Napadá mě jiná myšlenka. Chci se nechat očkovat. Nepatřím do prvních vln očkování. Pokud někde nebudu muset dát úplatu, tak se dostanu mezi poslední očkované. Proč bych měl být dehonestován, nebo diskriminován? Jasně, protože můžu být přenašeč a nechci nikoho jiného nakazit a tak ho ohrozit. Jenže mezi prvním očkovaným a ,,posledním očkovaným" může být několik let a to bez jeho přičinění. Ten poslední nemůže za to, že je vláda neschopná a nedokáže provést očkování v krátkém časovém okně. ANO může se vymlouvat na EU, či na něco jiného, ale stejně to bude vláda, která je marná. Co s tím?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Byl jsem se tam náhodou podívat. Malou zmrzku točenou jsem našel za 45,-. V hale, kde byl Lidl kafe za 40,-. Je mi líto lidí, kteří najdou nejdražší věc a hned jí postujou, jako bernou minci. Tento článek je manipulace.
1 odpověď