Jako bývalý důstojník FBIS a BIS jsem měl možnost poznat, že Václav Klaus.byl a je vysoké bezpečnostní riziko pro ČR. Před tímto proruským exponentem je nutno varovat. Že Klaus nemá pravdu lze například zmínit Goldu Meirovou, která budovala Izrael a dokázala, že v oblasti obrany byla naprosto vynikající.
Vladimír Hučín - bývalý důstojník BIS, válečný veterán 3.odboje, předseda Konfederace politických vězňů v Přerově.
Golda Meierová byla v izraelských vládách ministryní práce 1949-1956, zahraničních věcí 1956-1966 a ministerskou předsedkyní 1969-1974. Ministr obrany byl za jejího předsednictví Moše Dajan. Stát Izrael nikdy neměl na postu ministra obrany ženu.
Golda Meierová, jako ministerská předsedkyně nařídila akci Mossadu Boží hněv, jako odplatu za vraždy izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově. Ta akce nedopadla úplně dobře.
To taková Ursula von der Layen, jako ministryně obrany SRN zdevastoval Bundeswehr. Legendární jsou její návrhy uniforem pro těhotné vojandy.
Kamala Harrisová vybrala k 09.10.24 přes miliardu dolarů a Trump jen 309 milionů. Zdroj:Odkaz 1
Na své straně měla 3 x víc peněz, velká media, průzkumy odhadů výsledků voleb (v tom byl vždycky v USA hodně dobří), soudy s Trumpem či jeho stíhání a ono to na vítězství nestačilo. Asi je něco hodně jinak....🤔
Jestli je zvolení Trumpa dobře nebo špatně spolehlivě nevědí ani v Americe a ukáže to jen čas. Ale Trump jako prezident USA je politická realita.
Výsledky sankcí se projevují pomalu, ale jistě... Už to, že rusko vynakládá 40% HDP a okrádá tím své občany třeba na zdravotní péči, že se jim rozpadá infrastruktura ještě z osmdesátých let a starší, že museli sáhnout hluboko do do fondu národního blahobytu je dokladem, že sankce fungují. S vítězstvím Donalda Trumpa a jeho slibem občanům, že zvýší těžbu ropy a plynu, aby zajistil levná paliva půjde cena ropy výrazně dolů a to by mohlo konečně rusa dorazit... Bůh chraň Ameriku, bůh chraň Donalda Trumpa! Jaké štěstí, že vyhrál volby...😁👏👏👏
Je možné, že se sankce pomalu, ale jistě v Rusku projevují. Daleko horší je, že se pomalu ekonomicky hroutí Německo a jeho okolí. USA zvýšenou vlastní těžbou ropy a plynu může snížit cenu energií hlavně pro své občany a firmy. Pohyb ceny ropy na světových burzách určuje OPEC a tam mají slovo jiní producenti.
Rusové se zase naučili bojovat a ztratili respekt ze západních zbraní. Ukrajina jako polygon zbraňových systémů pomalu končí. Rusové vědí, že dřív nebo později bude Západ potřebovat levnější energie. Pokud budou chtít jednat o dohodě o Ukrajině, tak to už bude vždycky pro Ukrajinu nevýhodné. Zbraněmi, sankcemi i mezinárodní izolací se to na Rusko zkusilo, výsledek vidí každý. Tak co dalšího na Rusko vytáhnout? A co když už Západ nebude potřebovat?
Parta německých politických dobrodruhů během pár let ožebračí SRN, které mělo desetiletí přebytkový státní rozpočet. Tak to chce talent a každodenní píli. A když ti politici zjistí, že "Deutschland schaffen das nicht", hodí ručník do ringu a vyhlásí předčasné volby. A ten kdo je vyhraje, možná odletí na Šerementěvo a půjde do Kremlu vyjednat levný plyn a ropu. I to se asi ve volebním klání v březnu bude akcentovat. Levné energie by německou ekonomiku dokázaly významně resuscitovat. Co za to v Moskvě ale můžou nabídnout? Taky by mohlo být ve hře, že by podali přihlášku do BRICS😁😁😁
Možná bude všechno jinak a vzpomenou si zase na "Drang nach Osten". Ale s kým a s čím? Když většina munice a zbraní je na Ukrajině a Rusové se naučili bojovat. Je to poněkud neveselý závěr roku 2024 a do toho Trump v Bílém domě🤔
Z toho plyne poučení, že pro některé státy sankce platí a pro některé ne. Rusko/tajné služby by asi těžko pustilo Putina do Mongolska, pokud si tuto záležitost předem neprověřilo, že mu ze strany Mongolska nic takového nehrozí. Mongolsko asi tuto záležitost také konzultovalo s Mezinárodním trestním soudem, nebo s kým, jak má v takové věci postupovat. Byla tam zřejmě nějaké dohoda, že v tomto případě nebudou nic dělat. To je politika. Papírové to tak proběhnout třeba mělo, ale ve skutečnosti se to tak nestalo. Mezinárodní trestní soud nemá zřejmě takovou váhu, jak si všichni mysleli. Nevím, kdo do toho všechno mluví a kdo o tom ve skutečnosti rozhoduje.🙂
Velice výstižně popsané 👍
Mongolsko je malý hráč, aby se v tom nějak angažovalo. To by pro něj měli důsledky, ze strany Ruska.
Čistě můj názor. V tomhle utkání není malých a velkých hráčů, ale jen respekt k zatykači Mezinárodního trestního soudu a jeho rozhodovací pravomoci. Pokud si ho může dovolit ignorovat Mongolsko, ať už z jakýchkoliv příčin, tak nějaké jiné důvody pro ignoraci podobného zatykače proti komukoliv jinému, můžou mít další země. A proti někomu vyhlásit sankce za nerespektování a proti jiné nevyhlašovat, je cesta do pekla. Ale možná je to všechno jinak, vycházím jenom z otevřených zdrojů.
Šéf OSN se jede podívat do Kazaně na setkání BRICS a pozdraví se s Putinem a asi i dalšími. Pokud mne paměť neklame, tak se na setkání představitelů států BRICS objevil poprvé. V Kazani je koncentrována věrchuška dost významných států. Skromně bych to odhadoval, že se sondují, mimo jiné, postoje a názory rozhodujících stran konfliktu na Ukrajině. Svět asi už dospěl do stádia, kdy se začne přehodnocovat postoj k Rusku. Jednání budou důkladná, zevrubná a velice tvrdá. Jen se o nich nic moc nedozvíme. Ale co se vyjedná, to bude platit. A bude úplně jedno kdo, koho a jak ideologicky vnímá. Jako když končila vietnamská válka a jednalo se v Paříži.
Ale skutečnost, že Mongolsko nezatklo Putina, se asi do vztahu EU, svět, Mongolsko a Rusko moc nepropsala. Přitom to byla jedinečná příležitost ukázat svaly a důslednost ve vymáhání respektu vůči zatykači Mezinárodního trestního soudu v Haggu. Asi se od nenávštěvy Putina v JAR něco velmi změnilo....
Tak nakoupit dobrý tabáček, něco k pití a k jídlu a houpací křeslo, ať při sledování této historické frašky " Jak zase kamarádit s Moskvou a jejími zdroji a zachovat si tvář" ničím nestrádáme. Bude to ještě napínavá podívaná 😊😊😊
Až potkáte někoho gramotneho (nejen o vánocích se dějí zázraky) nechte si článek přečíst.
Nález Ústavného súdu SR sp.zn. I. ÚS 63/2024-33 ze dne 01.02.2024, a pak např. uznesenie Nejvyššího súdu SR sp. zn. 5Cdo/232/2022, rozhodnutí Krajského súdu v Bratislave zo 14. júna 2022 sp. zn. 5Co/290/2019, rozhodnutí bývalého Okresného súdu Bratislava I pod sp. zn. 16C/9/2012. Až potkáte někoho gramotného, ve Vašem případě se musíte na ten zázrak spolehnout, se znalostí právní slovenštiny a dostatečným právním vzděláním, tak si ty soudní rozhodnutí a nálezy nechtě přeložit a polopaticky vysvětlit. Víc pro Vás udělat opravdu nemohu.
Podle jiných komentářů proběhlo soudních řízení víc a ty Babiš vyhrál. Taky musel tu dohodu Babiš - MV SR přezkoumat soud a vydat rozsudek nebo usnesení. Řízení před soudem ani u nás, ani na Slovensku nemůže zastavit nějaká dohoda stran ve smyslu my se dohodli a ty nám soude do toho nemluv. Takže je po té dohodě asi i soudní rozhodnutí s nějakým odůvodněním.
Tak normální člověk ví, že Ukrajina jako postsocialistický stát byla prolezlá korupcí, i když v žebříčku byla na lepší pozici než Rusko. My jsme na tom také hůře versus třeba skandinávské země, protože jsme také postsocialistický stát, kde komouši razili heslo, kdo nekrade, okrádá rodinu. Ale i tak to přece neospravedlňuje, aby Russáci Ukrajinu vojenksy napadli.
Kdepak, krádeže či rozkrádání byly trestné vždycky. Rozkrádání, plným názvem rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, byl trestný čin, který existoval v Československu v letech 1950–1990. Šlo o souhrnné označení jak krádeže, tak zpronevěry i podvodu, které byly spáchány vůči majetku v tzv. socialistickém vlastnictví a obsažen byl nejdříve v § 245 trestního zákona z roku 1950 a později v § 132 trestního zákona z roku 1961. Trestem za rozkrádání bylo odnětí svobody až na pět let, zákaz činnosti nebo peněžitý trest, v případě závažnějších okolností odnětí svobody až na deset let nebo dokonce až na 15 let. Z právního řádu byl odstraněn s účinností k 1. červenci 1990 novelou č. 175/1990 Sb., a to v důsledku společenských změn, kdy bylo zrušeno rozlišování různých forem vlastnictví.
To heslo bylo živé mezi lidmi, co riskovali výše uvedené rozkrádání. S hospodářskou kriminálkou nebyla moc legrace. Existovala povinnost prokázat původ zjištěného majetku. I když obejít se to dalo taky. Veksláci by mohli vyprávět.
To je zajímavé. Já postavil dům v roce 1983 a žádnou daň z nemovitosti jsem neplatil. Tu zavedli překabátění komunisti až po otočení kabátů a silniční daň se přestala platit po zvednutí ceny benzinu na 2,50 Kčs někdy ke konci šedesátých let.
Rodiče koupili domek začátkem 60-tých let a tu daň platili, jak dlouho nevím. Auto si koupili v roce 1973 a tu daň ještě platili. Pamatuji, že za necelou stovku byla plná nádrž Žigula. Cena benzínu se zvedala na 5 Kčs okolo roku 1975, ale možná, že to bylo i o něco později.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To jelito má majetek 300 miliard dolarů. Neříkám, že ho miluju, ale když má někdo takovou moc, může naprosto cokoli.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Možnosti lidí s takhle extrémní výší majetku jsou pro normálního člověka zcela nepředstavitelné. Nepřišel k němu prací 24/7, ale určitou mírou geniality. Může nám fatálně zasáhnout do životů a vůbec si toho nevšimne. To je prostě realita světa. I když ho budou nenávidět 3 miliardy lidí, bude mu to patrně jedno.
1 odpověď